Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

Nisam heaviside, ali živio sam u Gracu nekih šest mjeseci, uključujući i taj period godine. Jeste, predbožićna sezona, da ne kažem histerija, počinje još početkom decembra.

Link to comment

svako austrijsko selo je sredinom decembra u bozicnom ruhu. tacnije, mozda vec i sredinom novembra. grac je poveliko selo ali je svakako selo, kao i sve u austriji sto nije bec, a i on je zapravo ogromno selo. zapravo ako smanjis ocekivanja i fokusiras se na kvalitete kao sto je recimo dobar hleb, priroda ili infrastruktura bice ti strava. ako si depresivna po prirodi, pripremi se za iskusenja.

Link to comment

ja sam psihopatoidni depresivac, sto manje ljudi to manja depresija, tako da su mene becke neradne nedelje divno otupljivale, kao da sortiram nesto

 

isli bismo poslovno, pa za bozicnu dekoraciju pitam zbog klinca, jer sam razmisljala sta bi moglo da mu bude zanimljivo u gradu zimi, kad nema prirode, da li da ga vodim i sve to. deca ne mrze tu kondenzovanu usecerenost, kapiram da bi mu bilo super i da bi se najeo slatkisa ko svinjce, zato sam pitala kad pocinje

Link to comment

Advent počinje 4 nedelje pre Božića, ove godine ta nedelja pada 30. novembra. Inače, iako je drugi najveći grad, moram da se složim sa Gazzom da je skoro selo, Austrijanci su seljačka (ne u smislu džiberska) nacija po meni. Kako god, za vreme adventa je stvarno lepo, takoreći bajkovito, možda baš zbog te porodične seoske atmosfere. Sam centar je dosta skučen pa i to doprinosi prazničnom osećaju zajedništva. Ja bih poveo decu, bio mi je u poseti klinac od 5-6 godina u to vreme i stalno traži da opet dođe.

 

Ja sam dugo u Gracu i slobodno pitaj za neki savet, pomoć itd.

Link to comment

Advent počinje 4 nedelje pre Božića, ove godine ta nedelja pada 30. novembra. Inače, iako je drugi najveći grad, moram da se složim sa Gazzom da je skoro selo, Austrijanci su seljačka (ne u smislu džiberska) nacija po meni. Kako god, za vreme adventa je stvarno lepo, takoreći bajkovito, možda baš zbog te porodične seoske atmosfere. Sam centar je dosta skučen pa i to doprinosi prazničnom osećaju zajedništva. Ja bih poveo decu, bio mi je u poseti klinac od 5-6 godina u to vreme i stalno traži da opet dođe.

 

Ja sam dugo u Gracu i slobodno pitaj za neki savet, pomoć itd.

hvala!

 

u gracu ima ikea. mozete da idete svaki dan tamo da se pretvarate da kupujete a i da jedete one svedske cuftice.

:lol: tamo sigurno ima i onaj veliki bazen sa balončićima.

Link to comment
  • 3 months later...

O, very nice!

 

 

Prva slika, sa Kahlenberga, pogled uzvodno na Korneuburg i Klosterneuburg?

 

edit - mnogo volim Beč

Edited by alberto.ascari
Link to comment

Fenomenalno:

 

Beč: Sprečen marš Pegide

 

Među učesnicima prvih demonstracija Pegida u Beču bio je i raniji treći predsednik austrijskog parlamenta Martin Graf iz Slobdoarske partije Austrije. Među više stotina podržavalaca pokreta bila je i grupa mladih Srba koji žive u Beču, a sa sobom su nosili srpsku zastavu.

 

 

E da sam znao za ovo da odem i iznapušavam ove mlade Srbe.

Link to comment

Lepo ja govorim gde je rešenje. EU, NATO, i onda pola muške populacije u zajedničku vojsku i policiju u oficire i podoficire. Rešeni ekonomski problemi. Iver, klada, itd...

Edited by MancMellow
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...