Jump to content
IGNORED

Vienna, AT


BigLebowsky

Recommended Posts

o becu - sva najogre :lolol: prosle zime sam bila 4-5 dana i zavrsili smo zauvek. doslo dotle da prigrlim stuliceve stihove o vieni(ovo nek ide na moj racun a ne beca)
a ne. ti nisi bila u becu 1992. godine, kao ja. moja tri dana tamo, tada, bila su dovoljna da skujem paklen plan za samoubojstvo kada resim da okoncam svoje bivstvovanje. odem u bec na recimo sedam dana i umrem prirodnom smrcu, bez bolova, od spektakularne dosade i apatije koja (je tada) vlada(la).ali medjutoa, onda je nekih 4-5 godina kasnije krenuo taj bizarni proces unutrasnjeg preporoda, fudizacije, hipsterizacije i svega ostalog, pa se bec pretvorio u bizarno i zanimljivo mesto u kome covek moze nevidjeno dobro da se provede, toliko da bih rekao da je za mene bec u top5 u evropi vec dosta dugo vremena, kao i sama austrija. bec je sada berlin light, u kome nema bas toliko raspada kao u berlinu ali ima u tom svom melanzu na kome je sastavljen, ima edge barem na nekoliko polja koje su meni vazne (gastronomija na primer). muzicka scena je odlicna, svira i kurta i murta, divni su barovi, te neke 60s i 70s cetvrti (ceo kraj od nachmarkt ka wiednerhauptstrasse, pa ka obodu grada, 4-5 becirk) ne divno hipsterizovan na potpuno nenametljiv nacin. jedini je problem sto bec nije grad gde mozes da odes u neki deo gde nisi nikada bio i da se tek tako provedes bez bilo kakvog plana. potreban je nekakav insajderizam, da znas gde se taj dan desava nesto, gde je zanimljivo biti. i svet je divan. taj crveni (levicarski) bec je fenomen za sebe odvajkada bio i ostao, socijalisti skloni opijanju i obzderavanju, my pplz.
Link to comment

pa verujem..npr. dosta ljudi mi je, kad smo pricali na tu temu, govorilo da je savremena umetnicka scena ziva, ne bih nazvala alterantivnom ali scenom neetabliranih umetnika mladje generacije, iz sveta vizuelnih umetnosti i pozorista npr.a za to moras biti duze i,kako kazes, imati insajdere da te uputi..ovako, kad dodjes kao obican turista i osetish mejnstrim duh grada stvarno ti bude logicno sto su ga zvali prestonicom penzionerau direktnom suceljavanju dominiraju okamenjeni patinirani vajb kultur. nasledja carskog becha s jedne i onaj shtih otuzno -patetichne 'razlicitosti' klimta - hundertwassera. ne znam sta me vishe smara od ta dva..za muziku i hranu ti naravno verujem..nisam nista specijalno tamo ni trazila, tek, saznadoh da je 'bechka shnicla' bukvalno preuzeta od italijana i prisvojena

Link to comment

obozavam kad pitas nesto sto znas ^_^moj otel i bijo u ulici kolokv.zvanoj srbian shtrase - sve kafane, pekare, frizerski saloni, cd radnje, red-star-suveniri radnja drze 'nashi', sami nazivi radnji ukazuju na to. i svuda plakati za najave nastupa raznih zvezda granda :Di prljavije je od ostatka grada (bar onih delova sto sam pohodila)edit - just readingbravo nashi! :)http://m.vijesti.me/...u-clanak-104824

Edited by InvisibleLight
Link to comment

pa to je strava dobar kraj, balkanci - srbi, turci, cigani i hipsteri. tu pored radowana ima 2 odlicna kafe restorana, plus prodavnica onih perverznih dzemova i zimnice staudhttp://stauds.com/hp687/Home.htm?ITServ=CY7566c7e3X13b9e94dca8XYab9

Link to comment

je, ima i neki bugarski restoran, setih sei diskont ottakringer pivahipsteraj nisam detektovala, malo sam setala, uglavnom korostila tramvaj,nije bas blizu ni bezbedno za ici sam peske nocu

Link to comment

Zadesio sam se u Beču kada je Srbija onomad igrala sa Belgijom. Tumarali smo tada više od pola sa u Otakringeru pokušavajući da nađemo prenos, jesmo ga našli, ali nakon ulaska u pola tuceta kafića sa Hrvatima punim nacionalnog naboja koji su u to vrijeme igrali (i gubili) protiv Crnogoraca.Ovaj naš je bio baš neka birtija, šank i dva separea, a niko od prisutnih sedam-osam gostiju nije davao ni pet para za utakmicu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...