Jump to content
IGNORED

Politika u UK


BraveMargot

  

99 members have voted

  1. 1. da sam podanik krune, glasao bih za:

    • jednookog skotskog idiota (broon)
      17
    • aristokratskog humanoida (cameron)
      17
    • dosadnog liberala (clegg)
      34
    • patriotski blok (ukip ili bnp)
      31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

 

Quote

 

Hundreds of Albanians took to the streets of London in flashy cars overnight to celebrate their country's independence day. 

Video footage shared online shows Audis, Range Rovers and Porsche 4x4s all bringing traffic around Westminster to a standstill as Metropolitan Police officers attempt to move the vehicles on. 

In various clips, men and women can be seen waving the Albanian flag while hanging out of the windows of their cars - including a purple Lamborghini Huracan and a Mercedes G-Class, which cost around £120,000 and £160,000 respectively.

 

https://www.dailymail.co.uk/news/article-11480883/Albanians-flash-cars-grind-central-London-standstill-toast-Independence-Day-home.html

Link to comment
On 22.11.2022. at 20:13, dragance said:

:hail: :D 

 

Owen Paterson, the former Tory cabinet minister and arch Eurosceptic who resigned from parliament last year after an inquiry found he had broken the rules banning MPs from paid lobbying, is taking a case to European court of human rights

 


Mogu li da se proglase nenadleznim? Kakvo govno.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
4 minutes ago, jms_uk said:

 

Mislim da bi i to bilo vrlo moguce (btw, on je moj MP).

Znam da je u tvom kraju i da je odličan kao lokalni MP, svaka mu čast. Ali on je razlog što je Boris uspeo da pobedi. Nema takta za pravljenje kompromisa, a to je siguran put kao haosu i podelama. 

Edited by dragance
Link to comment
4 minutes ago, dragance said:

Znam da je u tvom kraju i da je odličan kao lokalni MP, svaka mu čast. Ali on je razlog što je Boris uspeo da pobedi. Nema takta za pravljenje kompromisa, a to je siguran put kao haosu i podelama. 

 

Ne kandiduje se za Lab lidera vec za obicnog MPija.

 

Ne vidim da je nesto puno zagorcavao zivot Bleru Starmeru.

 

Ovo je statement Starmera da dobije endorsement od Sun-a.

 

 

Link to comment
Just now, Budja said:

 

Ne kandiduje se za Lab lidera vec za obicnog MPija.

 

Ne vidim da je nesto puno zagorcavao zivot Bleru Starmeru.

 

Ovo je statement Starmera da dobije endorsement od Sun-a.

 

 

Korbin je svoje odsvirao u Labouru i za njega ne sme biti mesta u stranci, inače bi se popišali na nezavisnu komisiju. Ozbiljan je antisemit, uvukao je u stranku dosta ekstremnih struja - nema to veze sa The Sun. Starmer zaslužuje da sam vodi sa svojom ekipom i programom, bez podmetanja klipova. Rezultat se vidi u bazenima i podršci većine. I tu je kraj priče.

Link to comment
×
×
  • Create New...