Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Meni su oni što se "slažu" na krajevima uz zid bili super , ali ovo je super isto...

Nego kakve su ti ovo rešetke pre tog zastakljenog dela?

 

....shit has hit the fan...

To je ograda koja je tu i bila. Ispod je basta koja je otvorena,a zatvorio sam samo gornji deo.

Stitim se od golubova da ne mogu da udju i prave haos, zena ima bastu na terasi kao j do sada.

Kompromis je cudo :D

Link to comment

Ti sto se slazu su, koliko se secam, bas skupi.

Pa to...

Ovo je jeftinije sigurno, a slično po pitanju zauzimanja prostora...

Ranije su bile one varijante gde sa 4 okna uvek 2 ostaju i to mi je bilo loše...

Link to comment

Dobra LED sijalica je bolja od FLC sijalica, osim vrhunskih. Malo su štedljivije, dosta duže traju, i daju bolju reprodukciju boja.

U oba slučaja ne uzimati jnajjevtinije.

Link to comment

FLC bi bile stedljive? Tacnije ono sto uglavnom svi zovu stedljive.

 

Meni se kod led ne svidja sto je svetlo suvise usmereno. Konacno me prodavac navuce da uzmem jednu za luster i uopste nisam odusevljen. Siba u plafon a 75% povrsine joj je od neprovidne plastike. Samo ono na vrhu sija.

 

Led mi deluju ok za neke prostorije gde samo protrcis. Mislim da bi mi bilo uzas u sobi u kojoj provodim dosta vremena.

 

mada opet kazem da je moje iskustvo sa led sijalicama i manje od minimalnog. Stedljive su mi ok. Led mi je jedino ostavio utisak koliko svetla moze da da od minimuma energije. Imam neku police kinesku led lampu sto sija ko reflektor.

Edited by katamaran
Link to comment

Sta je bolje, stedljive ili led sijalice? Msm na prednosti i mane jednih i drugih.

za hodnik, kupatilo, kuhinju definitivno led

za spavaću i dnevu sobu svetlo koje bi trebalo da da atmosferu™(lampe, plafonsko dekorativno) samo stare, dobre sa volframovim vlaknom

Link to comment

za hodnik, kupatilo, kuhinju definitivno led

za spavaću i dnevu sobu svetlo koje bi trebalo da da atmosferu™(lampe, plafonsko dekorativno) samo stare, dobre sa volframovim vlaknom

+100

Posle par meseci korišćenja led sijalice u dnevnoj sobi i kuhinji i ovo je moj utisak.

Imam nameru da uskoro zamenim led u dnevnoj sa starim sijalicama. Prosto mi se čini da led ne može da postigne taj šmek.

Nego koje su to kvalitetne LED sijalice?

Link to comment

Nego koje su to kvalitetne LED sijalice?

 

Осим параметра цене и да ли трепере као и трајања, на амбалажи ЛЕД сијалица пише колико је боја блиска дневној светлости.

Оне боље су ближе сунчевој светлости.

Ту су инкадесцентне (волфрам) и даље најбоље, али боље ЛЕД и ФЛЦ су ту јако близу.

 

Што се тиче усмерености, ја на већини светиљки имам дифузор, или бацају светло индиректно, тако да ми то не смета.

 

Опет, немојте да купујете јефтине ЛЕД и ФЛЦ сијалице. Ја сам узео пар њих које су беле, ставио сам их у споредне просторије и већ пет година чекам да цркну да могу да их бацим.

Има добра радња са сијалицама близу Зелењака (преко пута оног Микана). Имају шири асортиман, и власник зна да да савет. Претпостављам да су и у другим већим радњама подједнако верзирани.

Link to comment

FLC bi bile stedljive? Tacnije ono sto uglavnom svi zovu stedljive.

 

Тако је.

FLC - Fluo Compact.

Значи стара добра неонка спакована у компактно паковање.

Код неонки има свакаквих, тако да је слично и код ФЛЦ.

Link to comment

Da ne kupujemo jeftine jer ce suvise dugo da traju? 

 

Ako mislis na radnju u Carice Milice ne postoji vise

 

edit: ta kod Mikana valjda jos radi. Zatvorena je ona pored Tel Aviva

Edited by katamaran
Link to comment

Осим параметра цене и да ли трепере као и трајања, на амбалажи ЛЕД сијалица пише колико је боја блиска дневној светлости.

Оне боље су ближе сунчевој светлости.

Ту су инкадесцентне (волфрам) и даље најбоље, али боље ЛЕД и ФЛЦ су ту јако близу.

 

Што се тиче усмерености, ја на већини светиљки имам дифузор, или бацају светло индиректно, тако да ми то не смета.

 

Опет, немојте да купујете јефтине ЛЕД и ФЛЦ сијалице. Ја сам узео пар њих које су беле, ставио сам их у споредне просторије и већ пет година чекам да цркну да могу да их бацим.

Има добра радња са сијалицама близу Зелењака (преко пута оног Микана). Имају шири асортиман, и власник зна да да савет. Претпостављам да су и у другим већим радњама подједнако верзирани.

misliš na temperaturu svetla izraženu u K(kelvinima)?

Link to comment

misliš na temperaturu svetla izraženu u K(kelvinima)?

 

То је један параметар.

Други је Color Rendering Index.

Обичне и халогене сијалице (за профи расвету) ту имају до 100.

 

Нове кућне ЛЕД имају ту нешто преко 80, и мени су оне ОК.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...