Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

17 minutes ago, Matilda Ivancic said:

2 hiljade

pa nije resavao, smatra da je bas kul to sto  struja za kupatilo,

tj za bojler, dve uticnice, svetlo i ventilator  za smrad

ide preko te sklopke 

au brate... 

Ne za cifru nego za majstorovo razmišljanje!

Mogao je lepo da kaže:

Ja to ne mogu da razdvojim, a da valja, ne valja...

Tebi je taj prekidač od zagrevanja "zalepio" i to ti je znak da nešto ne valja...

neće ti ni ovaj dugo...

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

9 minutes ago, rođeni said:

nedopustivo

 

Što? I mene je neki električar ubeđivao da je fid sklopka za kupatilo do jaja...

 

Jedino što ne kapiram kod Matilde gore je da bi fid morao da dođe posle nekog osigurača, zar ne?

Edited by Skyhighatrist
Link to comment
 
Što? I mene je neki električar ubeđivao da je fid sklopka za kupatilo do jaja...
 
Jedino što ne kapiram kod Matilde gore je da bi fid morao da dođe posle nekog osigurača, zar ne?
Šta će ti fid inače. Ne živiš na selu, jebi ga
Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

A kako to da kad je Matilda povadio/la osigurače imao je struju na bojleru?

I koliko ja razmišljam uvek je bolje razdvojiti potrošače...

 

pa da sam se setilo da kliknem sklopku ne bi bilo struje u bojleru i ostalim kupatilskim potrosacima

ali ja sam obarao sve osigurace a nju sam zanemarila jer sam mislio da ona obuhvata ceo stan a da mora postojati i neki poseban osigurac za bojler

 

edit

slusajuci nikola samardzica bez gledanja na tv, covek moze pomisliti da slusa  djuru mornara

 

Edited by Matilda Ivancic
Link to comment
9 minutes ago, renne said:

Šta će ti fid inače

Pa nemam pojma :lolol: to je on objašnjavao meni i bratu, koji je zentara neviđena, ne bi ušao da se obrije ako je bojler upaljen, o tuširanju da ne pričam...

Fid valjda ubija struju ako negde "izađe" na masu, i time sprečava da te opizdi, right?

 

Nego sam ja mislio da fid dobija struju iz nekog osigurača, možeš da isključiš osigurač i onda naravno nema struje ni u sklopki, ili možeš da rokneš sklopku, što isključuje struju iza sklopke, jel?

 

Kod Matilde izgleda da nema tog osigurača pre sklopke...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

fi sklopka reaguje na razliku ulazne i izlazne struje

 

da, ne moze da se stavlja na tzv nulovanu instalaciju

 

certus je, u tom slucaju, zakon

Edited by rođeni
Link to comment

E sad da se preselim ovde za pomoc vikleri.gif

 

Imam problem sa vodom kada nestane, tj. dodje i bojlerom, a nemam adekvatnog majstora ni za struju, ni za vodu cry.gif

Ovog drugog nemam uopste... odselio se...

A i koga god pitam, gleda me belo..zovi majstora, kazu.

 

Problem se ogleda u tome sto:

1. Kada dodje voda u cevima/slavinama je vazduh i pritisak neki ludacki, narocito kod tople vode, koje nema, ne ide vec siba vazduh i tek posle neka 3 dana se stabilizuje situacija. A toliko je jak taj vazdusni pritisak da je nemoguce i hladnu cak koristiti u pocetku.

 

2. E sad pod 1 mozda izaziva ovaj drugi problem. Kada nestane voda sva voda iz bojlera iskapa, kroz onu rupicu na donjem poklopcu (uvek iskljucim bojler kada nestane struja, a iskljucujem ga i kada izadjem iz kuce). Kada voda dodje, napuni se bojler i vise ne kaplje (ne kaplje ni dok se puni i greje).

 

 

 

 

 

Link to comment

Čudno je da voda, nakon nestanka iscuri iz bojlera na način na koji opisuješ - nešto nije u redu sa ventilom na bojleru. 

 

Normalno je da nakon nestanka vode ima vazduha u cevima. Po dolasku vode se, pre uključivanja bojlera odvrne baterija za toplu vodu (nad kadom recimo) da taj vazduh izađe i pritisci se izjednače.

Link to comment
2 minutes ago, Skyhighatrist said:

Ako dobro kapiram, ne curi na ventilu, curi na flanšni i odliva se kroz rupicu na poklopcu, riknuo dihtung, ili flanšna...

 

Zbunjuje što kaže da bojler funkcioniše kada se ponovo napuni?

Link to comment

Ako je samo oslabila guma (dihtung), kad se bojler napuni, težina vode je stisne i prestane da curi.

Mada mi onda nije jasno zašto krene da curi kad nestane vode...

U svakom slučaju je problem za majstora, ne za forumske palamude :hihi:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...