Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
On 24. 8. 2023. at 17:36, dragance said:

 

 

Nije mi ih zao, jedino sto mene (i ostale stanovnike) brine je SIrska i deo populacije koja je nepredvidiva.

 

Na koga tačno misliš? Ja imam utisak da bilo kakvo pomeranje iz statusa quo, na bilo koju stranu, tamo može da izazove nevolje. 

Link to comment
5 hours ago, Kampokei said:

 

Na koga tačno misliš? Ja imam utisak da bilo kakvo pomeranje iz statusa quo, na bilo koju stranu, tamo može da izazove nevolje. 


Mislim na ove koji su glasali za Brexit, kao i na političku elitu u UK koja je godinama podrivala EU, zbog ne znam tačno čega (žal za carstvom, namerno sjebavanje, insert odgovor po želji), a nisu shvatili kolike prednosti su imali sve do danas.

 

Sasvim si u pravu za nevolje, ali status quo je već nestao. Potpuno je bilo svejedno šta si ili šta bi hteo da budeš dok su svi bili u EU (granica nije bilo, svi su se pravili da su ili u jednoj ili drugoj zemlji, nije ih se puno ticalo dok je sve funkcionisalo tako). A onda je Boris prodao žvaku DUP stranci i tvrdokornim rasistima iz SIrske, koji bi najradije “tvrdu” granicu izmedju severa i juga, kao i da se vrate uslovi pre 70ih kad su mogli da imaju aparthejd. 
 

Takvih će uvek biti oko 30%. Zato danas lokalna vlada i ne funkcioniše, evo već godinama. Mir se bukvalno kupuje novcem i žmuri se na dilovanje drogom paravojski koji su naravno samo narko klanovi. A ako im se da povod da glume patriote, eto im novih regruta. Zvuči poznato, zar ne? Sever Kosova 1/1.

Edited by dragance
Link to comment

Brexit jeste dobrano ugrozio Good Friday Agreement, ali cini mi se da se on ipak nekako jos drzi. Ono malo sto pratim Severnu Irsku, cini mi se da na obe strane ima potencijala za povratak u Troubles, pogotovo imajuci u vidu losu ekonomsku situaciju (kazu da je Derry grad slucaj). Pricalo se puno o tome kako su katolici eto pretekli protestante na popisu, ali ja ne vidim da je to nesto vazno. Ni katolicima cinjenica da su bili manjina nije smetala da se zestoko pa i oruzjem bore za svoja prava. A citao sam nesto o biznisima bivsih paravojski. Pa to je skoro preslikani Balkan. Npr, navodno i jedni i drugi imaju svoje gradjevinske firme.

Link to comment
1 hour ago, Kampokei said:

Brexit jeste dobrano ugrozio Good Friday Agreement, ali cini mi se da se on ipak nekako jos drzi. Ono malo sto pratim Severnu Irsku, cini mi se da na obe strane ima potencijala za povratak u Troubles, pogotovo imajuci u vidu losu ekonomsku situaciju (kazu da je Derry grad slucaj). Pricalo se puno o tome kako su katolici eto pretekli protestante na popisu, ali ja ne vidim da je to nesto vazno. Ni katolicima cinjenica da su bili manjina nije smetala da se zestoko pa i oruzjem bore za svoja prava. A citao sam nesto o biznisima bivsih paravojski. Pa to je skoro preslikani Balkan. Npr, navodno i jedni i drugi imaju svoje gradjevinske firme.


SIrska se sasvim dobro drži ekonomski, velike investicije su stigle i pored zadrške zbog ugroženosti sporazuma. Ipak je SIrska jedina u EEZ, tj EU single market, o čemu ostatak UK može samo da sanja.

 

Jos kada ne bi bilo zajebavanja oko NI protokola, tj Vindzorskog dogovora, gde bi nam kraj bio.

 

Povratka u “Troubles” neće biti. To skoro mogu da garantujem. Nikome nije do vecih sukoba, a ovo malo je samo borba izmedju dilera za teritoriju.

 

Imaju neki gradjevinske firme, dosta restorana i kafića/pabova. Sve je to uglavnom za pranje novca. Rekao si da su slični, i potvrdjujem da i po mentalitetu jesu. Zato mi i prija boravak ovde. A sranja poput drugih etničkih bandi kao u Britaniji nema i neće biti, jer bi ih lokalci sredili dok si rekao keks.

  • Hvala 1
Link to comment
On 1. 10. 2023. at 16:43, zorglub said:

Forumski Englezi, kakav je ovo medij, iskočili mi na YT?

 

 

 

Jedan od modernih medija koji polako zamenjuju tradicionalne pogubljene u vremenu i prostoru. Wired vs tired.

 

Nego, dal je realno da će Sunak da zglajzne i da će da ga zameni jbn Liz Truss opet? Crazy.

Link to comment
×
×
  • Create New...