Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Dobar ali nekompletan. Procitao ga u dahu sto je dobro ali nekako (kao kamen bacen da skace zabice samo po povrsini vode) nema uranjanja. Trideset odbijanja o vodu i to je sve.

 

Mada citajte ga ako niste svakako, topla preporuka.

Link to comment

Već neko vreme paralelno egzistira želja da ponovo čitam i da ponovo gledam Mrtve. Nejasno je šta je čemu prethodilo. U nedostatku kvalitetnog izvora gledanje sam za sada odložio, a Dablince sam u par navrata bezuspešno tražio na policama i sluđen odustajao. Ugledah knjigu sinoć, zaklonjenu. Kako su Mrtvi najobimnija priča, rešio sam da krenem od početka, sa Sestrama.

Jedino sa čime bih mogao da uporedim Džojsovo pisanje ovde je neka savršeno izvajana figura od kamena, ili nekog drugog kompaktnog materijala. Možeš da je zagledaš na svetlu i pod raznim uglovima, da proučavaš njenu senku, možeš da joj opipaš pregibe pod prstima, da je premestaš od police do stola i nazad, da je spustiš na pod, legneš pored nje i pogledaš je, pa onda okreneš glavu ka plafonu, zažmuriš i ona je opet tu - možeš samo da joj se diviš i ne možeš da joj naudiš!

Link to comment
On 3.1.2020. at 0:13, Caligula said:

Dobar ali nekompletan. Procitao ga u dahu sto je dobro ali nekako (kao kamen bacen da skace zabice samo po povrsini vode) nema uranjanja. Trideset odbijanja o vodu i to je sve.

 

Mada citajte ga ako niste svakako, topla preporuka.

A dnevnike zima jesi pročitao?

Link to comment
4 minutes ago, Ras said:

 

Nisam je sretao u knjižarama a vidim da ima online. Nisam čitao Džojsa tako da ću krenuti sa Dablincima. Kod kuće imam Portret umetnika u mladosti pa posle toga ću Uliksa.

Nr: Damir Karakaš - Blue Moon. Preporuka. Jako sam zgotivio Damira, moram pronaći njegov putopis izBosne.

A i Kafkini Dnevnici su mi konačno legli posle lošeg starta.

Link to comment

Tražio sam (i previđao) Dablince na svojim policama (ne u knjižarama), što me je stvarno izluđivalo! Niti imam milion knjiga, niti četrnaest polica za knjige. Imam neko od ranijih izdanja LOMa, sa zelenim i oker koricama. Tokom godina, mislim samo da se izgled korica menjao.

Link to comment
9 minutes ago, Caligula said:

 

Jok more. Vredi li?

Naravno, navali odmah.

Zimski dnevnik i Dnevnik druge zime.

Ne mogu biti objektivan, te dve knjige su mi kao deo tela, organ, jetra valjda.

Edited by maheem
Link to comment
49 minutes ago, Ras said:

Već neko vreme paralelno egzistira želja da ponovo čitam i da ponovo gledam Mrtve. Nejasno je šta je čemu prethodilo. U nedostatku kvalitetnog izvora gledanje sam za sada odložio, a Dablince sam u par navrata bezuspešno tražio na policama i sluđen odustajao. Ugledah knjigu sinoć, zaklonjenu. Kako su Mrtvi najobimnija priča, rešio sam da krenem od početka, sa Sestrama.

Jedino sa čime bih mogao da uporedim Džojsovo pisanje ovde je neka savršeno izvajana figura od kamena, ili nekog drugog kompaktnog materijala. Možeš da je zagledaš na svetlu i pod raznim uglovima, da proučavaš njenu senku, možeš da joj opipaš pregibe pod prstima, da je premestaš od police do stola i nazad, da je spustiš na pod, legneš pored nje i pogledaš je, pa onda okreneš glavu ka plafonu, zažmuriš i ona je opet tu - možeš samo da joj se diviš i ne možeš da joj naudiš!

 

Dzojsa pokusavao Uliksa tri puta i odustajao. Ne znam da li je sve pisao kao Uliksa ali krivo mi je sto ne mogu da citam pisca kojeg drugi pisci jako cene.

 

Nije da sam glup, prosto sam dekoncentrisan.

 

 

 

Odo da ga nadjem kasnije, tnx

 

@maheem

Edited by Caligula
Link to comment
20 minutes ago, Caligula said:

 

Dzojsa pokusavao Uliksa tri puta i odustajao. Ne znam da li je sve pisao kao Uliksa ali krivo mi je sto ne mogu da citam pisca kojeg drugi pisci jako cene.

 

Nije da sam glup, prosto sam dekoncentrisan.

 

 

 

Odo da ga nadjem kasnije, tnx

 

@maheem

+1

 

jednom se čak opasno naoštrio, i uspeo da pročitam desetak stranica. znam sva slova, pročitam ih, al se ne zakačim. ne znam šta sam pročitao, neki vojnici se zajebavaju

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Caligula said:

 

Dzojsa pokusavao Uliksa tri puta i odustajao. Ne znam da li je sve pisao kao Uliksa ali krivo mi je sto ne mogu da citam pisca kojeg drugi pisci jako cene.

 Uliks je free, Portret i Dablinci su ipak drugačiji i verujem da bi mogli da ti se dopadnu.

Link to comment
3 hours ago, maheem said:

Naravno, navali odmah.

Zimski dnevnik i Dnevnik druge zime.

Ne mogu biti objektivan, te dve knjige su mi kao deo tela, organ, jetra valjda.

 

Sad uzeo Dnevnik Druge Zime, postojji hronologija? Treba da se cita Zimski dnevnik prvo?

 

@kud u maglu Simoviću ma tok misli itd, treba biti skoncenrisan. Ja cu to postici nikad

 

@Ras ce ih potrazim

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...