Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

24 minutes ago, Frank Pembleton said:

IMG_20200203_124419850.jpg

Meni je ovo super, al' odavno ih nema u prodaji (ili bar nije bilo kad sam ja tražio, prošle godine u ovo vreme otprilike).

 

Fora je da ga zakoveš jednim udarcem, tačno pod pravim uglom, inače se ekserčić(i) iskrivi.

Bila je i pomoćna alatka, kao mali čelični štemajz koji sa jedne strane prihvati kukicu, a po drugoj strani raspališ čekićem, sa tim je uspešnost ukucavanja bila 9 od 10.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Da problem je da ga klepiš jednim udarcem, ako ne uspeš iz prve velike su šanse da se iskrivi...
Vidiš lako sam se uzentovao i ostavio ovaj čim je "uhvatio"...
Ima da se kupi al je kvalitet sumnjiv...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ikea pobogu :D

https://www.ikea.com/rs/sr/p/fixa-komplet-za-kacenje-slika-116-del-90169278/

 

a što se tiče lepljenja, možeš silikonom za lepljenje ogledala. Male i lagane slike možeš obostranom zidnom trakom. Al više štete ćeš naneti zidu lepljenjem nego bušenjem.

A imaš i ovo s čime nemam iskustva. Kupi, probaj, javi:

https://m.kupujemprodajem.com/Uredjenje-kuce/Razne-kucne-stvari/Drzac-za-sve-GRIPEEZ-AKCIJA-Drzac-za-sve-GRIPEEZ-37169491-oglas.htm#mhs0-1580732572535

Link to comment
43 minutes ago, Frank Pembleton said:

Hmmm leplenje ne bih preporučivao...
Ranije su postojale plastične kuke sa tri čelična ekserčića. Ali meni je to uvek bilo mučenje.
IMG_20200203_124419850.jpg



... Shiit has hit the fan...
 

 

Još ranije, postojala je limena kukica mesingane boje i ekser sa većom "loptastom" glavom. Imam hrpu slika i tanjira po zidovima kačenih baš na takve kukice. Ikeina za jedan ekser veoma liči na nju.

 

Edited by ajgor
Link to comment

 

53 minutes ago, Frank Pembleton said:

Hmmm leplenje ne bih preporučivao...
Ranije su postojale plastične kuke sa tri čelična ekserčića. Ali meni je to uvek bilo mučenje.
IMG_20200203_124419850.jpg



... Shiit has hit the fan...
 

Da, koristio ih i ja svojevremeno a i pre par nedelja se podsetio pošto imam zalihicu od pre 3-4 decenije.

Fora je da se postave sva tri u kukicu koliko god mogu da uđu bez udaranja, jer je praktično ona držač i vođica, te da se tretiraju čekićem od bar po kile :twak:.

Sve ostalo ih krivi ili odoše prsti.

Edited by Barti66
Link to comment
Ikea pobogu [emoji3]
https://www.ikea.com/rs/sr/p/fixa-komplet-za-kacenje-slika-116-del-90169278/
 
a što se tiče lepljenja, možeš silikonom za lepljenje ogledala. Male i lagane slike možeš obostranom zidnom trakom. Al više štete ćeš naneti zidu lepljenjem nego bušenjem.
A imaš i ovo s čime nemam iskustva. Kupi, probaj, javi:
https://m.kupujemprodajem.com/Uredjenje-kuce/Razne-kucne-stvari/Drzac-za-sve-GRIPEEZ-AKCIJA-Drzac-za-sve-GRIPEEZ-37169491-oglas.htm#mhs0-1580732572535
Ovo za lepljenje treba baš paziti.
Jel pitanje za šta lepiš, sloj kreča ili osnovu zida...
A probajte i ovo...

"Postolje za sliku ima poseban žleb koji drži manje ramove pod savršenim uglom.

Postolje omogućava da zamenjuješ slike koliko god želiš."


http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/40291766/?query=40291766&cid=a1%3Asm%7Ca2%3Ars%7Ca3%3Aappshare%7Ca4%3Astore_app%7Ca5%3Aandroid%7Ca6%3Ashare%7Ca7%3Aikeaglobal%7Ccc%3A216



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
On 2.2.2020. at 15:26, Barti66 said:

Raklica

u mom kraju to se zvalo tako. a municiju smo pravili seckajući one plave i bele telefonske žice. nismo skidali izolaciju.

Link to comment
a jel se ova ikea lepi ili prišrafljuje
 
ona je još bolja jer će umjetnina imati svetlo ozgo
Ako mene pitaš, šrafi se...
I ima fora da ima "zarez" tako da slika ne mora do same ivice donjim krajem...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
On 1.2.2020. at 11:56, Milosh76 said:

Poslusao sam te :D iscimali se komsija i ja po principu "samo da vidimo sta je"
Videli, zamenili samo prekidac za bojler, popio pivo i zakazali gledanje Real-Atletiko :D
Žice malo gorele, izolovali izolirkom i to je to

 

On 2.2.2020. at 17:06, Barti66 said:

Ako je slab kontakt, vod se grejao i goreo. Ako je samo zamenjen prekidač bez skraćivanja načetog dela voda, goreće opet.

Obavezno skratiti do "zdravog" dela i  onda montaža novog prekidača uz povremenu kontrolu istog.

 

On 2.2.2020. at 17:13, Milosh76 said:

Zica je prilicno kratka, stavljena jzolirka pa cemo videti

 

On 2.2.2020. at 17:39, Frank Pembleton said:

Da to je unutra sve "tesno", obično je "knap".
Mada se meni u jednom stanu desilo da iznerviran što je kratko povučem žicu u iz rupe izvučem još jedno 5-10 centimetara žice emoji15.png

 

On 2.2.2020. at 18:01, Bambula said:

Hoce jeftini prekidaci da pale vrh zice, nije to nikakav defekt vec manjak kvaliteta.Radi to dobro ali smercuje i eto paljenja zice. 

 

19 hours ago, Barti66 said:

Manjak kvaliteta pali instalacije.

Obavezno prekidač sa keramičkim telom i ozbiljnim priključnim klemištem, nikako one sa "sajdžijskim" šrafovima. Stezati do useravanja :)

 

10 hours ago, rođeni said:

ova izolirka mi nije jasna

 

7 hours ago, Barti66 said:

Vrv umesto istopljene izolacije

 

6 hours ago, Milosh76 said:

Bas tako

kada sam napisao da je za ovu rabotu dovoljno nešto alata i mozga, naglasak je na mozgu.

obično se desi da je žica nedovoljno stegnuta  pa to uzrokuje njeno grejanje, topljenje izolacije i često kvar samog prekidača.

- ako je stradao prekidač opcija je da se nađe isti takav, keramički i zameni onaj izgoreli. pod prekidač, mislim na onaj deo koji je namenjen bojleru. u slučaju da nema tog posebnog dela, mora se ići na traženje iste takve garniture da bi se izbeglo kopanje.

- izgoreli deo žice mora se odseći do zdravog i onda, ako je ostatak kratak koristiti "luster klemu". ja lično bih zalemio parče žice na skraćenu i izolovao termoskupljajućim crevom.

- na kraju krvnički stegao kontakte

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...