Jump to content
IGNORED

Starenje, tamo negde daleko


Recommended Posts

  • Replies 459
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Leia

    54

  • Yoyogi

    34

  • noskich

    32

  • gospa buba

    31

a jel ima baklava u dzapanu?
Kažu neki ljudi... A i pisalo se nešto kobajagi na tu temu...Kad predješ sa ovih naših normalnih, na te male...Kažu... Da se onda teško vraćaš, na ove balkanske...U detaljnije psihološke analize ovakvih izbora, ne bih se upuštao...
Link to comment

ja sam vec presao rubikon.... i zamenio turske solunskim na baklavskom tronu.imam jos jedno pitanje o tom dzapanu al ne mogu odmah da se ofiram skroz.

Link to comment
ja sam vec presao rubikon.... i zamenio turske solunskim na baklavskom tronu.imam jos jedno pitanje o tom dzapanu al ne mogu odmah da se ofiram skroz.
Pa prostudiraj kako se kontejneru prilazi, da li tamo vec ima neko...zapishaj, oznaci svoju teritoriju. Zayebi pare, rad, usredjevinu, nema veze. Rad ti nikad nije bila neka fora. sto bi rad bio bas sad kad na mene dodje red, sad, bas sad? Niko nikad nista nije radio, sad bas ja treba da zalegnem, pazi te kurate srece.Samo, ne zaboravi da shesheljises tom takozvanom "dzodzogiju", ko ga yebe, tu 3.14-cku koja misli, kao on misli a mi ne mislimo, pazi molimte, sta dodje posle. Takvi nam najvise idu na nerve.
Link to comment

Nekada je kult starosti imao prevagu nad kultom mladosti.Danas to vise nije slucaj na Zapadu, a na Istoku se jos drzi nekako.U tom smislu je bolje stariti na Istoku, deca se brinu o tebi, ustupa ti se mesto u prevozu, obracaju ti se sa vise postovanja...Ima smisla planirati za starost, ali kao sto rece Pekic sve se ubrzano menja tako da bi u ovom slucaju trebalo slusati opsti savet portfolio strucnjaka da se ulaganja rasprostru na razlicite izvore prihoda (penzija, kamata, renta, biznis, akcije) i da se ima neka rezerva za svaki slucaj (zlato, srebro, stan).Pretpostavljam da kad si star dosta ti znaci svakodnevna rutina koju ne zelis da ti drugi ometaju. Shodno tome verovatno da bi u najvecem broju slucajeva bolje resenje bile naseobine sa manje stanovnistva, neki minimum komfora kao dvoriste u kojem mozes da uzgajas voce i povrce, cvece i solidno opremljena kucica.Taj retirement je ogroman biznis, masa konsultanata se samo za to specijalizuje. Odes u penziju, zakucas kod konsultanta, das mu sve podatke i on ti preporuci gde bi bilo najbolje da se nastanis (na osnovu prihoda i preferenci o klimi, zivotnom stilu itd.). Zna se koje su penzionerske destinacije: http://internationalliving.com/2010/08/retirement-index-2010/

Edited by noskich
Link to comment

kakve kamate kakva selanaucio sam bukudobro je savladaosa ulicom se sprijateljionevernike nisam neuveravaocentar za ravnotezu kolicinom alkohola utvrdjivaomrav necu da budemcvrcak ima odvratnu muzikuu vremenu se nisam povezaou nevremenu na kisu izlazio zato sam porastokad sam sa drugima pricaosebe sam slusaodosta gresio nisam se kajao sta ce biti dupe me bolelolos sam odabir napraviosatro sam pogresiokada bih birao jos vise bih gresiokako se kazesvoj zivot sam ziviokada bih popravljaoodmah bi ostario

Link to comment
Може Јојоги да буде педесет пута у праву, кад то што тврди тако замота да прође горе него некакав теоретичар.Сасвим је могуће да су и Црњански и Пекић тамо били обични гастарбајтери, ал' су укапирали британску мудрост да су победници они који пишу историју (а понекад и стварни победници напишу по коју, а још понекадије успеју и да је пошаљу у свет). И јесте, пар стотина тисућа у резерви је боље од пемзије - пензије могу да нестану макар кад, ради се на томе.Тешко да има горег гласника за такве вести.
raša objasnio. takoreci, +1bilo bi lepo kad bi moderacija splitovala deo sa opstom svadjom o satovima
Link to comment
leia nisam ja stavio tekst(voleo bih da jesam) nego sam preslikao pocetak ovog topika i pozeleo da se nastavi tamo gde se stalo pre "onog" teksta. Pa ako to znaci da nema niko nesto pametno da kaze onda neka stoji takav kakav je bio zamisljen.
nadam se da barem na ovom topiku mogu sebi dozvoliti malo senilnosti :D naravno da nema smisla porediti knjizevni kvalitet ova dva teksta, ali je i ovaj drugi fakat mogao biti povod za malo inteligentniju diskusiju.
Link to comment
Kad predješ sa ovih naših normalnih, na te male...
E, i ja uvek to pomislim kad neko pomene zivot u Japanu..Nego Yoyogi, stignes li da izadjes™? Ne secam se da si o tome pisao.edit: A nee! Svaki put kad ja nesto pitam Yoyogija ispostavi se da je on popio ban malo pre toga :( Edited by sailorman
Link to comment
E, i ja uvek to pomislim kad neko pomene zivot u Japanu..Nego Yoyogi, stignes li da izadjes™? Ne secam se da si o tome pisao.edit: A nee! Svaki put kad ja nesto pitam Yoyogija ispostavi se da je on popio ban malo pre toga :(
popio je ban? iz direktnog prenosa izmenjenog stanja svesti, bokte kakav talas :blink:
Link to comment
Ima neko istrazivanje iz Rusije, 95% stanovnistva sebe ne vidi gde ce biti za 5 godina.
znaci, ako je nesto retardirano to su te americke ulizane fore: gde vidite sebe za 5 godina. isto kao i podrazumevajuci optimizam, beli zubi na svakoj fotografiji, prenaglasena euforija u svakom razgovoru i kurcevitost. ko misli da to gde sebe vidi za 5 godina ima ikakve veze sa tim gde ce biti za 5 godina, blago receno, nema pojma o zivotu (jer misli da je sve u njegovim rukama - jos jedan kretenizam).
Link to comment
ja sam vec presao rubikon.... i zamenio turske solunskim na baklavskom tronu.
Solun je bio moj prvi susret s Grckom. Doživio sam pozitivan šok kad sam vidio da je sve isto ko u Turskoj, samo jos bolje. Tj. jagnjeći kotleti i baklave.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...