Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

12 minutes ago, Valkyrie said:

Koja mi lemilica radi posao za malu bakarnu žičicu unutar dečije vrteške/igračke? I koristi li se ona pasta ili ne za to? 

Praktično bilo koja ako je žica tanka, čak i najslabija ima dovoljno energije za tako malo lemljenje, samo očistiš vrh lemilice.

 

Ako koristiš kalaj žicu, uglavnom u šupljini te kalaj žice imaš mast koja je katalizator lemljenja, ako ne onda odgovarajuća pasta, može i kalafonijum ako ti neko u okruženju svira violinu.

Najbitnije je da očistiš tu bakarnu žicu, za toliko čišćenja je dobar i hrapavi deo sunđera za pranje posuda.

Link to comment

Da, baš je malecka, ogolila sam je od one gume sa obe strane i ima onako dosta skroz tankih niti. One se valjda upletu između sebe pa se tako zaleme? Moram tutorial naći, videla sam da se za neka lemljenja koristi pasta a za neka ne sme ni slučajno pa da ne zeznem. Da kupim neki komplet lemilica + kalajna žica na kupujemprodajem? Hvala ti @J-♣

 

 

@Ravanelli imam ja celu kutiju sa alatom, bušilicu i svašta još. Sad smem da se hvalim jer je Toni banovan, on me stalno zajebava za to. 

Link to comment

Valkira, ti si čudo!

Al ajd da "pokvarim" :

Da ne bude, bolje da sam kupila kod kineza novu đinđuvu [emoji12]

 

Uhhh uželeo sam se lemilice...

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Valkira, ti si čudo!

Al ajd da "pokvarim" :

Da ne bude, bolje da sam kupila kod kineza novu đinđuvu emoji12.png

 

Uhhh uželeo sam se lemilice...

Jel ima lemilica kod Kineza da se kupi? :lolol:

Duznem i tebi jednu! 

Link to comment
2 hours ago, Filozof manijak said:

Jel imamo krojače/šnajdere među forumašima/forumašicama na forumu?
 

 

ako se ne javi niko, ja od igle i konca mogu da napravim sto i dve stolice za terasu

Link to comment
On 24.2.2020. at 0:28, Valkyrie said:

Ovo me podseti kad nam je degen iz Oriona svojevremeno bušio rupu iz hodnika (beli zid) u spavaću sobu (braon zid) i naravno odvalio komadinu. 

Muž zatečen skroz a ovaj mu kaže "ma šta ima veze, stavi neku saksiju tu, neće da se vidi". Ja bila na poslu, umalo da se teleprontujem da davim kad mi je javljeno. 

Današnji bilans majstorisanja tata praseta:

20200226_154541.thumb.jpg.e47a1dfecd5487dc88ed619449a7e3bc.jpg

Sad moram da guglam neku medžik masu za popunjavanje, ako neko ima dobar predlog nek se ne ustručava, hvala

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...