Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

ako su stvarno fušerski uradili most treba naći te šefofe izvođača i jednog po jednog ih nabijati na neomašćen pilon angry.gif- da li su oni normalni, ako novi most bude zreo za rekonstrukciju za 5 godina, znaćemo odgovor na to pitanje- ajde razumem da se krade na materijalu kod asfaltiranja puteva, pa su nam putevi tanji od projetovanih vrednosti te se vrlo brzo jave ulegnuća u kolovozu, ili praksa da se posle prve krivine put suzi za 60cm ali da će na ovako važnom objektu raditi to isto :o:unsure:

Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

http://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-16434200
Mexico inaugurates world's highest cable-stayed bridgeMexican President Felipe Calderon has inaugurated the world's highest cable-stayed bridge.The 403m (1,321ft) tall Baluarte bridge spans a deep ravine in the Sierra Madre Occidental mountains in the north.It is part of a new highway crossing some of Mexico's most rugged terrain, from Mazatlan on the Pacific Coast to Durango in the interior.The cable-stayed bridge is so tall that the Eiffel Tower would easily fit under its central span."This project will unite the people of northern Mexico as never before," President Calderon said at the inauguration ceremony.Officials from the Guinness World of Records were on hand to present him with an award recognising the engineering feat.'Devil's backbone'The opening of the 1,124m (3,687ft) long bridge is part of celebrations to mark 200 years of Mexico's independence from Spain.It is expected to open to traffic later this year, and Mexican officials hope it will boost tourism and commerce in the region.The Mazatlan-Durango highway replaces a notoriously dangerous winding road known as the "Devil's backbone" that crosses the jagged peaks of the Sierra Madre Occidental.As well as Baluarte, there will be eight other bridges over 300m high, as well as more than 60 tunnels.Officials say it will reduce the journey between Mazatlan and Durango by about six hours.Eventually, it will form part of a modern highway linking the Pacific and Atlantic coasts.As the highest cable-stayed bridge in the world, it surpasses the famous Millau Viaduct in France.
Link to comment
neko je imao poentu - ako smo ga vec platili bezumno, isto kao i hrvati svoj autoput, barem da smo dobili nesto sto je isto tako brutalno dobro napravljeno. a dobili smo.....
Nemojmo odmah u defetizam. Moguće je da su isfušerili nešto od završnih radova, žureći da otvore most za novaka. Ozbiljan fušeraj u strukturi mosta bio bi prevelik skandal čak i za ovu smejuriju od zemlje.Moje pitanje za one koji su overili Đilasovo čedo: kakvog je kvaliteta saobraćajna signalizacija, prvenstveno table? (vidljivost, učestalost, raspored, jasnoća)
Link to comment

Ne znam za signalizaciju, ja sam se fokusirao na ogradu, asfalt, spojnice... I mogu vam reci da sam odusevljen. Posebno spojnicama, u mom zivotnom veku ne videh kvalitetnije spojnice golim okom. Asfalt djene-djene, golim okom deluje malo posno i cini se da na pojedinim mestima tanji nego sto bi trebalo, al su zato ograda i spojnice vrhunske golim okom. Ograda ovako golim okom mozda i izgleda kao da ce da pocne da korodira za dvedesetak godina i da ne moze da izdrzi udarce teretnih vozila, al sve ostalo je vrh vrhova onako golim okom!

Link to comment
naravno da imam, znam dosta toga ko je stvarno i kako gradio most.
bože interneta, hvala ti što si ovom skromnom bordu podario ovakvu renesansnu ličnost, koja je stručnjak za sve od vina, preko medicine do mostogradnje!aj sad stvarno, ili ispovrni nekakve konkretne stručne podatke/informacije o propustima u gradnji, ili prekini da se blamiraš s reko mi jedan čovek glupostima o spojnicama :isuse:
Link to comment
mda, srbljima izniklim na bedi, pljacki i laganju, photoshopirana slika mosta iz daljine je dovoljna za kosmicki orgazam. nego daj slike s mosta....
Ovo je stvarno bezveze, bljutavo do jaja. EDIT. Uostalom, ko me tera da se o vestima iz Srbije informisem sa foruma. Edited by Indy
Link to comment

dok ne vidim most izbliza i dok ne vidim te spojnice, ne mogu da dam sud o njemu :fantom:a izgleda, onako, bezveze, Mijo most je veci, trebalo je tako uraditi. :fantom::fantom:

Link to comment

da, dok mi ne napravimo lepši, bolji i stariji, koji će imati moderne detektore ispoddunavskih tablica i ubojite lasere koji će sva takva vozila dezintegrisati ukoliko pokušaju da uznemire ravničarsku monotoniju.

Edited by Gonzo
Link to comment

Sto se tice kvaliteta na ovako velikom projektu se prakticno moraju proci dve kontrole. Prvu odradjuje firma koja je zaduzena za nadzor a to je u ovom slucaju francuska firma Louis Berger i iz iskustva rada sa Scott Wilson-om mogu da kazem da sa strancima nema zezanja i tu ne prolaze fore koje su prolazile kad su domace firme nadzor. Stranim firmama je ugled najbitnija stvar i tu svakako ne sme biti nikavih propusta.Na kraju mora se odraditi tehnicki prijem i ceo most mora proci tehnicku kontrolu koja traje mesecima i kroz koju se proveravaju i najsitniji detalji, ovo opet znam iz licnog iskustva.

Link to comment
bože interneta, hvala ti što si ovom skromnom bordu podario ovakvu renesansnu ličnost, koja je stručnjak za sve od vina, preko medicine do mostogradnje!aj sad stvarno, ili ispovrni nekakve konkretne stručne podatke/informacije o propustima u gradnji, ili prekini da se blamiraš s reko mi jedan čovek glupostima o spojnicama :isuse:
u pomoc koje medecine se skidas sa polnog organa? rada? vidovita zorka? bata kan-kan?
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...