Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

vratih se iz Salzburga,divan gradić, na žalost nisam uspeo da se posetim "samo" tvrdjavu :( jbg bilo neodložnog poslajoš jednom hvala svima na predlozimaimg0702hx.jpgimg0738rv.jpgimg0730fb.jpgimg0740wb.jpgimg0739ld.jpg

Link to comment
  • 6 months later...

večeras u gotovo praznom vagonu. ulazi tip sav u crnom, sa šeširom. malecne naočari, figura i faca orsona velsa samo bez brade... e, pljunuti ovakav:

Orson+Welles+ORSONa.jpg

i šešir i čovek. nasmeši se, skine šešir, kaže mi: - guten abend, i sedne preko puta mene.delovao normalno, ne ludo.pre toga mi se još jedno 4 (nepoznate) osobe javilo u prolazu.je li to neki običaj ovde ili šta?

Link to comment
večeras u gotovo praznom vagonu. ulazi tip sav u crnom, sa šeširom. malecne naočari, figura i faca orsona velsa samo bez brade... e, pljunuti ovakav:

Orson+Welles+ORSONa.jpg

i šešir i čovek. nasmeši se, skine šešir, kaže mi: - guten abend, i sedne preko puta mene.delovao normalno, ne ludo.pre toga mi se još jedno 4 (nepoznate) osobe javilo u prolazu.je li to neki običaj ovde ili šta?

ja nekad iz cista mira znam da pozdravim na ulici ljude koje ne znam. ustvari ne bas iz cista mira nego kad sam dobre volje a ljudi mi simpaticni. desavalo mi se (i desava, mada ne cesto) da me ljudi tako pozdrave iz cista mira na ulici i to mi skoro po definiciji ulepsa dan pa i ja tako nekad radim. mozda ima jos takvih.
Link to comment
ja nekad iz cista mira znam da pozdravim na ulici ljude koje ne znam. ustvari ne bas iz cista mira nego kad sam dobre volje a ljudi mi simpaticni. desavalo mi se (i desava, mada ne cesto) da me ljudi tako pozdrave iz cista mira na ulici i to mi skoro po definiciji ulepsa dan pa i ja tako nekad radim. mozda ima jos takvih.
ja to gotovo stalno radim.
Link to comment
nasmeši se, skine šešir, kaže mi: - guten abend, i sedne preko puta mene.delovao normalno, ne ludo.pre toga mi se još jedno 4 (nepoznate) osobe javilo u prolazu.
Ovde gde ja zivim redovno se zdravimo sa nepoznatima. Prosto je sramota proci pored nekog i makar ne kimnuti. A "gd day" ili "howz it goin mate" je najuobicajenije. Ali dobro, mi smo provansa.
Link to comment
  • 2 weeks later...
pre toga mi se još jedno 4 (nepoznate) osobe javilo u prolazu.je li to neki običaj ovde ili šta?
Svuda u Evropi i Srbiji je takav običaj, kasirke u supermarketima širom Evrope pozdravljaju te kao komšiju koga sreću svaki dan, i to rade spontano, a ne kao naše kasirke koje tu etikeciju smatraju najvećom mogućom prinudom. Beograd je svet za sebe, rob otuđenja i malograđanštine, gde malo-malo naletiš na nekog drkoša, da li na ulici, u prevozu, vozeći automobil, kupujući nešto na kiosku ... Edited by stoka
Link to comment

Moje skorašnje iskustvo iz Beča je da su bečke kasirke bezobrazne i da su ove naše mnogo ljubaznije (a Srpkinje su obe) i to bi otprlike bila jedina prednost Beograda u odnosu na Beč.edit: njihove samiške se zatvaraju najkasnije u pola osam, obično u sedam, pri tom je podvig dobiti najobičniju kesu, korpe za kupovinu sam video samo u jednoj samoposluzi, pokušavaju da uvale velika kolica za evro po kupovini, to niko ne jebe, na kraju sam ubacivao stvari u ranac, pa iste vadio na kasi.

Edited by Anonymous
Link to comment
ima neko ideju koliku gužvu mogu da očekujem ako odem 22. u pandorf?
moji frends isli prosle godine bas uoci bozica u tu soping turu u pandorf - rekli da je nesnosna guzva a artikli probrani- imas jaknu npr samo 48 brojako su lagali mene i ja lazem tebeo becu - sva najogre :lolol: prosle zime sam bila 4-5 dana i zavrsili smo zauvek. doslo dotle da prigrlim stuliceve stihove o vieni(ovo nek ide na moj racun a ne beca)
Link to comment
Moje skorašnje iskustvo iz Beča je da su bečke kasirke bezobrazne i da su ove naše mnogo ljubaznije (a Srpkinje su obe) i to bi otprlike bila jedina prednost Beograda u odnosu na Beč.edit: njihove samiške se zatvaraju najkasnije u pola osam, obično u sedam, pri tom je podvig dobiti najobičniju kesu, korpe za kupovinu sam video samo u jednoj samoposluzi, pokušavaju da uvale velika kolica za evro po kupovini, to niko ne jebe, na kraju sam ubacivao stvari u ranac, pa iste vadio na kasi.
Evro za kolica služi kao zalog dok se kupovina ne obavi. A uz velika kolica se više i kupuje, psihološka poruka, taj neki rad, mislim da nije bez osnova.
Link to comment
pokušavaju da uvale velika kolica za evro po kupovini, to niko ne jebe, na kraju sam ubacivao stvari u ranac, pa iste vadio na kasi.
pa taj se evro valjda vrati kad ponovo vratiš kolica tamo gde stoje i zakačiš ih za prethodna?mislim, nisam skoro kupovala u samoposluzi u beču, mada sam tamo počela da provodim dosta vremena (i tek ću, kako stvari stoje), ali koliko se sećam minhena i osla - to je princip. ne naplaćuje se.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...