Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

  • Replies 8.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    522

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

Da li baš moraš da menjaš ceo bojler, ili je proceruo dihtung od nosača grejača (valjda se zove flanšna)?

 

Po mom iskustvu, taj dithung procuri na svakih 4-5 godina. Zameni se, a možeš da zameniš celu flanšnu, nije skupo. Usput očistiš kamenac i grejač, i zameniš elektrodu ako se istrošila.

Link to comment

Metalac prohromski bojleri su sa 10 godina garancije, Elit cacak prohromski sa 15 godina, proveri prvo stanje flansne, pa tek na kraju menjaj.

4 godine nije dug period rada, inace mislim da na max 3-4 godine treba servisirati bojler, prekontrolisati stanje grejaca i ocistiti kamenac

Edited by sekretar
Link to comment

Da li baš moraš da menjaš ceo bojler, ili je proceruo dihtung od nosača grejača (valjda se zove flanšna)?

 

Po mom iskustvu, taj dithung procuri na svakih 4-5 godina. Zameni se, a možeš da zameniš celu flanšnu, nije skupo. Usput očistiš kamenac i grejač, i zameniš elektrodu ako se istrošila.

 

Nempojma, probaću da dozovem nekog majstora da dođe popodne-predveče... Čitam sad garancijske uslove, poneo u preduzeće: garantni rok je 15 godina valjda, ali pod uslovom da dolazi majstor iz ovlašćenog servisa bar jednom u tri godine da očisti kamenac i menja elektrodu... Nisam čitao sitna slova... 4 godine će biti za 10 dana...

Link to comment

Nempojma, probaću da dozovem nekog majstora da dođe popodne-predveče... Čitam sad garancijske uslove, poneo u preduzeće: garantni rok je 15 godina valjda, ali pod uslovom da dolazi majstor iz ovlašćenog servisa bar jednom u tri godine da očisti kamenac i menja elektrodu... Nisam čitao sitna slova... 4 godine će biti za 10 dana...

Ma tu i jeste pomalo prevara sa tim kazanima od nerdjajuceg celika: oni jesu trajni, ali nista ostalo nije trajnije od uobicajenih delova, a sa redovnim ciscenjem i takozvani obican kazan, ako je iole kvalitetan sastavice poprilicno vremena.

Nerdjajuci celik se ne voli sa grejacima, zaptivkama i ostalim: rezultat je cesto stetniji i skuplji nego obicna/klasicna kombinacija, obaska sto su po svoj prilici emajlirani kazani optimalno resenje.

Edited by namenski
Link to comment

Nempojma, probaću da dozovem nekog majstora da dođe popodne-predveče... Čitam sad garancijske uslove, poneo u preduzeće: garantni rok je 15 godina valjda, ali pod uslovom da dolazi majstor iz ovlašćenog servisa bar jednom u tri godine da očisti kamenac i menja elektrodu... Nisam čitao sitna slova... 4 godine će biti za 10 dana...

 

To se da videti po tome odakle kaplje voda, skine se plastična maska ako zaklanja flanšnu i odmah se vidi šta je.

 

Moji bojleri su na 4-5 godina sami od sebe davali znak da je krajnje vreme da se očiste od kamenca, tako što bi počeli da kaplju na dihtungu flanšne. To se po pravilu dešavalo posle nekog od nestajanja vode u zgradi - valjda se kad nestane vode poremeti ravnotežno stanje u bojleru, kada se voda vrati ne uspostavi se prethodni režim u potpunosti, pa procuri dihtung. Imam utisak da dihtung vremenom stari, plus se kamenac zavlači oko njega, otuda na kraju procurivanje kao znak da je bojler pun kamenca. 

 

Ako kupiš samo novi dihtung, može da bude mala jebada da se navuče preko stare flanšne -  zato je bolje platiti malo više i uzeti novu flanšnu sa sve dihtungom. Sledeća jebada je nameštanje flanšne, mora lepo da legne inače će cureti kad počne da se puni bojler. I naravno holenderi ako su odvrtani (ja tom prilikom skinem bojler sa zida da bih ga lepo očistio), može biti problema za nas priučene majstore da se lepo zavrne i zadihtuje kada se vraća.

 

edit: pogubih pola poruke. jedino bitno: skini staru flanšnu pa traži u radnju istu takvu, tako je najsigurnije da ćeš uzeti odgovarajući deo. Ja flanšne, grejače i elektrode uzimam u radnji Loren u Pejtonu, verovatno ima i drugde da se kupi.

Edited by Frile
Link to comment

Da li baš moraš da menjaš ceo bojler, ili je proceruo dihtung od nosača grejača (valjda se zove flanšna)?

 

Po mom iskustvu, taj dithung procuri na svakih 4-5 godina. Zameni se, a možeš da zameniš celu flanšnu, nije skupo. Usput očistiš kamenac i grejač, i zameniš elektrodu ako se istrošila.

I moje "iskustvo" je takvo....

I ja sam odmah pomislio kazan, a bilo je , cini mi se neko variranje pritiska ili nestajanje vode pa se pomerio onaj nosac grejaca, i tu je kapalo...

Link to comment

Треба да заменим термо бравицу на Горење веш машини. 
Нашао сам је на пар места, и по нету, али не раде празницима.

Да ли можда тога имају на бувљаку, и да ли уопште раде сутра?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...