Jump to content
IGNORED

Reprezentacija Srbije


teacher

Recommended Posts

Рајковић је јааако добар голман. То ће човек и да покаже.

Nadam se.

Ja sam pricao o pretjerivanju foruma (koji samo prepisuje ono sto srpski novinari pisu) o najboljem mladom golmanu u univerzumu. Rajkovic bolji golman od Areole :lol:

Link to comment
  • Replies 41.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MiddleClass

    1653

  • levi

    1108

  • kud u maglu Simoviću

    1004

  • Cash

    971

Cinizam dostize nivo svinjarije.  Zvezda, Partizan, Radnicki N. Vojvodina,.... imaju vidno mesto na sekciji za fudbal a reprezentacija Srbije (seniorska, mlada, omladinska, kadetska) nema nego na SZD.  Sramota bre, sramota.

Тачно тако.

 

Zivkovic je poslednji  mec za klub odigrao protiv Augzburga u decembru, gde on da pocne...

 

+1

Nadam se.

Ja sam pricao o pretjerivanju foruma (koji samo prepisuje ono sto srpski novinari pisu) o najboljem mladom golmanu u univerzumu. Rajkovic bolji golman od Areole :lol:

Јесте један од најталентованијих у свом годишту. Јучерашња утакмица није мерило колико је напредовао прошле године. Мислим да би му одлазак из Израела користио.

Link to comment

Naravno. A ima i drugih mladih golmana. Neuer na primjer nikada nije proglasavan najboljim mladim golmanom. Ni Lloris. Areola jeste (osvojio SP kao i Rajkovic) ali on je i bolji golman.

Link to comment

Golmani imaju 3 vazne karakteristike.

 

1) refleksi

 

2) (nista manje vazno) rukovanje loptom, odnosno koliko je golman sposoban da loptu zadrzi u sakama umesto da je odbije pri intervenciji, kao i da li ce da je odbije u korner ili protivnickom igracu u noge

 

3) postavljanje (bilo na liniji, bilo kod situacija 1 na 1)

 

Decision making se podrazumeva za svaku poziciju.

 

Kad ljudi pricaju o talentovanim golmanima obicno misle samo na refleks, a to je greska. Plus nisam ostao impresioniram Rajkovicevim refleksima, mada sam ga gledao samo protiv Chelsea gde je bio ocajan.

Link to comment

Јуче је изгледао попут неког играча из поља који силом прилика мора да стане на гол. Оне ситуације кад голман добије црвени картон, а све измене су већ извршене.

Link to comment

Raspisali ste se o golmanima, a centarfora ozbiljnog nemamo. Mitrara bi mogao malo da odmori od repke...imamo li neku zamenu?

Mozda sam radikalan, ali ja bi i bivseg igraca ivanovica kao i kolarova (cisto zbog atmosfere) odstranio iz reprezentacije.

Link to comment

Jbg jesu Bane i Kolarov penzija™ ali i ovakvi kakvi su igraju fudbal na nivou koji Jagosi mogu samo na televiziji da gledaju. Jeste frustrirajuce kad vidis kako igraju u odnosu na ono sto mogu ali ne treba ih otpisivati jer nemamo taj luksuz da se odreknemo nijednig igraca. Kolarov bi, recimo, u ovoj formaciji mogao da bude odlican LWB. Mladenovic i Tosic taj nivo nece dostici za dva zivota.

 

Nekad smo imali luksuz da nam u odbrani i kad ne igra Vidic igraju igraci Ciyja i Dortmunda. Danas smo realno kita od tima koji razni Mijaljevici predstavljaju kao ultra-mega-giga dobar tim. Nama dva glavna kreatora igraju u Sotonu i Hamburgu, nemamo vise nijednog world-class igraca. Imamo jednog jedinog spica koji ne pamti kad je dao gol. A pritom je poslednji igrac na svetu na kojeg mozes da se oslonis. Precenjujemo ozbiljno nase kvalitete. Na sve to dodas mafijaski FSS, razne menadzere, neigranje najboljih, splavove... Nije ni cudo sto smo tu gde jesmo.

 

Imamo srecu da nam nadolazi grupa talentovanih mladih igraca koja je nesto osvojila, samo ostaje dilema na koji nacin ce njih unistiti posto ljudi stvarno znaju fudbala.

Edited by Kanzas siti zez
Link to comment

Raspisali ste se o golmanima, a centarfora ozbiljnog nemamo. Mitrara bi mogao malo da odmori od repke...imamo li neku zamenu?

 

Tu je realno najveći izbor, Jović, Šaponjić, Vlahović, Rakić, Kojić, Sikimić, Trujić...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...