Jump to content
IGNORED

Treme, HBO, 11. april


reg

Recommended Posts

odlicna epizoda, josh jedna u nizu :)

oh, jel se to creighton ubio? :cry: nisam vidjeo sta je sa onim kolima na kraju, jel nije bilo nikoga u njima, ili je mozda creighton bio tu?

Link to comment
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    41

  • gervasius twinkleminkleson

    39

  • WTF

    19

  • Ryan Franco

    17

Ne razaznaje se ništa u kolima ali rekao bih, nažalost, da smo se oprostili od Creightona. Sve upućuje na to. Razgovor sa ćerkom, raspuštanje studenata, šetnja gradom, (poslednja) cigareta. Ma, skočio je 99,9999%, a nekako ne bih očekivao od autora da sad izvuku obalsku stražu koja ga je izvukla iz vode. Sve u svemu, baš me ovo rastužilo.

Link to comment

moglo se i ranije pogoditi prema chemu ide creighton. sad je lako reci, ali kad razmislis, od prve epizode je isao ka tome, ali prvi pravi znak je bio odlazak sa mardi gras. kad se pozdravljao sa klinkom i zenom, pomislio sam da ce da se ubije, ali sam se ipak nekako nadao da nece :(ja mislim da su kola creightonova, ali nisam 100% siguran

Link to comment

Mislim da je definitivno njegov auto na kraju. Došao u njemu i parkirao i tad je bila gužva na parkingu. Otišao na brod. Pao mrak, svi otišli. Samo njegov auto ostao. Nema ko da vozi. :(

Link to comment

Mislim da je definitivno njegov auto na kraju. Došao u njemu i parkirao i tad je bila gužva na parkingu. Otišao na brod. Pao mrak, svi otišli. Samo njegov auto ostao. Nema ko da vozi. :(

Da, u pravu ste. Bilo je jasno da ce ovo da se desi. Dzon Gudmen je uvek bio potpisan na kraju epizode kao gostujuci glumac, a ne u najavnoj spici sa svima ostalima. :D

Link to comment

A kako vam se Davis dojmi? Ja se malo pribojavam za njega. Ispod one euforije mora da se valja nešto zajebano. U poslednjoj epizodi sam očekivao da ga Janette zatekne sa onom cicom, a on za stolom sedi i gleda u prazno... Super mi je bio onaj njihov dijalog kada govori o lepim momentima svuda okolo ali bojim se da mora da se desi nešto što će taj entuzijazam uzdrmati. Negde mi je Davis paralelan sa Sobotkom najmlađim. Odvaljenost od realnosti, želja za pripadanjem jednom miljeu i sl. Mada Davis niej ni izbliza tako (auto)destruktivan, naravno.

Link to comment

I ja mislim da se Creighton definitivno ubio :( Sve sto se izdesavalo u ovoj epizodi a bogami i ranije, neminovno vodi ka takvom raspletu. Njegova kola kasno nocu na praznom parkingu, i porodica koja ne moze da ga dobije na mobilni, mislim da je dovoljno veliki hint. Nije ovo neka sapunska opera ili limunada serija tipa Dallas/Dinastija pa da se ljudi volsebno vracaju iz mrtvih.Takodje, jos imam neki los predosecaj za celu Sonny & Annie situaciju, a mozda i Davis tu bude umesan u neki krvavi ili tragicni rasplet.

Link to comment

mislim da ovo moze slobodno van spojlera, s obzirom da se radi o spekulacijama o narednim epizodama.mene je davis odmah u prvoj epizodi malo podsjetio na ziggyja. slicni su, sigurno. obojica iritantni, a u isto vrijeme simpaticni, luzeri [makar mi davis tako djeluje, uprkos svoj svojoj veselosti, hedonizmu, stagod]. mislim da ce se njemu isto nesto desiti, barem ce ga neko negdje izlupati dobro [mada je vec u nekoj od prethodnih epizoda malo dobio po nosu]. sto se annie i sonnyja tiche, oni od pocetka djeluju kao da idu ka nekoj katastrofi. pretpostavljam da bi se to moglo i desiti [ali sumnjam da ce u ovoj zadnjoj epizodi]. sonny bash djeluje kao abusive husband/boyfriend.

