Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

Ljudi, molim za pomoc!Idem za Bec sledecek meseca i rezervisala sam hotelcic neki relativno blizu West Bahnhofa HOTEL PENSION KAFFEEMUEHLE se zove, sobe su Ok, ali ga na Trip Advisoru napljuvaseeeee za sve pare! angry.gif Ima li iko ikakvih iskustava, da li da nosim Raid i Domestos sa sobom ili HTZ odelo, pa sta mi Bog da! :rolleyes:

Edited by zvrnDov
Link to comment

kolko te košta taj hotel?aha, sad vidim da je dvokrevetna 73 evra. do koje si cene spremna da ideš?u hotelu capri (koji je odličan za te pare, potpuno nov i tako to) idi na specials, imas capri winter weekend - superior sobe su im odlične, a dođu oko 100 evra na noć.

Edited by L'arko
Link to comment
ja vecito visim po hostelima, ali za te cene mi se cini da je najbolje proveriti ako ima ibis hotela u becuima 3 komada http://www.ibishotel.com/gb/reservation/liste_hotels.shtml
bio sam u onom sto je u schoenbrunnerstrasse. jebem li ga, ja uvek radije biram jos jedan konfekcijski hotel iz ogromnog lanca, nego egzoticne pansione u kojima moze biti svakojakih iznenadjenja. u ibisu dobijes ono sto platis i to je sasvim dovoljno, osim ako nisi ultrarazmazen. jedina bitna zamerka, koja vazi za svaki hotel u kojem sam bio u becu (doduse to su najcesce bili accor hoteli) je preskup internet.kada sam vec kod ovog ibisa sto je blizu senbruna, nije losa lokacija za turiste. blizu je, logicno, senbrun, a sve ostalo se dohvati ocas posla metroom.
Link to comment
jedina bitna zamerka, koja vazi za svaki hotel u kojem sam bio u becu (doduse to su najcesce bili accor hoteli) je preskup internet.
vredi se zato munuti u neki centar. hotel koji sam linkovao je okruzen stambenim zgradama i uvek sam hvatao barem tri otključane wireless mreže. :)
Link to comment

Tamo gde sam ja bila je net za dž, ima uslužni laptop za goste hotela a čini mi se da možeš i svojim da se kačiš na wi-fi.Jedina stvar u hotelu koja je apsolutno dno je kupatilo koje izgleda da je neka plastična ''čaura'', kabina, nemam pojma kako da objasnim šta, koja je samo ''ugurana'' u deo apartmana. Imali smo i poplavu, a da je nismo mi izazvali, no dobro, bez većih posledica.

Link to comment
kolko te košta taj hotel?aha, sad vidim da je dvokrevetna 73 evra. do koje si cene spremna da ideš?u hotelu capri (koji je odličan za te pare, potpuno nov i tako to) idi na specials, imas capri winter weekend - superior sobe su im odlične, a dođu oko 100 evra na noć.
Iskreno, ja sam xxxxxx 62€ noc u dvokrevetnoj sa doruckom. S obzirom da je na pljuv od Westbahnhofa, mislim da sam jako dobro prosla, posebno sto i decko i ja volimo da se svrckamo po gradu i istrazujemo lepotinje po istom. Samo eto, kazem, zbog fujbljak komentara koji su ostavljani malo sam se zabrinula.... <_<edit: preferiram da dam nofce Sacher hotelu za 3 kila torte ili nekom restoranu za becku, Manneru ili onoj kafani sa mega kolenicama, nego hotelima za extra nocenje.... znam da mi sleduje "koliko para, toliko i muzike" mada ja kao svako prosecno Srpce pokusavam da ucarim jos malko... cool.gif Edited by L'arko
pc intervencija
Link to comment
Iskreno, ja sam xxxxxx 62? noc u dvokrevetnoj sa doruckom. S obzirom da je na pljuv od Westbahnhofa, mislim da sam jako dobro prosla, posebno sto i decko i ja volimo da se svrckamo po gradu i istrazujemo lepotinje po istom. Samo eto, kazem, zbog fujbljak komentara koji su ostavljani malo sam se zabrinula.... <_<edit: preferiram da dam nofce Sacher hotelu za 3 kila torte ili nekom restoranu za becku, Manneru ili onoj kafani sa mega kolenicama, nego hotelima za extra nocenje.... znam da mi sleduje "koliko para, toliko i muzike" mada ja kao svako prosecno Srpce pokusavam da ucarim jos malko... cool.gif
ako se dobro secam, nocenje u ibis hotelima je 60-70 evra za 2 osobe u dvokrevetnoj sobi, tako da ta primedba o cenama nema veze sa realnoscu.
Link to comment

