Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Danas je konačna odluka o izručenju još jednog političkog zatvorenika. Više od decenije proganjan montiranim procesima i nikom ništa.

 

 

  • +1 1
  • Tužno 3
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nadam se da će sazvati izbore u maju, što se izgleda “skriveno” očekuje, iako su realniji na jesen. Ko će dočekati da ova gamad ode. Rishi je još i najmanji problem ovde.

Link to comment
12 minutes ago, vememah said:

 

Usput, iako ovo govori koliko su u bulji, ne sme se zaboraviti da kod glasanja u UK ne važi proporcionalni sistem, već samo izborne jedinice. Očekujem da dobro ispuše, ali neće biti u ovim razmerama kada se prebroje poslanici.

Link to comment

Nema šanse, ali nadam se da sam u krivu. Usput, ne zaboravi da SF ne ide u parlament, ma koliko mandata osvojili.

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

Nadam se da će sazvati izbore u maju, što se izgleda “skriveno” očekuje, iako su realniji na jesen. Ko će dočekati da ova gamad ode. Rishi je još i najmanji problem ovde.

Nista do jeseni. A generalno konzerve ce da puknu ozbiljno, njihovi ce il da tihuju kuci il da glasaju za neke lokalce al za laburiste nema sanse. Laburisti su u ozbiljnoj banani zbog kirove ljubavi ka izraelu tako da nije ista situacija kao 97. Levo krilo moze sedeti na rukama  il alternativno glasati ako se bolid ne dozove pameti, sto iskreno sumnjam. Lib-demi imaju problem sto im je lider u blatu do kolena i lakata zbog sklandala s postama. Ovo ako opegla do jeseni, mozda nesto i urade. Sve u svemu, raspolozenje u narodu (bar ono sto ja pratim) je da levica zeli 'hung parliament' u sastavu laburisti i ko se nagodi jer prizeljkuju da ovi ipak budu dovoljno dobri da im malo fali pa se pomognu zelenima il nezavisnima. Ja se nadam da ce laburisti imati vecinu da ne dodje do situacije beli listici al nece mi biti lako da za njih glasam. A mora se. Zasad tako a videcemo sta se sve moze desiti do jeseni. 

Link to comment
15 minutes ago, adam said:

 al nece mi biti lako da za njih glasam. A mora se. Zasad tako a videcemo sta se sve moze desiti do jeseni. 

 

Ko ti je trenutni MP?

 

Meni je Dzeremaja, koji ce verovatno da prodje (opet) i kao independent.

Edited by jms_uk
Link to comment
28 minutes ago, jms_uk said:

 

Ko ti je trenutni MP?

 

Meni je Dzeremaja, koji ce verovatno da prodje (opet) i kao independent.

Znas da sam morao da guglam. Znam da je tori i znam da je potpuni anonomus. Ime verovatno ne znaci nista nikombosim familiji - Mathew Offord, ko god da je. I opet ce dobiti ako se kandiduje.  Mi jevreji se nemamo na sta zaliti. :dry:

 

Da, bilo bi jako cudno da dzeremaja ne dobije. Sto je ok. Nek odradi taj mandat pa pemzija. Zasluzio je. :D

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, adam said:

Nista do jeseni. A generalno konzerve ce da puknu ozbiljno, njihovi ce il da tihuju kuci il da glasaju za neke lokalce al za laburiste nema sanse. Laburisti su u ozbiljnoj banani zbog kirove ljubavi ka izraelu tako da nije ista situacija kao 97. Levo krilo moze sedeti na rukama  il alternativno glasati ako se bolid ne dozove pameti, sto iskreno sumnjam. Lib-demi imaju problem sto im je lider u blatu do kolena i lakata zbog sklandala s postama. Ovo ako opegla do jeseni, mozda nesto i urade. Sve u svemu, raspolozenje u narodu (bar ono sto ja pratim) je da levica zeli 'hung parliament' u sastavu laburisti i ko se nagodi jer prizeljkuju da ovi ipak budu dovoljno dobri da im malo fali pa se pomognu zelenima il nezavisnima. Ja se nadam da ce laburisti imati vecinu da ne dodje do situacije beli listici al nece mi biti lako da za njih glasam. A mora se. Zasad tako a videcemo sta se sve moze desiti do jeseni. 

Latest YouGov Westminster voting intention figures

The latest YouGov/Times voting intention poll, conducted prior to the results of the Rochdale by-election becoming known, shows the Conservatives on 20% (unchanged from our last poll on 20-21 February) and Labour 46% (also unchanged).

Elsewhere, the Liberal Democrats have 7% of the vote (-2), Greens 7% (no change), and Reform UK 14% (+1). This is Reform UK's highest vote intention share to date, with the party currently taking 21% of those who voted Conservative in 2019.

The Tories are holding on to just 35% of their previous voters, with 12% going to Labour and 20% unsure.

https://yougov.co.uk/politics/articles/48794-voting-intention-con-20-lab-46-28-29-feb-2024

Edited by Tutankamon
Link to comment

Борис Џонсон био у Венецуели да обиђе Мадура. Има неку стару демократију да му прода, па да види да ли је заинтересован.

 

Quote

Former Prime Minister Boris Johnson flew to Venezuela last month for a private meeting with the country's President Nicolás Maduro.

The talks were unofficial and not paid for by the UK government, the BBC has been told.

Mr Johnson's spokesman said it was to "emphasise the need for Venezuela to embrace a proper democratic process".

https://www.bbc.com/news/uk-politics-68526317

  • Hvala 1
Link to comment
×
×
  • Create New...