Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kafic "Neko" (na japanskom macka) u Becu, prvi te vrste. Vlasnici su japanski bracni par, zena mnogo fina i tiha. Svidja mi se sto na meniju nema koka kole, sprajta, vec japanski cajevi, cedjeni sokovi itd. Pored svega sto treba videti u Becu, za mackare nezaobilazno. Bilo je pet macaka, a sad citam da su dobili jos dve. Uglavnom, macke su spavale pa ih nismo dirali, nema slikanja kad je ukljucen blic. Jedna se zavukla u kartonsku kutiju, idealno skloniste za sve macke sveta.

neko01.jpg

neko1.jpg

neko2.jpg

neko3.jpg

neko4.jpg

neko5.jpg

neko6.jpg

neko7.jpg

neko8.jpg

Edited by gagilija
Link to comment
  • 3 months later...

Sad tek, posle pet dana boravka ovde, shvatam da nijednom nisam video pojavu iole nalik našoj istaknutoj političarki (čiju sam sliku okačio na politici):47266080652cf19c314a04233148760_orig.jpgtj. video sam jednom na Štefanplacu, sa pripadajućim ćelavim likovima u trenerkama, ali to je bila beogradska omladina.Mislim da ću produžiti boravak ovde bar još nedelju dana.

Edited by Anonymous
Link to comment

Kad smo kod devojaka po Becu, ortak i ja smo vodili evidenciju koliko cemo dobrih riba (po mogucstvu austrijanki) videti za vreme naseg boravka tamo na nekom turniru.Dogovor je bio da odredjena cura mora da se dopadne i meni i njemu da bi se ubelezila u tefter.I tamo negde po Mariahilferstrasse, nailazimo na grupu devojaka koje prolaze kriterijume. I mi im kao prilazimo, objasnjavamo na engleskom u cemu je fora, gestikuliramo i rukama i nogama jer vidimo da one ne govore eng, kad, jedna od njih se okrece ka drugarici i kaze "Je li bre, sta bre pricaju ovi, sta hoce?":D

Link to comment

Dva brzinska saveta za klopu u Beču:1. Mandarin, Singerstraße 11A, ako ste blizu Stephansdoma i ogladnite, bolje je izbeci brzu hranu i otići kod braće kineza. Meniji su oko 5,6 eura a i pića su jeftinija nego inače. 2. Burgermacher ako ste na Mariahilferstraße u doba kad je ovaj otvoren (uglavnom samo naveče), obavezno overite njihove burgere koji su izvrsni. Malo su skuplji, ali je kvalitet hrane vrhunski. Nije loše reyervisati mesto.

Edited by bags
Link to comment
Sad tek, posle pet dana boravka ovde, shvatam da nijednom nisam video pojavu iole nalik našoj istaknutoj političarki (čiju sam sliku okačio na politici)Mislim da ću produžiti boravak ovde bar još nedelju dana.
Kud se dedose svi oni Nachtwerkovci? :mellow:Inace, Chbe je pre desetak godina bio grad sa najvise kvarcovanih muskaraca u vaseljeni, nadam se da ja sad malo bolje.
Link to comment
I tamo negde po Mariahilferstrasse, nailazimo na grupu devojaka koje prolaze kriterijume. I mi im kao prilazimo, objasnjavamo na engleskom u cemu je fora, gestikuliramo i rukama i nogama jer vidimo da one ne govore eng, kad, jedna od njih se okrece ka drugarici i kaze "Je li bre, sta bre pricaju ovi, sta hoce?" :D
Nisi valjda tamo ocekivao neke Austrijanke? :lolol:
Link to comment

Naš narod je zaista čudan. Mariahilferstrasse, bilo koji tržni centar, ima ih u buljucima. Kupuju, kupuju... Danas je neki naš majmun zaglavio ulaz u sportsku radnju u Donau centru, svađao se sa ženskom. Mogu misliti na šta liči Pansdorf, mada teško da će me on videti.A u gradu ih nema toliko (mislim na turiste, ne na naše koji ovde žive), a ne dao bog da se iko od njih pojavi na Alte Donau, Vinervaldu, Vilheminenbergu, čudo pravo što nas na granicama drka ko stigne.