Ikar, parcijalno si u pravu. 89 ? je sad dvokrevetna soba bez dorucka, a spec. ponuda koja je non refundable je 64? za noc , ali to nazalost ne pije vodu, jer moj sef voli da mi pomera slobodne dane 10 dana pred put. angry.gif Sva 3 Ibis hotela su super!

Link to comment
  • 3 weeks later...

...inace larko, rekli mi da taj tvoj meinl podrum dere za pare, nisam isao posle...elem, kupovao sam neka spanska vina na aerodromu i jedno je bilo bas dobro, neki marques de caceres ili slicno za oko deset evra......elem, idem za par dana opet, i za ovih dinu i nesto nisam nasao mesto gde pici genuine at elektro dub...any hints?

Link to comment
...inace larko, rekli mi da taj tvoj meinl podrum dere za pare, nisam isao posle...elem, kupovao sam neka spanska vina na aerodromu i jedno je bilo bas dobro, neki marques de caceres ili slicno za oko deset evra...
pa rekoh ti da nije jeftin. probaj wein&co, imaš u centru tu odmah paralelno sa grabenom u jednoj od ulica kod štefansplaca.caceres nije loš, 10 evra kod španaca nema da omane (upravo pijem 1 takav primerak :) ).
Link to comment

Pitanje za lokalce (ako ih ima) i poznavaoce: Ima li nesto ovog vikenda nesto sto bi vredelo videti/posetiti?Standardne atrakcije me ne zanimaju (posto sam vecinu ili vec videla ili bar za njih znam, a i verovatno ih ima dovoljno nabrojanih u prethodnim postovima na topiku), vec ako neko zna za nesto zanimljivo sto se desava konkretno ovog vikenda, neka interesantna izlozba/koncert/akcija/use your imagination. Informisacu se vec nekako i sama, ali posto nemam mnogo vremena, mozda mi nesto promakne sto bi moglo da me zanima.Unapred hvala. :)

Link to comment
Pitanje za lokalce (ako ih ima) i poznavaoce: Ima li nesto ovog vikenda nesto sto bi vredelo videti/posetiti?
ako imas vremena, proveri na sajtu rave up records (na linkovima ima svih klubova i mesta za svirke vrednih paznje u becu) sta se desava, mada vidim da je u sceni mrtvo more. inace, sam odlazak u rave up radnju je atrakcija sama po sebi, nikad nisam uspela da se izvucem bez sat caskanja sa vlasnicima (mislim da sam ih negde u postovima pominjala), oni ce ti vec reci da li ima negde nesto zanimljivo. lako ih je naci, blizu su pijace.popij pice u porgy & bess (riemergasse 11) odlicna atmosfera, uvek kul muzika.filmski festival se zavrsio pre neki dan, moguce je da po bioskopima jos ima poneceg zanimljivog u reprizi.u mq-u sigurno ima neceg zanimljivog, u maju je bila super izlozba punk's not dead :D
Link to comment

Za muzikofile medju vama preporuka: Moses Records u Lerchenfelderstra?e. Pristojan izbor second hand ploca (i kazeta) po pristupacnim cenama. Pazarih neke mrtve crnce po ceni od 3 ?/kom. Ko voli da se presvlaci (narocito u 60's aljinice), malo dalje niz ulicu je Retro Chic.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...