Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1003

  • Cash

    971

mnogo ste se iskenjali po rajkoviću, a dečko će nam braniti narednih 10 godina, i to siguran sam braniće jako dobro. mora se malo i istrpeti. dalje, ova dvojica u vezi, gudelj i milivojević (čitaj fejsa, raća, ignjovski, kurtonovski, pacerski...), to je najbolji znak koliko smo trsli i odrodili se od "slovenske" fudbalske ideje, pa što ne reći i škole. pozivanje duška tošića zaslužuje automatski otkaz svakom ko ga pozove.

Link to comment

"Антонио Рукавина сматра да је меч био тежак према очекивању.  Он је истакао да је рано примљен гол додатно отежао ситуацију и додао:

- ...На крају мислим да треба да будемо задовољни бодом. Надали смо се победи, али квалификације су тек почеле.  Морамо да извучемо поуке."

 

:fantom:

Link to comment

:D Nisam imao namjeru da se zezam. Drangance je bio golman pa neka on procjeni. Ne kazem da je najbolje uradio ali da je u tom trenutku i takvim okolnostima bilo tesko uraditi nesto drugo. A Rajkovic nije Buffon.

 

Rajkovic bolji od Areole  :lolol:

 

covek ima sumanuto kretanje na gol liniji. anticipacija kretanja lopte - promasaj 100% - telo uvek ide na pogresnu stranu a onda rukama pokusava da se iscupa. prvi go je klasican primer, jedva odbija loptu koja ide u suprotan ugao od kretanja tela i irci iz sledeceg dodavanja u napadu daju go. jeste kisa, jeste klizavo ali ovde niko nije proklizao nego decko ne zna sta radi.

Link to comment

Meni samo nije jasno ko je savetovao (dopustio) Rajkoviću da imitira Igitu.

Što se tiče ostalih odbrana i reakcija, nemam zamerki, pošto sam laik.

Nadam se da mu se takvi ispadi neće ponavljati u narednim utakmicama...

Link to comment

covek ima sumanuto kretanje na gol liniji. anticipacija kretanja lopte - promasaj 100% - telo uvek ide na pogresnu stranu a onda rukama pokusava da se iscupa. prvi go je klasican primer, jedva odbija loptu koja ide u suprotan ugao od kretanja tela i irci iz sledeceg dodavanja u napadu daju go. jeste kisa, jeste klizavo ali ovde niko nije proklizao nego decko ne zna sta radi.

mislim da je kasno video loptu plus svi su ocekivali da ce je mitrovic(?) ispucati.

Link to comment

Imamo potencijal, krila poput Kostica i Tadica malo ko ima, sredinu sa Maticem, Grujicem, Ljajicem takodje malo ko ima, pa i pozadi moze solidnih igraca da se probere. Ipak dzaba sve to kad je ovo sistem u kom se Ljajic ne poziva jer nije u nekoj formi (valjda je to bilo obrazlozenje) a poziva se posmatrac sa tribina u engleskom drugoligasu. Sistem je takav da ma koliko materijal bio dobar mi anderperformiramo i nema tu neke pomoci.

Link to comment

Imamo potencijal, krila poput Kostica i Tadica malo ko ima, sredinu sa Maticem, Grujicem, Ljajicem takodje malo ko ima, pa i pozadi moze solidnih igraca da se probere. Ipak dzaba sve to kad je ovo sistem u kom se Ljajic ne poziva jer nije u nekoj formi (valjda je to bilo obrazlozenje) a poziva se posmatrac sa tribina u engleskom drugoligasu. Sistem je takav da ma koliko materijal bio dobar mi anderperformiramo i nema tu neke pomoci.

 

vazda bilo

 

jebe nas nemanje pravog napadaca uzasno. nemamo ga prakticno od raspada jugoslavije, ni savo nije bio neka velika klasa, kovacevic jos manje, :ziga:  i kezman su bili komicni i precenjeni, a sada ovaj blesavi mitrovic, i ovaj pavlovic koji sa dva metra zakucava u precku... da nam je bar jovetic tu recimo...

Link to comment

Ja Savu nikad nisam mogao da smislim, ali mi igrača koji ima u nogama 5-6 golova na EP sad možemo samo da sanjamo (ma koliki fluke to bio). Ili igrača koji daje jedini gol u finalu LŠ, a imali smo i takvog. Mi sad imamo dosta polovnih igrača, koji bi u najboljem slučaju bili pozivani u novinarsku reprezentaciju da razigrava A tim. Nekad su nam igrači bili prve violine Reala, Intera, Junajteda (dok su to bile top ekipe) a sad su to napadači ekipa iz Broda, Kopenhagena ili igrači na drugim pozicijama koji su prospekti Liverpula (za kog se nadam da će biti stub ekipe i da će se proslaviti na najvišem nivou ali trenutno i tamo dobija na kašičicu), ljudi koji nisu prošli u Čelziju i Sitiju (Rajković i Nastasić, za kog mislim da je odličan ali je imao taj peh odlaska u Šiti i gubitak dragocjenog vremena) ili ljudi čije je vrijeme prošlo ali koji su imali odlične karijere (Bane). Da ne pominjem ergelu talenata koji su prošli kroz npr. Benfiku i bili igrači reprezentacije ali su u međuvremenu propali.

Imamo jednog igrača koji je neka klasa (Matić), ovo ostalo i jeste nivo borbe za prolaz do baraža. Jbg Hrvatima je vezni red sav iz Reala i Barse i napadač Juventusa (a naigrao se i u Bajernu i Madridu), jasno je ko ima bolje šanse na suvi kvalitet da prođe kvalifikacije a ko ne.

Samo mi je žao (ali to je redovna pojava na ovim prostorima, ne samo u fudbalu) što nećemo prenijeti uspjeh iz mlađih selekcija na seniorski nivo, negdje se u tom prelazu pogube ti igrači, ne pređu u seniore na tom nivou :-(

Edited by James Marshall
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...