Link to comment

Mene je oba puta tokom svrljanja po Becu hvatala panika da ljudi cuju moje misli - upravo iz dobro poznatog razloga: gde god da se okrenes, cuje se sprski (ili neko "nas" iz raznih krajeva bivse SFRJ). Ljudi u prolazu, na cosku, Turcin na kasi u svojoj prodavnici (kladim se da su mu najbolji drugari Grk i Srbin, Kurz und schmerzlos fazon), cuvari po muzejima, po gradskom prevozu...Mislim, na osnovu raznih prica sve sam to i ocekivala, ali je ipak drukcije ~uzivo.Planiram da prosetam i ove godine, spremaju se dve, barem u najavi, preterane izlozbe, the Schiele u Leopoldu i ~secesija na relaciji Bec - Berlin u Belvedereu. Jbg, kad volim Jugendstil. :blush: A i da se ponovo provozam 38com do Kahlenberga :happy:

Izložba „Faberže. Carski zlatar“ u bečkom Muzeju istorije umetnosti od februara nudi jedinstven uvid u fascinantni svet ruskog zlatarstva. Prvi put u Austriji će moći da se vide 150 dragocenosti iz moskovskog muzeja Kremlj.Polazna tačka izložbe „Beč - Berlin“, koju organizuje Belvedere u saradnji sa Berlinskom galerijom od 14. februara, jesu odnosi, razlike i sličnosti te dve secesije oko 1900. godine. Između ostalog moći će da se vide dela Ota Diksa, Georga Grosa, Jozefa Hofmana, Egona Šilea.Bečka Kuća umetnosti od 27. februara posvećuje obimnu retrospektivu austrijskom fotografu Andreasu H. Bitesnihu (1964). On je izazvao međunarodnu pažnju pre svega zahvaljujući skulptorskom pristupu ljudskom telu i savršenoj postavci svetla u akt-fotografijama.Izložba „Albertina - rođenje svetske zbirke“ od 12. marta predstavlja remek-dela iz doba dvorskog baroka za vreme Marije Terezije preko revolucijskih godina u Americi i Evropi do ponovnog snaženja konzervativnih monarhija nakon Bečkog kongresa. Vrhunsko delo ove zbirke je čuveni akvarel Albrehta Direra iz 1502. godine.Izložba „Šile. Umetnik i njegov/i kolekcionar/i“ od 21. marta prvi put kompletno predstavlja celokupni inventar dela ovog umetnika po kojem je Muzej Leopold poznat širom sveta. Čine ga preko 40 slika, preko 180 akvarela i crteža, zatim brojne fotografije i više od 200 pisama i rukopisa.Bečki Muzej postavkom „Eksperiment metropola - 1873: Beč i Svetska izložba“ od 15. maja podseća na radikalni preokret koji je grad doživeo nakon rušenja gradskih zidina od 1860-ih godina. Bečka Svetska izložba 1873. godine bila je prva u jednoj zemlji nemačkog govornog područja i najveća do tada.
Edited by I*m with the pilots
Link to comment
... A i da se ponovo provozam 38com do Kahlenberga :happy:
Danas sam bio gore, išao pešaka kanalom, pa preko Nisdorfa, taj vinski kraj je božanstven. Nažalost, glupi Mekintoš neće da čita moju SD kartu, okačio bih koju fotku.
Link to comment

Moлим те иди на изложбу Лусијана Фројда, скупили су му гомилу радова из целог света. Ја хоћу да полудим што нисам стигао да то погледам, јединствена је прилика, прескупо је осигурање да би се тако на једном месту нашле. Траје још два дана. Страшно ми је криво што је нећу видети, страшно.http://www.khm.at/besuchen/ausstellungen/lucian-freud/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...