Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ja sam krenula, ali sam nekako bila zasicena slicnim temama u tom trenutku (upravo bila zavrsila sejranovica). imas na bukinom sajtu odlomak/pocetak, ako bacis pogled, mislim da ces odmah znati hoce li ici ili ne. neki pismeni ljudi su mi je nahvalili, ali ja tada nisam bila dovoljno strpljiva.

 

moguce da sam ovde vec preporucivala, ali su mi iz tog nostalgicnog domena jako drage fericeva na osami blizu mora i velickoviceva sto zmajeva.

  • Hvala 1
Link to comment

uzeo sam iz biblioteke tirketov nastavak "beograda za početnike". nazvan "beograd za ponavljače". moguće je da je u pitanju vremenska distanca u pisanju dve knjige, moguće i moja krštenica, elem, batalio sam knjigu posle tri nasumice izabrana poglavlja. tirketov stil, pdseća i na kaporove hronike, nabacivanje detalja i imena. šta znam, napustih.

 

počinjem sa ponovnim čitanjem baš davno pročitanog "maslačkovog vina"

Link to comment
On 16.11.2021. at 11:07, I*m with the pilots said:

Sad sam na "Zaveri budala". Konstantno zelim da isamaram Ignacija.

 

"Gospođa Levi se sruši u stolicu, jecajući nešto o tome kako će morati da prodaje Avonove proizvode."

 

Mislila sam da je prodaja Avonovih proizvoda (i takav nacin prodaje, tzv. "piramidalni") nesto iz 90-tih (meni je to uvek bilo nesto sta frizerke valjaju), kad - eto toga i u Nju Orleansu početkom 60-tih.

 

Ako citalac uspe da se ne nervira previse zbog Ignacija, onda je knjiga prava komicna groteska u kojoj se i te kako uziva, a moze se malo upoznati i sam grad. Najbolji mi je lik crnca Dzonsa koji ne skida tamne naocare dok cisti prljavi nocni klub i svaku recenicu zavrsava sa "Jebote!" ili "Eej!".

 

"Kad te Fortuna okrene u zlom smeru, izađi u bioskop i uživaj u životu. Ignacije se spremao da to sebi kaže, pa se setio da je izlazio u bioskop skoro svako veče, bez obzira na pravac u kom ga je Fortuna okretala" - ta njegova mucenicka gledanja filmova su :rolf:

Edited by I*m with the pilots
  • Hvala 1
Link to comment

"maslačkovo vino" je bilo zauzeto pa sam dohvatio "anđela čuvara" einara hansena.rađen prema istinitom događaju nešto psle okončanja WW2 u danskoj. pljačka banke pa potom ponovljena pljačka banke uz dvostruko ubistvo. pljačkaš i ubica je to izvršio pod hipnozom. knjiga govori o istrazi i pokušaju inspektora da i hipnotizer bude okrivljen.

po knjizi je snimljen film. zanimljivo za čitanje.

 

detaljnije na wikiju

 

sledi "vino" pa novo išitavanje pročitanog pre par godina romana "mi" - "us". zgubidan na selu.

Edited by djordje geprat
Link to comment
On 13.7.2019. at 23:15, Caligula said:

btw. Tunel se nekako naslanja na Idiota, + je Ernesto Sabato bio veliki postovalac Dostojevskog

 

Procitala Sabatov Tunel u jednom dahu.

 

//Rodjaka/prijateljica Mimi koja ne moze da cita Ruse jer su tako ogromni, ima pet stotina likova da bi se na kraju ispostavilo da ih je pet, plus čas se zovu Aleksandar, čas Saša, Sašenka :laugh: ..tacno se setim mog dragog kada sam mu objasnjavala da je sasvim prirodno da je Aleksandar - Saša

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...