Jump to content
IGNORED

Starenje, tamo negde daleko


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    54

  • Yoyogi

    34

  • noskich

    32

  • gospa buba

    31

pas mater, upišah se od smeja, prosto neverovatno da se odraso čovek ovako loži :lol: okačio fotku sobe :lol:imo ja jednog druga koji je kad smo bili klinci iznosio neku adidas loptu da se hvali kako je do jaja, jojogi me ne znam zašto podseća na njega. btw, soba je depresivni ćumez.
a jel vam dao da je sutnete?
Link to comment
Ej, vezatori, stante malo.Ozbiljna stvar je penzija i starost.Imati starosnu penziju (od drzave) znaci imati manje od 220 hiljada dolara u banci i imati jedan dom, u kome se zivi.Ko ima vise od toga, nema drzavne penzije. Nema. Sam si svoj.Onda, tipovi kao ja, ako hoce drzavnu penziju (~1,000 dolara mesecno) moraju da redukuju svoju ustedjevinu, prakticno da pomere ili potrose novac na nesto sto drzava ne vidi. Na primer, stock exchange u Singapuru, oni nikome ne moraju da reportuju ko sta ima i sta zaradjuje.Odatle je i doslo 4% a vezatori kojima je to misaona imenica to napali. Ako hoces 20 hiljada dolara godisnje penzije, treba da imas pola miliona u banci.Imate li vi takve probleme? Pitajte Pekica da li je ikada cuo za to. To su knjizevnici koji imaju drugaciju vezu sa zivotom nego obican svet.
Prvo, gde nađe jedinog srpskog književnika za upoređivanje. :isuse:Drugo, pre 4 godine mi je otišao tadašnji nadređeni u prevremenu penziju, tačnije, isplatili su ga da se hladi dve godine dok ne sačeka penziju crkavicu. Dobi čovek 250k eur, pa sada radi kao konsultant, iako je u penziji koja je poprilično veća od pomenutih soma usd. Ipak su švabe klasa za japose.
Link to comment
a ti imas vecu ustedjevinu od 220 kao?
Imao sam 300K, danas nemam, kupio stan u BKK cash i jos troskova. Od kamate na te pare je moja familija zivela u Thai kao bogovi.Ali imacu znatno vise od toga, mnogo vise, cisto zakonski penzijsko osiguranje iz Japana i termination money (poslednja plata, bruto x years of service). Koje je spojeno sa australijskim, tu nema vrdanja.Tu je i problem koji bi mnogi hteli da imaju.Sa tim parama, nema mi penzije osim ako ih nekako ne smanjim u medjuvremenu. Sad, da li bas da imam drzavnu penziju koju mi neko salje ili me boli uvo da li te drzave uopste postoje, drugo je pitanje.Pekic to znao?
Link to comment
Tako?A doveli ga onda ovde kao vola za nesto o cemu nema pojma?
Za to, za čega je došao ovde ga jeste boleo kurac, zato je i došao... Da se bori protiv komunista... To što su ga sjebali sa Šešeljom i Rakovicom, nema,ama baš nikakve veze sa Pekićem kao čovekom...Ali, jebi ga, Pekić je luzer, šta ćeš, nije ni među 50 najboljih pisaca Srbije...
Link to comment

ali sta je problem, ako se vec ne moze pisati o londonu ako se nije video london, pa to ustanovimo kao kriterijum - prezivi pa pishi bato, onda u chemu je problem sa starenjem? zar nije starenje dostupno svakom, pa samim tim i pravo da se knjizevno izrazi o tome? ako uopshte imamo kriterijum?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...