Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

neko je ovde napisao (mrzi me da listam) da je most zanatski aljkavo urađen. ako je to tačno, to je veći problem i od cene i od svrsishodnosti.sve najbolje na mostu u novoj godini.
zajebavas, a? imaces prece brige od silaska na adu, sa PORR-ovim i SCT-ovim kvalitetom gradnje nece proci puno vremena da se ovim mostom bude prelazilo istom brzinom kao brankovim ili gazelom za vreme bombardovanja.
Ima li neki dokaz za lošu™ gradnju sem 1utiska™?
Link to comment
Ovaj procenat glavnice u odnosu na ratu ti je kredit od 9 godina sa 6% kamate otprilike. To bas i nije tako strasno, da se moze pricati da zivis preko svojih mogucnosti i da te zabole ko ce da vraca jer ako osvoji bar sledece izbore ti ce morati skoro pola tog perioda da vracaju.Jedino sto je ovde vazno da li to ide u potrosnju ili za infrastrukturu i da li se krade.
vraćaće tako što će da uzmu novi kredit. refinansiranje, beše?'bem ga. na www.kamatica.com dobih ovaj rezultatDetalji kreditaMesečna rata: 1 200.57Iznos kredita: 100000Učešće: 0Ukupno otplate: 129 662.10Ukupno kamate: 29 662.10Kamata: 6 %Period otplate: 108 mesecija ne bih uzimao kredit za koji mi je kamata 44% rate. ovu moju mikro infrastrukturu unapredio bih prethodnom štednjom. no, jasno mi je. jutros na studiu B išao je prilog o izgradnji mosta. vrrrrlooo dug deo je bio onaj na kome je BBT sa đilasom i antićem "spojio" dve obale u avgustu. đilas drži mikrofon da se bokica čuje i zaklanja glavu hajdinu, BBT nas, između ostalog, informiše da nije samo ovaj most prvi u nečemu većsu to bili i gazela i brankov. i cela ta epizoda je bila ubedljivo najduži segment prikaza. zbog toga, potpuno je razumljivo sručavanje negativne energije na most.za dankana: mislio sam da će veća pažnja biti posvećena poslednjem pasusu ovog gazinog utiska. bar traženi detalji. Edited by djordje geprat
Link to comment
Ima li neki dokaz za lošu™ gradnju sem 1utiska™?
Naravno da ne. Vreme će biti jedini sud da li je most kvalitetan za vožnju, lak za opravku i dugotrajan, a ne sveznajući penzioneri.
Link to comment
Naravno da ne. Vreme će biti jedini sud da li je most kvalitetan za vožnju, lak za opravku i dugotrajan, a ne sveznajući penzioneri.
samo da se zna da ja mislim sve najbolje o novom mostu. uključujući izgled, mesto na kome je, prilaznost i neophodnost izgradnje.
Link to comment
ja ne bih uzimao kredit za koji mi je kamata 44% rate.
Ovo nije nista neobicno. Izracunajte koliko je kamata ukupno na prosecni stambeni kredit pa cete videti.
Link to comment
Ima li neki dokaz za lošu™ gradnju sem 1utiska™?
naravno da imam, znam dosta toga ko je stvarno i kako gradio most. prosetaj se pa javi svoje utiske o kvalitetu spojnica, asfalta, ograda i svega sto vidis golim okom. most je izosljaren samo tako ali smo mi takvi jadnici koji 60 godina novog mosta videli nismo da nam se danas moze uvaliti bilo sta, samo da nam se olaksa pakao zivota u beogradu. za ono sto se za slicne, da ne kazem manje pa i bitno manje pare gradi danas u svetu, ovo je smehotres. mada, nije iskljuceno da je to sve uradjeno namerno, isto kao sto je beograd put onomad kvalitetno "renovirao" sve sta treba po bg i autoputu pa je koji godinicu kasnije sve spremno za nove radove. zivi bili pa videli koliko ce trebati do prvih intervencija.neko je imao poentu - ako smo ga vec platili bezumno, isto kao i hrvati svoj autoput, barem da smo dobili nesto sto je isto tako brutalno dobro napravljeno. a dobili smo.....
Vreme će biti jedini sud da li je most kvalitetan za vožnju, lak za opravku i dugotrajan, a ne sveznajući penzioneri.
mda, srbljima izniklim na bedi, pljacki i laganju, photoshopirana slika mosta iz daljine je dovoljna za kosmicki orgazam. nego daj slike s mosta....
Link to comment
naravno da imam, znam dosta toga ko je stvarno i kako gradio most. prosetaj se pa javi svoje utiske o kvalitetu spojnica, asfalta, ograda i svega sto vidis golim okom. most je izosljaren samo tako ali smo mi takvi jadnici koji 60 godina novog mosta videli nismo da nam se danas moze uvaliti bilo sta, samo da nam se olaksa pakao zivota u beogradu.
42
Link to comment
naravno da imam, znam dosta toga ko je stvarno i kako gradio most. prosetaj se pa javi svoje utiske o kvalitetu spojnica, asfalta, ograda i svega sto vidis golim okom. most je izosljaren samo tako ali smo mi takvi jadnici koji 60 godina novog mosta videli nismo da nam se danas moze uvaliti bilo sta, samo da nam se olaksa pakao zivota u beogradu. za ono sto se za slicne, da ne kazem manje pa i bitno manje pare gradi danas u svetu, ovo je smehotres. mada, nije iskljuceno da je to sve uradjeno namerno, isto kao sto je beograd put onomad kvalitetno "renovirao" sve sta treba po bg i autoputu pa je koji godinicu kasnije sve spremno za nove radove. zivi bili pa videli koliko ce trebati do prvih intervencija.
Nemam razloga da sumnjam u tvoj utisak, niti da graditelje dizem u nebesa, ali na beobuild forumu nisam primetio (velike) kritike na racun kvaliteta gradnje. Taj forum mi deluje prilicno strucno i azurno.
Link to comment
Nemam razloga da sumnjam u tvoj utisak, niti da graditelje dizem u nebesa, ali na beobuild forumu nisam primetio (velike) kritike na racun kvaliteta gradnje. Taj forum mi deluje prilicno strucno i azurno.
Ma bre vidi se golim okom. Šta znaju inžinjeri i majstori šta je "kvalitet"...
Link to comment

