Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

15 minutes ago, dragance said:

Korbin je svoje odsvirao u Labouru i za njega ne sme biti mesta u stranci, inače bi se popišali na nezavisnu komisiju. Ozbiljan je antisemit, uvukao je u stranku dosta ekstremnih struja - nema to veze sa The Sun. Starmer zaslužuje da sam vodi sa svojom ekipom i programom, bez podmetanja klipova. Rezultat se vidi u bazenima i podršci većine. I tu je kraj priče.

 

Dakle, ipak The Sun.

 

Jer ovo podmetanje klipova si ne znam odakjle izvukao. Ako je rec o programskim neslaganjima, onda to nije podmetanje klipova vec sasvim normalna unutarstranacka rasprava za britanski politicki sistem.

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Dakle, ipak The Sun.

 

Jer ovo podmetanje klipova si ne znam odakjle izvukao. Ako je rec o programskim neslaganjima, onda to nije podmetanje klipova vec sasvim normalna unutarstranacka rasprava za britanski politicki sistem.

Daj ne zezaj me. Toliko toga je bilo na dnevnom nivou dok ih napokon nisu izbacili iz stranke dok su ovi grebali noktima da ostanu.

 

Nije bilo rasprave, već pretnji i čega sve ne.

Link to comment

Korbin se u VB vodi kao ruski vatnik, a Starmer je još na početku rata u Ukrajini odredio spoljnopolitički pravac i kako će se gledati u okviru laburista na taj sukob. Tako da Korbin baš i nema šta da traži više u laburistima. 

Link to comment

@dragance, ne zameri al malo si preostar kad je korbin u pitanju.

 

u principu korbin nije dobar za laburiste jer nema sanse da bude izabran. al to da je hezbulahovac i antisemita... da, ako se uzme u obzir da je u uk u 21om veku antisemita svako ko se usudi da se zapita da li izrael ima ista s tim sto palestinci zive u izbeglickim kampovima od polovine dvadesetog veka do danas. ono sto je bio generalni stav cak ne levice nego vecinske drzave (uk je i te kako bila zemlja koja je naginjala palestincima dok tacerka nije dosla na tron) je danas stav koji se proglasava za antisemitizam, fasizam i ko zna sta sve ne. pa je korbin antisemita a crveni ken fashista. i sve se to prihvata kao cinjenica i godinama vrti po vestima u krug da slucajno neko ne zaboravi. a kad ludi dzonson izjavi da su muslimanske zene postanski sanducici i ko zna sta sve jos ne - pojeo vuk magarca, razidji se, nista ovde za videti.

 

korbin je kao politicar nesposoban i beskoristan na drzavnom nivou, idealista koji zivi u proslosti i nije bas uskladjen s realnoscu (sto ce reci, vreme ga pretrcalo kao sto i mene ovih zadnjih godina pretrcava), to se pokazalo u mnogo navrata - al da je antisemita, tesko.

 

i ima jos nesto - korbin je u pravu kad kaze da je starmerova izjava nedemokratska jer, jebiga, lokalni partijski vrh odlucuje ko ce ga predstavljati. da je izasao s javnom preporukom islingtonu da se mane korbina, to bi bilo ok. ovako kako je nastupio - gazda naredio i cao. 

  • +1 5
Link to comment

In other news, Ursula dolazi sutra da se dogovori sa Risijem oko Severne Irske:

 

Quote

Rishi Sunak is to hold face-to-face talks with the European Commision president in a bid to finalise a Brexit deal for Northern Ireland.

The PM and Ursula von der Leyen said they will meet in the UK on Monday discuss the "complex challenges" of the Northern Ireland Protocol.

The UK wants to change the protocol, which sees some goods checked when entering from the rest of the UK.

Dominic Raab earlier said Britain and the EU were "on the cusp" of a deal.

Rishi Sunak and Ms von der Leyen said they had "agreed to continue their work in person towards shared, practical solutions for the range of complex challenges around the Protocol on Ireland and Northern Ireland". 

A deal has been expected for days, with recent talks focusing on its presentation and delivery. 

Both Tory and Labour MPs have been told by their respective whips to come to Parliament on Monday.

 

Link to comment

Sta god da se dogovore, Boris i ERG ce ovo minirati, i opet iskoristiti DUP da zajebe stvari. Neverovatna kolicina stetocina se igra sa vatrom samo zarad licne fotelje.

Link to comment
  • 2 weeks later...
×
×
  • Create New...