Jump to content
IGNORED

Majstorski topik


Miralem

Recommended Posts

А можда можеш и да замениш тај комад иверице, ако су тапете скупе или не могу да се поставе.

Иверица кошта око 1500 дин квадратни метар, плус око 150 дин дужни метар кант траке.

 

Комад иверице који скидаш можеш у истом пакету да исечеш за полице или сл.

Edited by vathra
Link to comment
  • Replies 8.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Frank Pembleton

    671

  • mire

    523

  • Блок_64

    498

  • kud u maglu Simoviću

    407

I možeš sam da kantuješ, peglom. To je uvek zabavno  ^_^

 

Не са дебљом (2мм) траком.

 Мења кантовање од 50 дин метар.

Ово што се ради са пеглом и да испадне како треба што је ретко је доста лошије од машинског кантовања.

Link to comment

Не са дебљом (2мм) траком.

 Мења кантовање од 50 дин метар.

Ово што се ради са пеглом и да испадне како треба што је ретко је доста лошије од машинског кантовања.

 

 

E, da, ona deblja, zaštitna, ne može peglom.

Ova obična može i ja umem da iskantujem savršeno, bez zezanja, da se ne primeti da nije mašinski, ili kako to već rade.

Link to comment

E, da, ona deblja, zaštitna, ne može peglom.

Ova obična može i ja umem da iskantujem savršeno, bez zezanja, da se ne primeti da nije mašinski, ili kako to već rade.

 

Ја сам се мало извештио са пеглом, међутим пошто је трака ширине 20мм а иверица 18мм, сечење вишка је увек проблем.

Ако немаш одговарајући радни сто, или је комад велики, увек ће на неком месту бити криво исечено. Такође лепљена кант трака је осетљивија на благе ударце, лако се одлепи или одломи комад и ако се мало закачи.

Зато је боље да се не штеди на томе.

А ако се ради о вратима без размишљања узети АБС кант траку.

Ја сам лепио траку на првој полици коју сам правио, и већ на следећој сам то баталио.

Друга полица коју сам правио је била зидна полица метар пута метар за ЦД-ове. Почетком двехиљадитих напуњена са 600 ЦД-ова.

 

 

Link to comment

Traka i treba da bude šira da bi mogao tupom stranom debelog noža da višak, praktično u jednom potezu, odstraniš. Postoji i prosta alatka, čelični kvadrar debljine 1x1cm a dužine petnaestak.

Edited by Bujodrag
Link to comment

... трака ширине 20мм а иверица 18мм, сечење вишка је увек проблем...

 

Seče se na toplo nekom četvrtastom turpijom ili skalpelom, kao kad žene oblikuju fil na torti.

Iskantuje se peglom i obore ivice krutim metalom, a posle malo pređe brusnim papirom po ivicama.

Nešto slično ovome:

Edited by zmanic
Link to comment

Овај лик са видеа има посебан алат за тримовање.

Мада мислим да и да се савршено исече (тешко без алата), таква кант трака ће слабије да пријања од машински лепљене.

 

И не знам што би се неко мучио са тим, кад може мало да се уштеди уз пуно рада, а има сто начина да се нешто засере.

Link to comment

 

 

И не знам што би се неко мучио са тим, 

 

Zato što je zabavno.

No, kontam da nekima nije. Ima dovoljno njih koji su mi rekli da sam čudan, ili, čak, blesav   ^_^

Link to comment

Zato što je zabavno.

No, kontam da nekima nije. Ima dovoljno njih koji su mi rekli da sam čudan, ili, čak, blesav ^_^

Pa jeste zabavno , ali treba imati "pomoćni" alat. Tj stege , sto i tako to...
Link to comment
  • 2 weeks later...

Poznanica želi da popravi, ili zameni grejač u kaljevoj peći, cenim da je snaga reda do 3 kW. Maglovito se sećam radnje nekog Srećka na Bulevaru sa takvim asortimanom, niže Đerma a pre Vuka, ali ne znam radi li više. Molim preporuku za sličnu radnju.

Link to comment

Једно питање за електричара:

 

светиљка у ходнику, скоро ми је прегорела стара сијалица, па сам ставио штедљиву, FLC.

Убрзо сам приметио да се чује куцкање, пар пута у секунди, и кад је сијалица угашена.

Глимерица на сијаличном грлу (кад је угашена) засветли на контакту и угаси се.

Нормално ради кад се упали.

 

Прво сам помислио да је прекидач, па сам га заменио, међутим и даље је иста ситуација.

Претпостављам да се са кабловима нешто покарабасило, али ми је чудно што даје овакве симптоме.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...