ja sam primetio nesto zardjalo na kablovima i par zardjalih matica kao i dva neusrafljena srafa u postolju ograde. gde mogu to da prijavim? nego, je r' nema led-a sa cukaricke strane?

Link to comment
ja sam primetio nesto zardjalo na kablovima i par zardjalih matica kao i dva neusrafljena srafa u postolju ograde. gde mogu to da prijavim? nego, je r' nema led-a sa cukaricke strane?
nema, kanda nisu imali para da ukrasavaju sa obe strane
Link to comment
naravno da imam, znam dosta toga ko je stvarno i kako gradio most. prosetaj se pa javi svoje utiske o kvalitetu spojnica, asfalta, ograda i svega sto vidis golim okom. most je izosljaren samo tako ali smo mi takvi jadnici koji 60 godina novog mosta videli nismo da nam se danas moze uvaliti bilo sta, samo da nam se olaksa pakao zivota u beogradu. za ono sto se za slicne, da ne kazem manje pa i bitno manje pare gradi danas u svetu, ovo je smehotres. mada, nije iskljuceno da je to sve uradjeno namerno, isto kao sto je beograd put onomad kvalitetno "renovirao" sve sta treba po bg i autoputu pa je koji godinicu kasnije sve spremno za nove radove. zivi bili pa videli koliko ce trebati do prvih intervencija.neko je imao poentu - ako smo ga vec platili bezumno, isto kao i hrvati svoj autoput, barem da smo dobili nesto sto je isto tako brutalno dobro napravljeno. a dobili smo.....
Ovo za kvalitet mosta uz pominjanje ograde i spojnica je verovatno neka sala? Asfalt je generalno loseg kvaliteta kod nas u odnosu na ostatak evrope ali sto se tice toga kako je na ovom mostu uradjen videcemo u buducnosti.
Link to comment

Predlažem da pokrenemo akciju za njegovo miniranje, em se kralo em ne valja, i koji će nam. Pitanje je i da li je Sava ispod njega, kao što kažu novine. :fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...