Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Poslusao sam te biggrin.png iscimali se komsija i ja po principu "samo da vidimo sta je"
Videli, zamenili samo prekidac za bojler, popio pivo i zakazali gledanje Real-Atletiko biggrin.png

Zice malo gorele, izolovali izolirkom i to je to
Ajd sad da ne ispadne da ti bacam crva, ali to ako se topilo možda nije bilo nešto u redu u lancu pa pregrevalo...
Povremeno pogledaj da li se prekidač greje.
Inače dobra je stvar što ti prekidači mogu posebno da se kupe...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Ako je slab kontakt, vod se grejao i goreo. Ako je samo zamenjen prekidač bez skraćivanja načetog dela voda, goreće opet.

Obavezno skratiti do "zdravog" dela i  onda montaža novog prekidača uz povremenu kontrolu istog.

Link to comment

Da to je unutra sve "tesno", obično je "knap".
Mada se meni u jednom stanu desilo da iznerviran što je kratko povučem žicu u iz rupe izvučem još jedno 5-10 centimetara žice [emoji15]



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Manjak kvaliteta pali instalacije.

Obavezno prekidač sa keramičkim telom i ozbiljnim priključnim klemištem, nikako one sa "sajdžijskim" šrafovima. Stezati do useravanja :)

Link to comment
11 hours ago, Блок_64 said:

 

Extra.Meni se stvarno svidja.

 

 

ma da..ok je...ja volim svetlo izlakirano drvo...ne volim te razne premaze,narandzaste i one sivo/zelenkaste..moze tamno braon sa primesama crvene..onako na mahagoni ali mi to ne odgovara za ovaj vec dovoljno mracan cosak/hodnik..

 

imamo jedan sto u trpezariji koji je pravio i na njemu super premaz,braon sa primesama crne i crvene pa skoro bordo ali je to  muckao boje pa je neponovljivo :dry:

 

jedva sam se izborila da ga samo izlakiram jer je cale sada sve redom spaljuje brenerom da pravi kao ,,starinski,, efekat pa je hteo i ovo da spali ali bi to plus jos  2m visok orman bilo previse spaljenosti za moj ukus..

 

borba je velika :D

Link to comment
4 hours ago, rođeni said:

ova izolirka mi nije jasna

 

1 hour ago, Barti66 said:

Vrv umesto istopljene izolacije

 

Bas tako

 

 

Nego postoji li laksi nacin da se zakaci slika za betonski zid osim busenja rupe? Postoji li nacin da se kukice zalepe za zid umesto da se busi i stavljaju tiplovi i tako to?

Link to comment

Hmmm leplenje ne bih preporučivao...
Ranije su postojale plastične kuke sa tri čelična ekserčića. Ali meni je to uvek bilo mučenje.
IMG_20200203_124419850.jpg



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
52 minutes ago, Milosh76 said:

 

 

Bas tako

 

 

Nego postoji li laksi nacin da se zakaci slika za betonski zid osim busenja rupe? Postoji li nacin da se kukice zalepe za zid umesto da se busi i stavljaju tiplovi i tako to?

Ja sam ovo što @Frank Pembleton predlaže koristio ranije u stanu gde je ljut beton i bilo je super. Ali, pre godinu dana u istom stanu, fijasko. Ekserčići uđu do pola i iskrive se. Tako da ti je čista lutrija da nabodeš komplet sa pravim čeličnim ekserima.

 

Što se tiče onog prekidača. Laik sam, ali sam izolir traku koristio samo za kablove koje vidim. Od fena, pegle i to samo dok ne promenim. Ne bih se ja zezao sa takvim rešenjem u zidu. 

Pu, pu, pu daleko bilo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...