Jump to content
IGNORED

Treme, HBO, 11. april


reg

Recommended Posts

Mozda i najbolja epizoda do sad, racunajuci i prvu sezonu, pogotovu gluma. Takodje i najtuznija i najdepresivnija. Izgleda da ljudska patnja i stradanje inspirisu ovu glumacku ekipu, kakve performanse, pogotovu Khandi Alexander. Jon Seda je sjajan glumaac - za 3 epizode je uspeo toliko da mi ogadi lik Nelson Hidalga da samo cekam trenutak kad ce neko od onih fizikalaca da ga izlema sa nekom stanglom ili 2-by-4. EP3 je bila tuzna koliko je EP2 bila nekako otkacena sa najludjim scenama (oni cimeri od Janette sto naduvani gledaju Macy's Thanksgiving Parade) i dijalogom ("Listen to your fish!" ) :Hail:

Link to comment
  • Replies 192
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Sludge Factory

    41

  • gervasius twinkleminkleson

    39

  • WTF

    19

  • Ryan Franco

    17

Izgleda da ljudska patnja i stradanje inspirisu ovu glumacku ekipu, kakve performanse, pogotovu Khandi Alexander.
Na salon.com je palo prozivanje epizode:http://www.salon.com/entertainment/tv/treme/index.html?story=/ent/tv/feature/2011/05/08/treme_season_2_episode_3
"Treme's" cheap, ugly showstopperBut all those other flaws pale beside the hour's horrifying (and buzz-generating) showstopper: an act of savage criminal violence inflicted on one of the show's strongest characters. It was handled fairly tastefully by HBO standards, but also in a way that reduced its victim, a complex and steely character, to punching bag status, and that seemed, for a David Simon production, weirdly off-key.And it's at this point that the episode started to feel somehow off. These young men were almost literally faceless; the first was seen through a gate, his face partly obscured by his hoodie, and the second was just a menacing creature, Thug No. 2. When they edged closer to LaDonna in the bar, they were immersed in darkness, practically shadows: Not people, but THE OTHERS. I can't recall another act of violence on this show or "The Wire" that turned perpetrators of violent crime into wraithlike abstractions, like something out of a "Death Wish" movie.I don't harp on all this in order to plead for a sympathetic treatment of rapists on film, but to emphasize how un-David Simon-like the handling of this whole subplot seemed. The scenes themselves and their placement within the episode showed poor judgment, which is an observation I have never before made about a Simon series.
http://flavorwire.com/178023/in-defense-of-last-nights-harrowing-treme-episode
Today, Salon’s Matt Zoller Seitz is denouncing the episode’s most shocking story line as a“cheap, ugly showstopper.” As someone who found the same harrowing twist to be as effective as it was devastating, I respectfully disagree.Matt Zoller Seitz has a few problems with how this plays out: He observes that the men who rape LaDonna and plunder her bar are portrayed as “almost literally faceless” — a move that’s out of chracter for Simon, who so rarely resorts to simple, “good guys vs. bad guys” oppositions. Although I agree that Treme, and The Wire before it, tends to succeed because it doesn’t operate this way, there’s a solid reason for what we see here: We only see these criminals through LaDonna’s eyes. I assume this case won’t end here (in fact, I’m thinking Toni will eventually get involved), and that’s when we’ll get a bit more complexity. Even if we don’t, let’s remember that LaDonna’s attackers are rapists, not guys stealing bread to feed their starving families. Is there really a lot of space for moral ambiguity there?Seitz’s main complaint, though, is that we see too little of LaDonna in an episode where other subplots should have receded to accommodate the enormity of her trauma. “I wanted to see more of her valiant struggle against her attackers,” he writes. But that we didn’t drives home what’s so depressing here — that even this tough, vibrant woman was powerless to stop what happened to her. In the real world, which Simon is always trying to depict, resourcefulness and a good attitude can’t always save you.
Link to comment
  • 1 month later...

Pogleda li treću sezonu?Ovo je odlično. Pojavljivanjem Hot 8 sam totalno oduševljen. Steve Earl razbija. Delmond mi je najgotivniji, iako mi je u prvoj sezoni bio antipatičan. Davis standardno gotivan. Jako mi je drago što se Holanđanin sastavlja. Ladona :Hail:. Hidalgo jeziv. Brinem se za Big Chiefa :(Jbt ja tek sad kapiram, pola ovih likova ne da je bazirano na stvarnim osobama, nego to jesu oni. :mellow:

