Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

14 hours ago, Braća Strugacki said:

ma bezveze

 

sajt dulux je nastao kada je AKZO preuzeo ICI, pa su uključivali njihovu robnu marku Dulux u svoje distributivne kanale, inače na tom sajtu ima dosta zastarelih podataka, koji više nisu tačni

 

  Hide contents

fGpx5.jpg

 

 

 

Друже,мени стварно не битно ко га прави веруј ми.Што се каже ни из џепа ни у џеп.

 

Али када сам већ ту да те мало нервирам :laugh:,видиш да акзов сандолин има има нови лого и није као што је био.

 

 

У неко сретније време постојао је код нас на тржишту и овај https://gjoco.no/no/produkt/g2bat-ogtreimpregneringtoppstrk

Мислим да су неке 2012 нестали са тржишта а по квалитету су непревазиђени.

Link to comment
  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

uljani premaz za djon sandala

nekad ga prozivodilo borovo, sad boreli

mada ga i borovo proizvodi i dalje, ali ga drugacije pakuje

a nekad ga pakuje i originalno, ali tad se prodaje pod tim cudnim (hrvati jbg) imenom sadolin

 

 

p.s. ali za tebe, imam ja broj od coveka mogu ti poslati na pm, doterao jos 91, kad je bilo ono sranje oko vukovara sleper original borovog sandolina

garaziran, zasticen od sunca, ide ko nov!!!!

Link to comment
37 minutes ago, Braća Strugacki said:

da si živ i zdrav, neću ti više smetati na tvom topiku, boli me kurac šta je tačno i šta nije, samo ti loži/laži ljude i dalje

 

 

Хвала на лепим жељама за здравље,на жалост изгледа да је теби много потребније него мени,пошто си нешто дебело побркао,нити је топик мој нити ја лажем било кога,нити глумим лудило као ти.Ниједну ружну реч нисам употребио у комуникацији са тобом тако да не знам шта те је конкретно увредило а искрено и не занима ме да се расправљам са тобом.

 

Quote

sta je to sandolin?

 

 Објаснио је Стругачки на предходној страни.

Edited by Блок_64
Link to comment

imal neko savet kako uspesno zameniti gumu na zamrzivacu starom 30+ godina?

jel moguce uopste?

 

pored klasicnog zamrzivaca, velikog i malog frizidera, otac je cvrsto resen da u funkciju stavi i ovaj stari zamrzivac :D

nikad se ne zna dal ce zatrebati...  :rolleyes:

 

uglavnom, zamrzivac je radio. pa onda neko vreme nije i od tad guma ne dihtuje dobro i ne iskljucuje se jer ima dotok vazduha spolja i ne moze da ohladi

probali tu staru gumu namestiti, nista

kupili novu gumu, stavili i dalje nece da uhvati celom duzinom, nego na mestima ima i po 2-3 milimetra odvojeno

unutra valjda ima neki magnet. uopste mi nije jasno kako to bas radi

na ova dva frizidera, vrata kad pridju tacno osetis kako ih privlaci frizder da se zatvore, kod ovog zamrzivaca nema toga

 

evo ga sad stoji obmotan nekakvim zicama, gumama,itd ne bi li se "zalepilo to"

mene ustvari nervira sto on non stop radi, a imam prilicno fobiju od tih matorih uredjaja, najmanje mi treba da se zapali jos usled pregrevanja (boga pitaj kakav je kabl njegov unutra sad)

Link to comment

u principu, kada kupiš gumu za frižider ne smeš je lomiti. najbolje je da uvrtiš kraće strane za 180 stepeni, presaviješ i nosiš držeći za kraće strane.drugo, guma ima magnet na jednoj dužoj i dve kraće strane. ona bez magneta ide na stranu gde su šarke.

pretpostavljam da znaš da treba da skineš sve šrafove koji su ispod gume i drže oblogu vrata sa vratima. ako je ta obloga oštećena po ivicama na koje se guma navlači, vrlo je verovatno to što ti se dešava. prodavac guma savetuje da se guma na delu u koji ulazi obloa namaže vazelinom. to nisam probao.

Link to comment

Ima li ko iskustva sa zamenom (pra)starih ventila na radijatorima u Bgd? Radnici iz Toplana su nam rekli da se to radi u njihovoj samostalnoj režiji (dakle ilegalno) i da je cena tipa 50e po ventilu, što meni laički zvuči skupo, posebno što ti zamenski ventili deluju vrlo banalno.

 

Da li je moguće da to ne može da se odradi legalno via BG Toplane? I da li je moguće da je tako još skuplje? Ili naći nekog privatno ko ne radi u za Toplane? Toliko pitanja oko takve naizgled banalnosti :blink:

Link to comment

Раде илегално радници топлане.Вероватно је нешто јефтиније него легално али зависи у ком си делу града.

50 евра по вентилу је и мени суманута цифра.

Link to comment
On 8.9.2018. at 23:45, Блок_64 said:

Раде илегално радници топлане.Вероватно је нешто јефтиније него легално али зависи у ком си делу града.

50 евра по вентилу је и мени суманута цифра.

 

Hvala. 

Ja sam pogrešno zapamtila - nije 50e po ventilu, nego po radijatoru (dakle gornji i donji ventil).

I više nije 50, nego 55e :D

Žmu gledao cene samih ventila, kaže da te hipotetički, da hoćeš i možeš sam da budžiš, materijal za dva radijatora izađe 40e u vrh glave :)

Srbija!!! :s_w:

Link to comment
  • 3 weeks later...

Nakon gletovanja i krecenja su mi se pojavile linije po zidovima.Linija tamo,linija vamo.Na coskovima.Uzduzne i nisu se rasirile za sada.U cemu je problem?Posao mi je radio zenin matori,tako da saveti tiåa jbi kevu majstoru stop.

Hvala unapred

Link to comment
On 3.9.2018. at 11:12, Hellbilly Kali said:

Ima li ko iskustva sa zamenom (pra)starih ventila na radijatorima u Bgd? Radnici iz Toplana su nam rekli da se to radi u njihovoj samostalnoj režiji (dakle ilegalno) i da je cena tipa 50e po ventilu, što meni laički zvuči skupo, posebno što ti zamenski ventili deluju vrlo banalno.

 

Da li je moguće da to ne može da se odradi legalno via BG Toplane? I da li je moguće da je tako još skuplje? Ili naći nekog privatno ko ne radi u za Toplane? Toliko pitanja oko takve naizgled banalnosti :blink:

PM

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...