Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

6 hours ago, Frank Pembleton said:

 

Meni izgleda da će tebi jedino rešenje biti "osamostaljivanje" tj. Gradnja sopstvenog "kotla" , e sad pitanje je isplativosti svega toga...

 

4 hours ago, djordje geprat said:

frenk je dao dobar savet. 

nađeš firmu da to odradi. odvojiš se od komšija. pošto imaš radijatore sa ventilima ostaje ti da ispazariš kotao za etažno grejanje sa grejačima na struju i daš da ti se to poveže. ako stan nije preterano velik možda može da se izvede i bez posebnog strujomera.

 

 

 

 

+1 

 

@Host

 

Imam dobrog drugara kod kojeg često odlazim.

Veliki je stan, podeljen na dve stambene jedinice, jednu za njegovu kevu i jednu za njega, njegovu partnerku i za, od pre par meseci, njihovog junačnog Vukašina :heart:

 

Enivejz, on ima ceo sistem radijatora i ranije se grejao na nekakvu peć na ugalj koja je hranila te radijatore. I to em je bilo skupo em se ceo stan zimi uvek osećao na onaj uljasto katranasti miris gorućeg uglja.

E, pre par godina je kupio kotao na taj pelet. I prezadovoljan je. Sprava je lako programljiva, može da odredi kad da se upali i ugasi a mislim da na nekakav način može da odredi i koje radijatore više da greje (možda su za to potrebne još neke sprave, ne znam). Pritom, sam taj kotao/peć mu je u dnevnoj sobi. Nije preterano velik i vidi se plamen kad gori, kao neki moderan kamin. I nema nikakvih gadnih mirisa. A nema ni djubreta. Džak  peleta kad izgori, ostane samo lopatica pepela koja, ako se ne varam, može automatski da se odstranjuje u pripremljenu kesu.

 

On je sad u ludnici oko deteta pa se ne vidjamo često ali, ako te bude interesovao taj pelet fazon, reci mi pa ću ga iscimati da mi održi detaljno predavanja.

 

To je zgrada gore kod Patrisa, studentskog doma.

Edited by Bujodrag
Link to comment
  • 5 weeks later...

Napravio neki inkubator za odgrevanje epoksidne smole, treba mi konstantna temperatura od 26-31C. Unutra stavio grejni kabl, imam dobar termostat. Sve radi kako treba.

 

Medjutim, kutija je od stiropora, dimenzija recimo 80x60x70cm, spolja impregnirana/kashirana platnom ali iznutra ostao stiropor. E sad, malo mi je frka da stvar ostavljam na terasi ukljucenu preko noci, plasim se spontanog zapaljivanja.

 

Pitanje - postoji li neki tanki, plocasti, u rolni, po mogucstvu samolepljivi vatrostalni materijal/folija kojom mogu da oblozim unutrasnjost? Imal neko ideju sta i kako?

Link to comment

I meni treba savet za metalne površine.

Napravili smo stepenice od metala i trebalo bi da ih premažem.

Kupio sam 3u1 boju i hoću da farbam, ali ćale traži da se prvo odmaste jer tvrdi da će farba da otpada kada cevi nisu odmašćene.

Ja mislim da on paranoiše.

Treba li odmašćivati?

Link to comment

Обавезно.

Имаш оне шпеције за одмашћивање, данас то није неки посао...

 

Едит: а и препоручио бих из све снаге да се после одмашћивања прво нанесе основна боја, онај староставни минијум :D, па тек онда остало... 

Edited by namenski
Link to comment
6 minutes ago, salerokada said:

Šta su špecije?

:D 

Izvini za špecije, setio se tog starog izraza: sredstva, hemikalije, u nekim krajevima Srbije se tim imenom zvala takozvana bordo(v)ska corba, onaj rastvoreni plavi kamen kojim su se prskali vinogradi....

 

Quote

3u1 je keva, nema maltretiranja, brzo se suši.

Ne znam za 3 u 1, nije do konzervativnosti, ta nova sredstva imaju svoje, ali sa metalom - pogotovo ako je napolju - nema zezanja.

Kazem ti to iz iskustva, obaska sto zivim na moru pa vlage koliko ti srce iste.

Ali, sve to na stranu, odmasti prethodno obavezno: sredstava ima, ne znam za lokalne nazive, Irkom recimo ima sasvim OK odmascivace, kostaju par evra/litar.

A sto se 3 u 1 kao keve tice :): keva je keva, a tebi treba dobro obojeno stepeniste, dakle prvo odmascivanje, pa osnovna boja, pa boja po zelji.

 

Zao mi je sto nije tu onaj hemicar, on barata strucno, verovatno bi imao sta da doda i posavetuje.

Link to comment
1 minute ago, salerokada said:

Stepenice su unutra, pa neće biti mnogo vlage. Ali, ok odmastiću. A onda 3u1.

OK.

Samo pazi, sto je brzo, to je kuso :)

 

I ne zameri na jos jednom savetu: nadji nacin da profile, kutije sto bi rekli majstori - a verujem da ste ih koristili - zatvoris.

Onim plasticnim cepovima - ako te posluzi sreca da nadjes po meri - ili na neki drugi nacin, ma pravio i drvene.

Znaci mnogo zarad sprecavanja prodiranja vlage, kondenzacije unutar profila - bez obzira na to sto su stepenice unutra, em sprecava da se unutra skuplja prasina i po neka gamad, em je - stvar ukusa, naravno - estetskijetm...

Link to comment

Plastične čepove za te kutije imaš na novobeogradskom buvljaku, drugi (možda treći) red, pri kraju, bliže Juri Gagarinu, otprilike tu negde.

 

Te čelične kutije možeš i motornim benzinom da odmastiš ako to radiš napolju, ali gledaj da ga izbegneš, mnogo gadna tečnost.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...