Jump to content
IGNORED

Treme, HBO, 11. april


reg

Recommended Posts

  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    41

  • gervasius twinkleminkleson

    39

  • WTF

    19

  • Ryan Franco

    17

Odlicna!

1 Mardi Gras :Hail: Davis + Annie - to mi se svidja. Sonny moze slobodno da se bode i da smrce sa istetoviranim trannie/dom type ribama.Antoine + LaDonna - svidja mi se jos vise. Uvek je smek smuvati na 1 noc se sa bivsom. :D Creighton je odlepio. Plasim se da ce nesto lose da se tu desi do kraja sezone.

Link to comment

stvarno dobra :)

davis i annie :wub: mada, zao mi je jeanette. i ona je skroz kul. mada, ona ima onog ultra cool kuvara, jacues-ai mene nesto strah za creightona. ali me ipak i dalje najvise strah za annie, bojim se da ce je sonny izlupat uskoro. or worse.

Link to comment

Najbolja serija koja se trenutno emituje. Btw, iznenadih se kad videh da cica koja glumi Annie (Lucia Micarelli) uopste nije glumica - u Treme glumi po prvi put u zivotu. Inace je violinistkinja, svirala na turneji sa Jethro Tull pre 4-5 god. Zna li neko da li Bunk tj. Batiste zna da svira onaj trombon ili samo savrseno glumi? Znam samo da je New Orleans native, sto naravno nista ne mora da znaci

Link to comment

Mr. LEYH: ...yeah, Wendell has been taking trombone lessons now since we first knew we were going to be doing the show. But he doesn't actually play his own parts. It's one of the few pieces of artistic license and fabrication that exists. Blake Leyh je muzički supervizor serije, a intervju s njim možete pročitati ovde:http://www.npr.org/templates/story/story.php?storyId=127538675Takođe, posle svake emitovane epizode NPR-ov bloger Patric Jarrenwattananon, specijalizovan za džez teme, podrobno se bavi serijom i secira epizode u sitna crevca kroz prepisku sa Joshom Jacksonom - novinarom i DJ-em poreklom iz Nju Orleansa koji radi na stanici WBGO. Link:http://www.npr.org/blogs/ablogsupreme/

Link to comment
Najbolja serija koja se trenutno emituje. Btw, iznenadih se kad videh da cica koja glumi Annie (Lucia Micarelli) uopste nije glumica - u Treme glumi po prvi put u zivotu. Inace je violinistkinja, svirala na turneji sa Jethro Tull pre 4-5 god. Zna li neko da li Bunk tj. Batiste zna da svira onaj trombon ili samo savrseno glumi? Znam samo da je New Orleans native, sto naravno nista ne mora da znaci
luciaM_0805_01.jpgKlik:o
Link to comment

Što se mene tiče ovom epizodom su dostigli visine Wirea. Obavezno pročitajte NPRov osvrt (ovo što je johnioza postovao) na ovu epizodu. Naročito, RL reference na Creightona, kao i:

PJ: Do you know anything about Kate Chopin's The Awakening, the book referenced by Creighton before his passing? It seems a very David Simon meta-meta moment: using a work of literature to illuminate a human condition in the middle of using a work of TV drama to illuminate a human condition.JJ: I knew my English degree would pay off someday. It's required fiction reading beyond the remarkably astute regional observations and early feminism. Creighton indentifies with Edna Pontellier, the protagonist. She drowns herself in the Gulf of Mexico at Grand Isle. (If she did that today, she's be covered in oil.) You could hear Creighton building his case for suicide: "The ending of the book is not the end. It is a transition. It's a rejection of disappointment and failure." He also talks about Edna, but really himself, and the taking of one's own life not as an act of moving toward darkness, but spiritual liberation. :cry:

Link

Edited by McCabe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...