Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Politika u UK

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17%
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17%
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34%
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31%
      31

This poll is closed to new votes

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

Nova.rs
No image preview

Britanski ministar odbrane podneo ostavku

Britanski ministar odbrane Džon Hili podneo je ostavku na svoju funkciju, izazvavši jednu od najvećih političkih kriza za vladu premijera Kira Starmera od dolas

  • Replies 8k
  • Views 661.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • Ona je poslednja stvarno velika ličnost 20-og veka, koja je imala neku veliku važnost i harizmu, na političkom nivou...   Ostali su samo umetnici i Kisindžer....

  • Da je obeležila epohu, jeste. Ali žaljenje za istom, osim ako nisi Britanac bumer dojen monarhističkom sisom od rođenja, ne razumem. I da ne bude zabune, nije njena smrt za likovanje kao što j

  • Prvi premijer joj je bio Cercil, a poslednji Liz Tras. Bas svasta stane u tu jednostavnu recenicu. 

Posted Images

On 10. 6. 2026. at 5:06, Frank Galvin said:

Pogromaško divljanje protiv imigranata u Belfastu, uz ohrabrivanje najbogatijeg čoveka na svetu, izdanka magnatske porodice iz Južnoafričke unije.

Pogromsko divljanje je deo tradicije Sev,. Irske i Balfasta. Tako se neki "imigranti" 1969 zapalili isto tako kuce i ubili par ljudi pa je poceo sukob u Sev. Irskoj, koji je trajao 30 godina.

Sinn Féin leader condemns Belfast rioters after knife attack

Ali nema problema, tu su Torijevci da pojasne sta i kako, izvlaci se ira iz rukava,

Sinn Féin leader condemns Belfast rioters after knife attack

Michelle O’Neill condemned the violence, but has also previously said there was no alternative to the IRA’s campaign of terror

https://www.telegraph.co.uk/news/2026/06/10/sinn-fein-hypocrisy-belfast-violence-staggering/

2 hours ago, Emerald said:

Pogromsko divljanje je deo tradicije Sev,. Irske i Balfasta. Tako se neki "imigranti" 1969 zapalili isto tako kuce i ubili par ljudi pa je poceo sukob u Sev. Irskoj, koji je trajao 30 godina.

Sinn Féin leader condemns Belfast rioters after knife attack

Ali nema problema, tu su Torijevci da pojasne sta i kako, izvlaci se ira iz rukava,

Sinn Féin leader condemns Belfast rioters after knife attack

Michelle O’Neill condemned the violence, but has also previously said there was no alternative to the IRA’s campaign of terror

https://www.telegraph.co.uk/news/2026/06/10/sinn-fein-hypocrisy-belfast-violence-staggering/

Pa premda se i u Republici dešava pojačana fašizacija poslednjih godina, stekao sam utisak da su ti isti narandžasti "imigranti" prevashodni učesnici i ovog novog pogroma.

Nisu isti, iako ce napasti strance, oni se ne podnose. Za 2-3 nedelje krecu "oranzisticki marsevi"...

Belfast je druga prica, odnosi su "gore" drugaciji od onih u Dablinu i Republici.

Gledam sada kako nacioanlisti(republikanci) provociraju unioniste, koji strazare po ulicama

1 hour ago, Emerald said:

Nisu isti, iako ce napasti strance, oni se ne podnose. Za 2-3 nedelje krecu "oranzisticki marsevi"...

Belfast je druga prica, odnosi su "gore" drugaciji od onih u Dablinu i Republici.

Gledam sada kako nacioanlisti(republikanci) provociraju unioniste, koji strazare po ulicama

Ko nije isti? Kažem isti takvi narandžasti pogromaši su i sada vodili pogrom, samo ovaj put ne protiv katolika, šta sam pogrešno napisao?

@kronostime ma, svaka cast gospodjicama; mislio sam na ovoga sto snima a ocigledno mu treba 1 logoped

To nije vrli novi svet, nego sve po starom. I sifražetkinje su zatvarane i žestoko kažnjavanje zbog svojih bolesnih ideja o ravnopravnosti i aktivizma, Alan Turing je spasio Britaniju u drugom svetskom ratu, pa je osuđen kao kriminalac, jer je bio homoseksualac itd. Svaka promena izaziva otpor, a ako do nje dođe, onda se društvo 50 godina kasnije bez posledica izvinjava, diže spomenike, i nastavlja da se opire bilo kakvoj novoj promeni, ma koliko ona pravična bila. Deklarativno se divimo ljudiima iz prošlosti, koji su se za (bolji) svet u kojem živimo izborili i nasiljem, ali svako nasilje danas koje treba da doprinese novoj promeni je načelno neprihvatljivo, jer je cilj da nikakve promene nema. Prošlost je kooptirana u sadašnjost. Greška u koracima je misliti da je danas svet suštinski drugačiji i da se nešto suštinski promenilo. U stvari je prošlost u tom smislu samo još jedan koristan alat u borbi za samog sebe. Tako nemačke konzerve na svaku kritiku Izraela skiče o antisemitizmu, jer je to prosto korisno. Da se nešto suštinski promenilo na bolje, stali bi ovaj put na stranu potlačenih, a ne stranu nasilnika.

I za 100 godina će ostati isto, borbi nikad kraja.

To bi možda bilo tako da nisu optuženi za jedno, a onda bez informisanja porote i javnosti dodali deo o terorizmu. Rešenje je da će uskoro zbog efikasnosti (jakako) izbaciti porotu iz postupaka, eto veselja.

1 hour ago, Venom said:

To nije vrli novi svet, nego sve po starom. I sifražetkinje su zatvarane i žestoko kažnjavanje zbog svojih bolesnih ideja o ravnopravnosti i aktivizma, Alan Turing je spasio Britaniju u drugom svetskom ratu, pa je osuđen kao kriminalac, jer je bio homoseksualac itd. Svaka promena izaziva otpor, a ako do nje dođe, onda se društvo 50 godina kasnije bez posledica izvinjava, diže spomenike, i nastavlja da se opire bilo kakvoj novoj promeni, ma koliko ona pravična bila. Deklarativno se divimo ljudiima iz prošlosti, koji su se za (bolji) svet u kojem živimo izborili i nasiljem, ali svako nasilje danas koje treba da doprinese novoj promeni je načelno neprihvatljivo, jer je cilj da nikakve promene nema. Prošlost je kooptirana u sadašnjost. Greška u koracima je misliti da je danas svet suštinski drugačiji i da se nešto suštinski promenilo. U stvari je prošlost u tom smislu samo još jedan koristan alat u borbi za samog sebe. Tako nemačke konzerve na svaku kritiku Izraela skiče o antisemitizmu, jer je to prosto korisno. Da se nešto suštinski promenilo na bolje, stali bi ovaj put na stranu potlačenih, a ne stranu nasilnika.

I za 100 godina će ostati isto, borbi nikad kraja.

Ovo je sve tačno ali ovo ipak jeste ljudima, subjektivno, relativno udaljena prošlost, mnogo bolji primeri su the Birmingham Six, the Guildford Four, the Maguire Seven recimo...

Rangers vs Celtic

Edited by Emerald

Idemo, think of the children i samo zabranjuj... ako neko nije ispratio, Starmer je zabranio društvene mreže mlađima od 16 godina.

Neverovatno kakva stoka se dohvatila pozicija

3a85908d5a9334ed.jpg

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.