Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

J. Gagarina je upravan na most, ne?Što znači da će svi koji silaze sa mosta morati da se uključuju na J.G.
"upravan" zvuči kao da će pod 90stepeni da se priključuju, tj. pomoću semaforizovane raskrsnice. A nije tako.Da ne napominjemo da će gro saobraćaja ići dalje po onom denivalisanom bulevaru koji se sad gradi.110924-JGPET-02.jpg
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

"upravan" zvuči kao da će pod 90stepeni da se priključuju, tj. pomoću semaforizovane raskrsnice. A nije tako.Da ne napominjemo da će gro saobraćaja ići dalje po onom denivalisanom bulevaru koji se sad gradi.110924-JGPET-02.jpg
Ok, voleo bih da grešim."Upravan" sam malo nesrećno izabrao, ali znaš na šta sam mislio. I iz ove ilustracije se vidi da će tu biti čepova sa gušćim saobraćajem, za one koji tu silaze sa mosta. Edited by CTale
Link to comment
I iz ove ilustracije se vidi da će tu biti čepova sa gušćim saobraćajem, za one koji tu silaze sa mosta.
ne verujem, imaš tri trake na mostu i tri razdvajanja otprilike jednako potrebna na silasku.
Link to comment
Ja vidim problem zbog usporavanja pri uključivanju na J.G., ne kod silaska.
šta znam, j. gagarina ima po tri trake,nisam obratio pažnju koliko je dug prilaz za uključenje u njih. pogledaću. misliš li na oba smera ili samo jedan?
Link to comment
bus stanica je predviđena jedno ~150m posle odvajanja/silaženja one rampe ka Adi. (sve to gledano od NBG ka Topčideru). Tu će biti i tramvajska stanica, da bi kasnije postala i metro stanica. Da bi se tu uspostavila stanica, čeka se da se izgrade sve rampe.
Super, hvala!
Link to comment
šta znam, j. gagarina ima po tri trake,nisam obratio pažnju koliko je dug prilaz za uključenje u njih. pogledaću. misliš li na oba smera ili samo jedan?
Mislim na oba smera. To je uvek tako problematično kod saobraćajnica kod nas ako se prilazi ostave prekratki (zbog toga su rešili da na tom delu J.G prošire na 4 trake u dužini od par stotina metara), kao što su nam uključenja na Gazelu iz Kneza Miloša ili sa Sajma (ili Savske) "isečena" pa može da te pokupi neka budala koja vozi krajnom desnom trakom. Edited by CTale
Link to comment

Tu je onda mnogo relanije da se problem desi na uključenju sa mosta u Radničku. Em se pred samo uključenje spajaju ovi sa mosta i ovi sa kružnog toka ispod mosta, em posle 10 metara treba svi da se uliju u Radničku, a tu je žuta traka i ume da bude prilična gužva. Po meni su tu trebali dodati još jednu traku u dužini do onog isključenja gore za Brdo.

Link to comment
Pa to dok ne izgrade ulicu u nastavku mosta do Tošinog Bunara.
Sto je valjda vec isprojektovano i treba da pocne da se radi. To je trebalo da bude prva faza tzv. UMPa, i da bude gotova do 2010. (da, da) i da bude 3+3 trake denivelisana skroz (skoro kao autoput).No, nece biti denivelisana skroz, niti bilo ko vise spominje "UMP" vec "novi bulevar na NBG".Ta nova ulica ce resiti sve probleme vezane za novi most sa NBG strane, nego ne znam kako ce teci situacija na drugoj strani. UMP je trebalo da produzi i sa druge strane od mosta, zaroni u tunel, pa izleti negde kod Autokomande, pa nastavi dalje, negde na Vracaru opet u tunel, pa izadje posle Bulevara i onda izbije na Pancevacki most. Od toga se valjda odustalo, osim od tog tunela do Autokomande...
Link to comment
Tu je onda mnogo relanije da se problem desi na uključenju sa mosta u Radničku. Em se pred samo uključenje spajaju ovi sa mosta i ovi sa kružnog toka ispod mosta, em posle 10 metara treba svi da se uliju u Radničku, a tu je žuta traka i ume da bude prilična gužva. Po meni su tu trebali dodati još jednu traku u dužini do onog isključenja gore za Brdo.
S obzirom da je ovo sada privremeno rešenje, očekujem da bude promene kod isključenja u Radničkoj kasnije kada petlja Radnička bude završena.
Link to comment
Sto je valjda vec isprojektovano i treba da pocne da se radi. To je trebalo da bude prva faza tzv. UMPa, i da bude gotova do 2010. (da, da) i da bude 3+3 trake denivelisana skroz (skoro kao autoput).No, nece biti denivelisana skroz, niti bilo ko vise spominje "UMP" vec "novi bulevar na NBG".Ta nova ulica ce resiti sve probleme vezane za novi most sa NBG strane, nego ne znam kako ce teci situacija na drugoj strani. UMP je trebalo da produzi i sa druge strane od mosta, zaroni u tunel, pa izleti negde kod Autokomande, pa nastavi dalje, negde na Vracaru opet u tunel, pa izadje posle Bulevara i onda izbije na Pancevacki most. Od toga se valjda odustalo, osim od tog tunela do Autokomande...
Koliko sam razumeo priče sa Beobuilda, i tunel do Autokomande je šargarepa na jako jako dugom štapu. Biće možda jednog dalekog dana. Pre toga će se izvesno izgraditi put (i proširiti postojeći) u pravcu Rakovice, pored pruge, valjda otprilike do zgrade bivše železničke stanice Košutnjak (do semafora gde se skreće ka Miljakovcu).
Link to comment
UMP je trebalo da produzi i sa druge strane od mosta, zaroni u tunel, pa izleti negde kod Autokomande, pa nastavi dalje, negde na Vracaru opet u tunel, pa izadje posle Bulevara i onda izbije na Pancevacki most. Od toga se valjda odustalo, osim od tog tunela do Autokomande...
ovo mi je nepoznato. video sam na raskrsnici kod hipodroma predviđen ulaz u brdo. to treba da bude početak tunela koji izlazi kod autokomande? gde kod autokomande? i, tulel od autokomande, preko vračara do pančevačkog mosta? ima li to negde da se vidi? ako hoće da vežu autoput i dunav ima bar dva korisnija mesta za tunel. bar ja mislim.
Link to comment
Pre toga će se izvesno izgraditi put (i proširiti postojeći) u pravcu Rakovice, pored pruge, valjda otprilike do zgrade bivše železničke stanice Košutnjak (do semafora gde se skreće ka Miljakovcu).
za ovo je ostavljen početak kod letnje pozornice. a, vala, trebalo bi da naprave 2 x 2 trake sve do T raskrsnice kod "rekorda". ako su pametni.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...