Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

11 hours ago, askeladden said:

A kako da prelepim ploce?To sa mrezicom i lepkom ili nesto drugo?

 

 

Ako lepis gispane ploce ona se samo one lepe bandaziraju,gletuju i krece.Sto je po meni najbolje resenje.

Drugo resenje je lepak i mrezica pa onda gletovanje i krecenje.

Link to comment

lepljenje na zid?

čitao sam da je neomalterisane zidove dovoljno staviti pogače lepka i pritisnuti ploče. kada je zid omalterisan pretpostavljam da se ide na premazivanje ploče lepkom po prislanjanje na zid.

 

kaži čoveku i koji lepak da koristi.

Link to comment

treba mi keramičar za 15 m2  podnih pločica u galenici, što pre.

treba mi parketar da postavi parket na mesto gde je bila kaljeva peć i izhobluje i izlakira prostoriju, kad autokomande u drugoj polovini ovog meseca.

 

 

ako znate, PM:)

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 2 weeks later...

Zasto bi razmontirao radijatore..ja sam deo radijatora u mom stanu iskljucio sa toplane. Cev se odvrne iz radijatora, plombira se i to je to. Radijatori su ostali gde su bili. 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Host said:

Problem je sto je stan u sredini i nije moguce razmontirati radijatore zbog komsija. Stavljanje panela pored postojecih radijatora sigurno nije opcija.

 

Druga stvar je sto sam skeptican prema tim norveskim panelima, radijatorima isl. Zvuce mi kao iz reklame za teslino oruzje. Jel stvarno dobro greju?

 

Naravno, interesuju me i druga resenja jer je izgledno da su komsije mentoli sa kojima nije moguce dogovoriti bilo sta.

Imam kolegu koji se na te norveške greje godinama i jako je zadovljan...

 

Nisma kontao da radijatori moraju ostati... Imaš i onu varijantu da isečeš cevke, ostaviš radijatore, napuniš ih vodom i staviš grejač u njih...

 

Ovako nešto, ako sam dobro izguglao....

 

http://www.etazgrejanje.com/katalog/elektricni-grejac-za-radijator-mek/

Link to comment
1 minute ago, Host said:

Aha, zatvaranje se zove plombiranje? Kako onda ide voda do komsija iznad?

 

Razmontirao bih radijatore ako bih stavio panele ili neki drugi vid grejanja. Glupo je da ruze zid ako nisu u funkciji.

 

vertikala ostaje..plombira se samo ulaz u tvoje radijatore.

Naravno, zbog vertikale koja se prozima kroz moj stan mi je ostalo da placam nekih 5-10% ranijeg racuna za prostoriju u kojoj je iskljucen radijator. 

Link to comment

Tvoji matorci već "nisu" u sistemu daljinskog grejanja preko toplana, što je dobro, jer "otkačinjanje" sa njihove lopovske sise je pakao...

Dakle to je dobar start.

Mislim da treba da pronađeš neku firmu koja se bavi ugradnjom grejanja, i da te posavetuje...

Meni izgleda da će tebi jedino rešenje biti "osamostaljivanje" tj. Gradnja sopstvenog "kotla" , e sad pitanje je isplativosti svega toga...

Link to comment

frenk je dao dobar savet. 

nađeš firmu da to odradi. odvojiš se od komšija. pošto imaš radijatore sa ventilima ostaje ti da ispazariš kotao za etažno grejanje sa grejačima na struju i daš da ti se to poveže. ako stan nije preterano velik možda može da se izvede i bez posebnog strujomera.

 

grejanje panel "norveškim" grejalicama ovde kod mene funkcioniše preko 20 godina. tri grejalice ukupne snage 3600W greju 58m2 stana. ima na oglasima novo sa garancijom i cenom reda 60€

Edited by djordje geprat
Link to comment

Uzeo pre par nedelja da sredjujem ogradu na terasi posto nije radjeno od kako je postavljena. 

 

Prvo stavio antirost da odstoji, sprao to, izsmirglao i posle dva puta presao irkom 3u1 crnom bojom, medjutim pre neki dan je pocelo da izbija neko belil, maltene kao so samo finije. Jel zna neko mozda sta bi moglo biti i kako da ga regulisem a da ostane crno?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...