Jump to content
IGNORED

Na Savi ćuprija


Zmitjkoe

Recommended Posts

Pa zato sto je ova pljuvacina klasicno srbijansko sviranje falusa. Ja sam pre mesecak dana na ovom topiku pisao da me nervira sto vidim da se most "na silu" zavrsava u roku koji je Djilas zadao i da se plasim da ce sve te stvari koje su uradjene na brzinu morati da se popravljaju ubrzo nakon otvaranja. Upravo ono sto vidimo na ovim fotkama.
jesi fakat, ja sam svedok -_-
Link to comment
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Idioteque

    49

  • Аврам Гојић

    48

  • Frank Pembleton

    27

  • kud u maglu Simoviću

    25

@ gazzaZa asfalt bi morao da vidim tacne podatke vezane za debljinu pa da mogu da kazem jel ok ili nije. Na Beskoj je isao izravnjavajuci+habajuci sloj 4+4cm sa tim da je tolerancija za izravnajvajuci sloj bila da vrednosti mogu biti u intervalu od 2,5cm do 6,5cm. Moguce je da je na nekom delu asfalt bio tanji ali to ne mora nuzno da znaci da je los i da nece potrajati. A nadazor kao nadzor uvek ima primedbe, nekad sa pravom a nekad jer moraju da ispune svoju funkciju a to je da iznesu neke zamerke. Sto se tice spojnica opet ne znam sta je problem? Kvalitet cisto sumnjam da moze biti problem a sto se tice nacina na koji su izvedene ako su spustene za nekih 5mm u odnosu na asfalt to znaci da su dobro izvedene jer se ocekuje da ce se asfalt pohabati na tom mestu pa ce posle nekog vremena prelaz preko spojnica biti kako treba.Statika je naravno u redu i cisto sumnjam da se tu neko mogao zeznuti, ono sto znam da je primedba onih koji su gledali proracun jeste da je most predimenzionisan tj da je stvaljeno puno vise armature nego sto je bilo potrebno. Ne znam da li je ovako ali ako jeste svakako ne bi trebalo brinuti za stabilnost konstrukcije.U principu najbitnije za koriscenje mosta je kako je izveden asfalt i spojnice a za trajnost nacin na koji je odradjeno odvodnjavanje, kakava je antikoroziona zastita upotrebljena i da li ce se redovno vrsiti provere i popravke ako to bude potrebno a ne kao sa Gazelom pa smo vidili u kakvom stanju je bila nakon 35 godina.Sto se tice staza ne znam kako to izgleda ali znam da su bile predvidjene 2 pesacke i 2 biciklisticke. Generalno ovaj most je primarno napravljen za drumski saobracaja i za tramvaje/laki metro, tek posle toga se verovatno vodilo racuna o biciklistickim stazama a poslednje po prioritetu je verovatno bilo na koji nacin ce pesaci prelaziti most sto je po meni i logicno. Ovakvi mostovi i na ovakvom mestu se uglavnom prelaze peske iz nuzde.
Da rezimiramo: Slozili smo se da se most nece srusiti a za trajnost (bez popravki) nemas pojma.
Link to comment

Most je do jaja. Videćemo kakav će biti za dve godine, 10, 30 godina.... Btw, u subotu sam se vozio 94 autobusom. Staje pre mosta u Jurija Gagarina a naredna stanica mu je tek kod letnje pozornice odnosno tamo dole kod Miloševog konaka. Kako je sa drugim autobusima? Znam da nema mnogo prostora za autobusku stanicu blizu samog mosta ali ja sam se nadao da ću ovim autobusom moći sa Miljakovca direktno do Ade a sada vidim da neće biti mnogo olakšan dolazak. I da, koja je priča sa biciklističkim stazama? Jesu li planirane za centralni deo mosta, pored šina, ili je biciklistička staza ona staza tik uz ogradu kojom idu pešaci?

Edited by pacey defender
Link to comment
danas u 10:05 na sredini mosta u pravcu od gospodarske mehane bacih pogled na retrovizor . ispred i iza mene na celom mostu, ništa.
dok se ne zavrse svi prilazi tako se verovatno biti svaki dan, sem mozda u spicevima..
Link to comment
Most je do jaja. Videćemo kakav će biti za dve godine, 10, 30 godina.... Btw, u subotu sam se vozio 94 autobusom. Staje pre mosta u Jurija Gagarina a naredna stanica mu je tek kod letnje pozornice odnosno tamo dole kod Miloševog konaka. Kako je sa drugim autobusima? Znam da nema mnogo prostora za autobusku stanicu blizu samog mosta ali ja sam se nadao da ću ovim autobusom moći sa Miljakovca direktno do Ade a sada vidim da neće biti mnogo olakšan dolazak. I da, koja je priča sa biciklističkim stazama? Jesu li planirane za centralni deo mosta, pored šina, ili je biciklistička staza ona staza tik uz ogradu kojom idu pešaci?
bus stanica je predviđena jedno ~150m posle odvajanja/silaženja one rampe ka Adi. (sve to gledano od NBG ka Topčideru). Tu će biti i tramvajska stanica, da bi kasnije postala i metro stanica. Da bi se tu uspostavila stanica, čeka se da se izgrade sve rampe.
Link to comment
Da rezimiramo: Slozili smo se da se most nece srusiti a za trajnost (bez popravki) nemas pojma.
Presao sam juce preko mosta. Ograda je vizuelno odlicna, bolja nego ona na Gazeli i na Beskoj. Dilatacione spojnice su vrhunske, nikad nisam video takav tip i posto je most dugacak 1km znaci da je moguce skracenje/izduzenje mosta oko 50cm a ove koje su postavljene mogu da prihvate takve promene duzine. Imaju 12 zasebnih cesljeva i razmak izmedju svaka dva ceslja je nekih 3,4 cm. Dobro su postavljene jer je nivo asfalta malo iznad njih ( za nekih 5mm ). Asfalt izgleda dobro ali kao sto rekoh kod nas je generalno losijeg kvalteta a sto se tice drenaze tu nisam primerio da se voda zadrzava ( prelazio sam preko mosta dok je padala kisa ) ali pravi test ce biti neka jaca kisa. U principu most je lep, pesacka staza sa strane blize Adi je dovoljno siroka kao i kolovozne trake. I da, svi srafovi su zategnuti do kraja na ogradi sa ove strane sa koje sam prolazio :D.
Link to comment

Samo da prijavim da prolazno vreme Ustanička - Yu biznis centar jeste kraće za trećinu nego pre otvaranja nove ćuprije. Znači, nije bilo samo do praznika, evo već drugi dan stižem na posao za manje od petnaest minuta, juče putovao nazad isto ispod toga.Fuck yeah!!!

Link to comment

I tako će i biti sve dok taj most ne bude počeo stvarno da lovi saobraćaj. Čekaj samo da se spuste prilaznice da čukarička strana počne da koristi taj most, pa će biti čepova i čepova na silaznoj novobeogradskoj strani. Tako obično bude kada se most na jednoj strani završi poprečnim bulevarom.

Link to comment

Dorćol - Banovo Brdo oko 8:30 = 10-15min i juče i danas. Da li je novi most doprineo tome i kako (obzirom na rutu) nemam pojma, al ulice su poluprazne. Zajebavam se po Karađorđevoj dok sam se ranije jedva provlačio kroz poludele šlepere.

Edited by Idioteque
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...