Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

31 minutes ago, Svemir Zeka said:

Meni nešto nije legao Sapiens. Doduše, mogla sam ga pročitati i do kraja. Ne umem da objasnim u čemu je stvar, možda ću uspeti kad pročitam još malo. :lolol:

+1

Ne oduševljava me pop nauka.

  • +1 1
Link to comment

Mori Ogai - Divlja guska

 

Ovo je zapravo roman koji je izlazio kao feljton u nekim novinama, ima tu strukturu, veoma pitak uvid u japansko društvo s početka Meiđi perioda (druga polovina XIX vijeka), zapravo je psihološki ljubavni roman, simpatično za ubiti dan-dva, pisano prije stotinjak godina, tako da je ono, arhaičan, jebem li ga, japanski Zilahi :lolol:

 

Link to comment
2 minutes ago, maheem said:

+1

Ne oduševljava me pop nauka.

 

Ne mogu da se setim sad lepo, ali prizivam: čini mi se da sam stekla utisak pokušaja da bude nekako senzacionalan, a koristi se nekim mejnstrim mišljenjima, i uopšte nije originalan. Ne mogu više sad, jer se više i ne sećam, a to mi je dosta dobar pokazatelj: nije mi loše pamćenje, mogla bih da reprodukujem mnogo šta iz romana koji su fikcija ali imaju dosta, na primer, istorijskih elemenata. Ovoga se ničeg ne sećam.

 

Kako bilo, čitam novog Pamuka, spora sam jer imam dosta posla od kuće, ali vidim već da je dobar, i, ako se ne varam, ima inspiraciju u ovoj pandemiji - društveni procesi, ponašanje ljudi - uvek je izgleda bilo isto, antikovidaši nisu nikakva ekskluziva :s_dj:

Link to comment

Stalin's Englishman (Andrew Lownie)

 

U stvari, supruga ovo uzela iz biblioteke i sad čita (ali mora da vrati uskoro... pa sam savatao epub sa potoka... izgleda zanimljivo.)

 

stalineng.png

 

Od novih stvari, ima Orwell's Roses (Rebecca Solnit)

 

image.jpg

 

 

Nisam još našao knjigu, ali izgleda mi privlačno, sudeći po odlomku.

 

odlomak.png

  • +1 1
Link to comment

upravo završih sa čitanjem knjige koja se par godina "kiselila" na polici u selu. tamo sam počeo, ovde završio sa obimnim nikolsovim romanom "MI". ovde iščačkah da je skoro snimljena TV serija po knjizi, sa tomom holanderom kao ocem.

 

vredno štivo,istorija nastanka i raspada jednog braka i porodice posle 20 i kusur godina ljubavi i natezanja. brak naučnika, racionalnog i sa obe noge čvrsto na zemlji i žene, umetnice, slobodoumne, otvorene..... uz sina tinejdžera sa svim što se dešava u tim godinama.  prepručujem.

 zgodno bi bilo i kao osnova za na topik o deci i porodici malo severnije. ako je neko pročitao i rad je za na tu temu.

 

išarah po topiku i nađoh da je @darling na 133 strani obznanila da je pročitala nikolsov "iedan dan" takođe pripremljen za TV seriju. potražiću knjigu

Link to comment

preko vikenda pročitala 'semper idem' koji me je prilično izbacio iz koloseka zbog komplikovane istorije moje porodice.

sad uzela da čitam 'korene' dobrice ćosića.

mračno vreme, mračne teme.

Link to comment
13 minutes ago, beta kentauri said:

preko vikenda pročitala 'semper idem' koji me je prilično izbacio iz koloseka zbog komplikovane istorije moje porodice.

sad uzela da čitam 'korene' dobrice ćosića.

mračno vreme, mračne teme.

Jel da narucim da mi donese skvo?¿

Link to comment

Novi Karakaš napokon i kod nas.

Intimna ispovest na 100 strana o psihofizičkoj traumi posle napada koji je jedva preživeo. Nemoć, bol, gnev, nepoverenje, razmišljanja o osveti, paranoja, povratak u život. 

Mislim da je ovo najbolje pisanje Karakaša do sada.

Korice hrvatskog izdanja su mnogo lepše.

20220127_161435.jpg.80c6878e7ed274a697a6fc91a3b7dd60.jpg

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
5 hours ago, maheem said:

Novi Karakaš napokon i kod nas.

Intimna ispovest na 100 strana o psihofizičkoj traumi posle napada koji je jedva preživeo. Nemoć, bol, gnev, nepoverenje, razmišljanja o osveti, paranoja, povratak u život. 

Mislim da je ovo najbolje pisanje Karakaša do sada.

Korice hrvatskog izdanja su mnogo lepše.

20220127_161435.jpg.80c6878e7ed274a697a6fc91a3b7dd60.jpg

 

Dobra reklama za knjigu :D

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...