Link to comment

naletih na neki chlanak na nekom od foruma

vezano za creightonovo samoubistvo, zato ide u spoiler:The city of New Orleans and surrounding areas saw a dramatic increase in depression, anxiety, and PTSD....A Harvard study revealed that 14 percent of the people living in the region had severe mental illness, compared with 6 percent before. An additional 20 percent had mild to moderate mental illness, compared with 10 percent of area residents prior to the hurricane. Post-traumatic stress disorder, including symptoms of detachment, nightmares, and obsessive thoughts, lasted for years afterward and affected one in five people in the area. More than 6 percent of people in the three-state region considered suicide, twice the national average.dakle, ochigledno nije za preveliko chudjenje. doduse, moglo se pretpostaviti da je bilo vise depresije i samoubistava.

sutra zadnja epizoda prve sezone :(morace da padne neki re-watch uskoro

Link to comment

Odlican setup za sledecu sezonu, jedva cekam neki Januar 2011 ili kad vec pocne. Do tada cu nedeljom uvece da gledam Hung i Entourage, a mozda se i primim na True Blood.

The city of New Orleans and surrounding areas saw a dramatic increase in depression, anxiety, and PTSD....A Harvard study revealed that 14 percent of the people living in the region had severe mental illness, compared with 6 percent before. An additional 20 percent had mild to moderate mental illness, compared with 10 percent of area residents prior to the hurricane. Post-traumatic stress disorder, including symptoms of detachment, nightmares, and obsessive thoughts, lasted for years afterward and affected one in five people in the area.
Ovo boldovano odlicno opisuje Creightonovo ponasanje tokom cele prve sezone, tako da uopste ne cudi kako je zavrsio.Bice zanimljivo kako ce da se sad razvija prica oko njegove zene i cerke.Janette/Davis/Annie/Sonny prica takodje ima potencijala.Usput, na jednom radio show koji se emitovao pre 2-3 meseca a koji sam tek skoro preslusao na podcastu, bio je interview sa Simonom koji je rekao nekoliko zanimljivih stvari:- jedan od najvecih problema je bio da se prilagode raznim lokalnim izrazima pogotovu kod policajaca. Oni su mislili da su kao veterani The Corner i The Wire apsolvirali cop lingo, ali panduri iz NOLA i panduri iz Baltimora pricaju sasvim drugacije, koriste drugacije izraze za iste stvari, itd...- mnogi likovi su prilagodjeni glumcima da se ne bi mnogo cimali oko usavrsavanja akcenta. Tako je Sonny Holandjanin jer je Michiel Huisman koji ga glumi iz Amsterdama, Lucia Micarelli je iz NY kao i Annie koju glumi, Kim Dickens (kao i njen lik Janette) je iz Alabame, itd..

Link to comment

dobro finale. steta sto ima samo 10 epizoda. ja cu definitivno morati da ponovo pogledam citavu sezonu, usput chitajuci neko od ovih 'uputstava za treme' na razmim sajtovima.

jel josh nekome bilo bezveze sto toni i ladonna nisu imali nijedan sekund zajedno u ovoj epizodi? mislio sam da su najbolje prijateljice, a s obzirom da je toni ostala bez muza, bilo bi za ochekivati da joj se najbolja prijateljica makar javi, a ne da salje pozdrave preko koleginice...

Link to comment

jel josh nekome bilo bezveze sto toni i ladonna nisu imali nijedan sekund zajedno u ovoj epizodi? mislio sam da su najbolje prijateljice, a s obzirom da je toni ostala bez muza, bilo bi za ochekivati da joj se najbolja prijateljica makar javi, a ne da salje pozdrave preko koleginice...

Odakle ti to da su njih dve najbolje prijateljice? Mislim, ja nisam imao takav utisak i ova epizoda je to negde™ i potvrdila. Mada jesam ocekivao da ce da se sretnu tokom epizode. Opet, Toni je bila na sahrani Ladoninom bratu tako da se verovatno i jesu srele. Zasto to mi nismo videli (tj. zasto su oni odlucili da nam to ne prikazu) ostaje da se tumaci.

Link to comment

ochigledno da sam stekao pogresan utisak, ali chinilo mi se da tu ima vishe od poslovnog odnosa, da joj toni nije samo advokat, vec da su i dobre prijateljice.

inace, ovo moze van spojlera komotno, ladonna i toni glume carski. mislim, svi su odlicni u seriji, ali njih dvije objasnjavaju

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...