Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

15 hours ago, Pontijak said:

 

izgleda da masinski inzenjeri bas umeju da naprave kuhinje :) kada sam kupovao stan u kojem zivim, odusevio sam se kuhinjom koju sam zatekao, prethodi vlasnik mi rekao da je to radio masinski inzenjer :D em estetski meni tako lepa em prakticno organizovana da se svaki kubni milimetar u kuhinjici skorisi em sto posle 9 godina koliko je kuhinja stara izgleda kao nova, kako je krenulo dok pozivim necu menjati kuhinju jer sam svojom bas odusevljen i posle toliko godina

 

moj omiljeni stolar je masinski inzenjer. mora da je isti covek :D

 

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Stan na posljednjem spratu ima malu krovnu terasu pa mu je fasadni zid pomjeren u odnosu na fasadni zid stana ispod, odnosno oslanja se na plocu stana ispod. Predratna gradnja, debeli zidovi, rebrasta tavanica.

Posto je zid tezak, na plafonu stana ispod citavom duzinom ispod tog zida postoji vidna prslina. Plafon se izgletuje, okreci, sve izgleda fino mozda godinu dana i onda se opet vidi sve vise i vise.

Pitanje: postoji li neka elasticna glet masa koja ne bi pucala pod tezinom zida ili imate neko drugo rijesenje?

Link to comment

ako se nista "infrastrukturno" nece menjati, jedno od resenja je neki plitki skrivac (gipsani) fazon, koji prekriva celu pukotinu

 

pa da izgleda da je sa namerom napravljeno

 

ne jednom sam to radio

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ima li neko iskustva sa farbom za keramicke plocice? Koliko je farba postojana nakon nanosenja?

Vidim da se u oglasima potencira da je farba pogodna i za povrsine koje su izlozene vodi (iznad tus kade, i sl). Ali mene vise zanima da li je pogodno za kuhinju, narocito zbog odrzavanja povrsina oko sporeta. Da se ne zguli farba kod prvog ciscenja. 

Link to comment

pa ako ne kuvaš ništa što pršti (jaja u lončetu, čaj, kafa) nema brige. može sa truleks ili švedskom krpom da se obriše. štra strana sunđera napraviće risove na farbi, žica će da je sjebe. keramika oko šporeta i sudopere je zakon.

Edited by djordje geprat
Link to comment

zakucao mi prekidac  zidni za bojler, pored vrata kupatila, u ukljucenom polozaju

da li moze da se bojler iskljuci na onom stelujucem, vrtecem dugmetu na njemu samom

radi bezbednog kupanja

dok ne pristigne hauzmajstor

?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...