Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

2 hours ago, darling said:

ocu da pravim neki kolac eksperiment koji se pece u konzervi (pasulja). oprala sam konzervu, al ne uspevam da skinem lepak kojim je bila pricvrscena etiketa, osecam ga pod prstima, pokusavala sam natapanjem u vrucoj vodi, zicom, noktom, acetonom, al i dalje ga ima u zljebovima. nema smisla da ga s tim stavljam u rernu, jer ce mi zasmrdeti kolac.

help. tenkju. :)

 

 

Фен за топао ваздух,може и онај за косу или нитро разређивач,а има у фарбарама да се купи средство за скидање лепка,мала бочица ко капи за нос али није јефтино.

Edited by Блок_64
Link to comment

Aaa tek sada vidim da je [mention=662]darling[/mention] napisala lepo da bi da eksperimentise sa kolacem nekim, bas sam ja pile.

 

Ne znam koliko je pamerno hemiju bilo kakvu da koristo za skidanje tog lepka [emoji848]

 

 

 

 

Link to comment
2 hours ago, darling said:

ocu da pravim neki kolac eksperiment koji se pece u konzervi (pasulja). oprala sam konzervu, al ne uspevam da skinem lepak kojim je bila pricvrscena etiketa, osecam ga pod prstima, pokusavala sam natapanjem u vrucoj vodi, zicom, noktom, acetonom, al i dalje ga ima u zljebovima. nema smisla da ga s tim stavljam u rernu, jer ce mi zasmrdeti kolac.

help. tenkju. :)

 

 

Apursil univerzalno čistilo, ako uspeš da ga nađeš po farbarama (bilo ga je ranije u Romi).

 

Aktivni sastojak je limonene (miriši na limun). Ako već imaš neki rastvarač što tako miriši, ne moraš da tražiš dalje, to je to.
Inače ovo je neophodni alat u svakom domu, rastvara bezbedno razne flekice od masti, katrana...
 

 

Link to comment
21 hours ago, Jumanji said:

A jel ces to mozda pile da natakaris, bozemeorposti ili imas neku dr ideju?
Valjda nece da se ljute zbog offa, samo odg da dobijem emoji4.png

 

instant panetone

 

11 hours ago, Блок_64 said:

Сви који смо помогли колико толико одговором (а и ако нисмо) очекујемо позив на колаче :whistle:

 

ne svi, nego ona(j) ciji metod bude efikasan :D

 

a svima hvala. danas cu se pozabaviti time. 

Edited by darling
Link to comment

Ja bih bio ekstremno oprezan sa bilo kakvim tretmanom, termickim narocito, danasnjih konzervi koje su vrlo cesto obogacene raznim plastifikacijama.

Ono, doduse, mozda se trazi ukus spaljene plastike, u tom slucaju OK :sleep:

Link to comment

:D 

 

daj, namenski, nije bitno sta ce ispasti, bitan je izazov, da ja ocu da mesim s kvascem. ako bude bacalo na plastiku, nista lakse nego baciti. ko da ce mi biti prvi put.

za panetone treba duboki kalup, a ja ko za inat nemam ni duboku serpu, takozvani lonac. inace, istrazivala sam i internet, nisam jedina koju muci lepak s konzerve.

epilog: radi kombinacija fen + ulje + strpljenje. jos da se setim da kupim kvasac, bice kolaca. kome sam duzna?  :)

Link to comment

Ma nisam hteo da ti уврачам ili izbaksuziram, nego par meseci vec sredjujem nesto po radionici, pa besomucno sakupljam konzerve za lagerovanje raznih srafova, srafcica, eksercica, sve po kuci besomucno hranim konzervama, poceli da me izbegavaju, da jedu van kuce... :D

Jednom recju - strucnjak za konzerve, sto ekstravagantnije to bolje.

Ali se za plastiku nisam zezao: gomila ih je iznutra plastificirana, ipak ti pripazi, to se lako primeti.

Link to comment
4 hours ago, namenski said:

Ja bih bio ekstremno oprezan sa bilo kakvim tretmanom, termickim narocito, danasnjih konzervi koje su vrlo cesto obogacene raznim plastifikacijama.

 

 

Ти идеш да пробаш први.Па ако преживиш ето и нас.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...