Jump to content
IGNORED

Treme, HBO, 11. april


reg

Recommended Posts

Uh, deo kad Davis pusti onu stvar za Indijance... Savršeno. Neko je na početku primetio da nije bilo kadrova odozgo. Mislim da je ovaj snimak second linea na kraju epizode prvi u celoj sezoni. I odmah se ponovo začuo helikopter.

Link to comment
  • 1 month later...
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    41

  • gervasius twinkleminkleson

    39

  • WTF

    19

  • Ryan Franco

    17

savrsenstvo.ne znam sta pre. zaokruzivanje price, na koje nas je sajmon navikao sa zicom, i ovde pet plus.

prva epizoda, bend pocinje sahranu, u finalu je zavrsava onim cut loose plesom po ulicama. svaki lik je dovoljno zavrsen, moze da se pojavi u drugoj sezoni, ali i ovako znamo sta je bilo. samo nju orlians nije zavrsen, i ne treba da bude, jer je glavni lik.dejvis se vraca na radio sa kog je otisao, opet dipuje plejlistu. i odlican gimik da ne vidimo krejtonovu sahranu, vec samo toni na dejmovoj. ionako samoubistvo nije smrt, samo tranzicija, kako i knjiga sama kaze.ali vrhunsko savrsenstvo je flesbek uplitak. onaj telefon koji pocinje da zvoni dok ladona, poput one cezarove zene iz rima, pridrzava majku i prelaz na brata. anjeska je car, svaka cast, takva detaljisticka rezija bez ikakvog intelektualnog smaranja, majstorski. i opet kraj na pravom mestu.cak je i ljubavna potka izvanredno uradjena. i opet u flesbeku zanetin odlazak od katrine, u njujork, sve je to izjednaceno, ostavljas nju orlians momka.

isplakah se ko kisa, najvise na susretu indijanskih poglavica. to je ristepak, brate.krejton me je za srce ujeo, ali to je problem sa savremenim levicarima, they quit.sramota je sto sajmon nije nominovan za emi. isto vazi i za krejtona i ladonu.

Link to comment
Zna li neko da li Bunk tj. Batiste zna da svira onaj trombon ili samo savrseno glumi? Znam samo da je New Orleans native, sto naravno nista ne mora da znaci
theGrio: Did you feel a huge responsibility playing a jazz musician in a show set in a city considered the birthplace of the genre? You lived with Wynton and Branford Marsalis while attending the Juilliard School in New York, right?Pierce: I grew up with Terrence. Wynton and Branford Marsalis, Donald Harrison - we all went to the New Orleans Center for Creative Arts together. Plus, co-stars Kermit Ruffins and Trombone Shorty, I knew they're going to be watching that I represent correctly. They're great musicians. I just want to make sure my music is up to par.I'm still doing research. A lot my friends are musicians. When I first knew I was going to play the role, play the trombone, I started taking lessons. I didn't want to look like an actor who knows absolutely nothing about music, so I'm continually working with a trombone teacher. And the cat who plays the music for me on set, we actually play together. He's off camera and I play. I would still say I'm in elementary school when it comes to my knowledge of the horn. But the other night I was playing a solo, it was getting late, and I was playing better than my backup. He was getting tired. The goal is--as years go by--to play myself. :Hail:
Link to comment
  • 5 weeks later...
  • 4 months later...
HBO executives involved with scheduling decisions confirmed that April 24 is the network’s current working date for “Treme’s” restart, cautioning that the date is subject to change.The show is now in production in New Orleans on the second season’s 11 episodes.
April 24 looks likely for season two premiere Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Odgledao juce snimak (vratio se sa puta kasno u nedelju uvece i odlucio da prvo odgledam snimak The Killing, koji je ovde na AMC u istom terminu kad i Treme), i mogu da kazem da je krenulo jako™ i da ako se po jutru dan poznaje ovo biti 1 kvalitetna sezona. Volim sto prate likove koji su (privremeno) napustili grad i njihov zivot. Vidim da ce Lt. Colson (igra ga David Morse)imati vecu minutazu sto je dobro jer oko NOPD uvek moze da se slozi zanimljiva prica. Takodje mislim da je pitanje vremena kad ce Sonny da ponovo pukne i kad ce da dodje do obracuna sa Davisom oko Annie. Novi lik, Nelson Hidalgo, je takodje zanimljiv karakter, cekam da vidim na sta ce njegov "project" da lici.

Link to comment

super su mi ove prve 2 epizode, cini mi se bolje od prve sezone. nekako vise u stilu wirea. vjerovatno zbog davida morsea i jona sede, odnosno njihovih likova, sad se vise bave policijom, vjerovatno ce i politicarima... super. brine me sto ni sonny ni davis nisu toliko iritantni u ove 2 epizode [nelson zato jeste].

Link to comment
:Hail: Prve 2 epizode su vrh! Kakva sjajna muzika, sto uzivo po barovima i kafanama, sto na onoj (sad vec bivsoj) Davisovoj radio stanici. Jebote, da nema radnje, da nema likova i zapleta, da je ceo show samo 1 sat naizmenicnih muzickih numera , pa i takav bi bio fantastican!
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...