Link to comment
Pogleda li treću sezonu?
pretpostavljam da mislis na epizodu :)pogledao sam trecu i cetvrtu, a onda sam sve serije stavio na pauzu dok ne zavrsim sa buffy :Dova sezona mi se svidja vise od prosle [ako nista, onda zbog pojavljivanja ziggyja :D ], na osnovu te 4 epizode. koliko je ostalo do kraja?
Jbt ja tek sad kapiram, pola ovih likova ne da je bazirano na stvarnim osobama, nego to jesu oni
ona bunkova zena/djevojka se pojavljuje u dokumentarcu 'when levees broke', tu je bila onako, najglasnija. za ostale, nazalost, nemam pojma, ali vidim po forumima da stanovnicni new orleansa i te kako prepoznaju likove Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
Pogleda li treću sezonu?Ovo je odlično. Pojavljivanjem Hot 8 sam totalno oduševljen. Steve Earl razbija. Delmond mi je najgotivniji, iako mi je u prvoj sezoni bio antipatičan. Davis standardno gotivan. Jako mi je drago što se Holanđanin sastavlja. Ladona :Hail:. Hidalgo jeziv. Brinem se za Big Chiefa :(Jbt ja tek sad kapiram, pola ovih likova ne da je bazirano na stvarnim osobama, nego to jesu oni. :mellow:
Poslednja epizoda me smorila :(
Link to comment
Poslednja epizoda me smorila :(

:cry:Ko nije zaplakao, nije čovek. Intervju sa Stivom.

A bolje je od prošle sezone. Moram nevoljno da priznam da mi je prošla sezona bila ipak pomalo spora. Ovde sam se navikao ili se nešto desilo u samoj seriji. Uglavnom, sad je sve potaman.Možda zato što imam utisak da je muzika žanrovski malo ravnomernije raspoređena.

Edited by McCabe
Link to comment

Da, samo se nadam da ti nisam pokvario gledanje. I taman kad sam mislio da sam preboleo, sledeca epizoda me jos vise smorila mada sad znam da i sahrana moze biti do jaja :)

Totalno delim tvoje utiske, daleko od toga da je 1. sezona bila losa ali zato ova kida. Moze biti da je do muzike...

Link to comment
Why You Should Have Been Watching Treme Instead of The Killing
Last season, that slow and funky flow also meant that the show could be boring. But as another recent raging cultural debate made apparent, one man’s "boring" can be another woman’s "totally worth it." And for me, the second season of Treme is not only un-boring, it’s thrilling — the rare television show that rewards careful attention. In this way, the show actually is a bit like The Wire. And in these dicey days for TV ambition, Treme has become a rarity, a show that pays back our loyalty rather than leaves us feeling ripped off.
Link to comment
A bolje je od prošle sezone. Moram nevoljno da priznam da mi je prošla sezona bila ipak pomalo spora.
slazem se. prosla sezona je bila dobra, ali ipak je nedostajalo nesto, sto sad ima. a to nesto su prave price, zapleti, u prvoj sezoni ih i nije bilo, uglavnom smo gledali sta se desava likovima, ali sa izuzetkom ladonne i njene potrage za bratom niko nije imao neku konkretnu pricu.sad je drugacije, manje vise svaki lik traga za nechim, svaki lik ima nesto u zivotu i moram da priznam da mi je ova sezona bash dobra. mnogo blize onome sto sam se nadao na pocetkuzavrsio sam 8. epizodu, racunam da cu sutra i finale odgledati.
Link to comment

šta reći nego da je finale objasniloTM.

prvo, pejvment u kul restoranu. sa prvoga albuma. tu su se već čuli go4 ali ovo je ipak :Hail:drugo, bilo je pitanje momenta kada će se lusinda vilijams pojaviti i to se desilo u najpotresnijem trenutku kad su annie i davis u pitanju. i to dok im peva o napuštanju grada. a za to vreme uporedno pratimo jeanette i kreolca. majstorija.pribojavao sam se za dejvisa. kad je ustao, mislio sam da je pokupio prnje i pobegao. ali nisu on i antoine (možemo ga prestati zvati bunkom) džabe najveće face. treće, delmond i chief together. chief srećan! četvrto, razgovor sa fbi agentom iz auta i majmunisanje sa čaurama. čitam, na netu vele da nas verovatno tek čeka zaplitanje sad kad su oboje odvojeno zapucali teškom artiljerijom na policijski korov. ko kaže da u tremeu nema wirea - greši. a to je naravno samo 1 detalj i vrh ledenog brega. ipak je baltimor glavni lik tamo, kao što je orleans ovamo. što je negde suština u oba dela. obe ove serije mogu da uporedim sa berlin alexanderplatz romanom (seriju još nisam gledao). ma nemam u stvari šta pametno da pišem i analiziram. ovo je iza mojih sposobnosti. mogu samo unucima da pričam da sam ovo remekdelo pratio u realnom vreenu kad je i nastajalo. cool.gif

Edited by McCabe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...