Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

pomozite neodlučnoj. spasite me buridanisanja.

da li prvo da uzmem 'semper idem' đ. lebovića ili drugi tom knausgorove 'moje borbe'?

vagam, pročitala sam po dve-tri strane, u neodlučnosti, i obe mi se čitaju.

Link to comment

U poslednja 4 meseca:

Allen Thayer - Tim Maia's Tim Maia Racional Vols. 1 & 2.  Tjah, očekivao sam interesantniju priču. Cenim da ne bi bilo interesantno ljudima koji nisu fanovi njegovog lika i dela 
Ryu Murakami - Karaoke strave. Preporuke! Ludo, bizarno, atraktivno i na momente smešno, poput dobre mange. 
Noah Hawley - Good Father. Pisac Fargo serije. Interesantna tema, na momente dobro vozi, na momente klizi sa šina realnosti.
Noah Hawley - After The Fall. Ovo sam nastavio posle velike pauze. Momenat misterije i upoznavanja likova je super, rasplet je mogao biti bolji.
Danilo Kiš - Mansarda. Drugar čitao nedavno pa rekoh i ja da je obnovim i da se teleportujem na mansardu i u Kišov lik.
Vladimir Tabašević - Tiho teče Misisipi. Svega par dobrih rečenica i misli. Nije mi se dopao stil. Konstrukcija rečenica je na momente umobolna.
Vladimir Tabašević - Pakao. Ista priča kao i kod prethodne.
Sajaka Murata - Prodavačica. Ova je lepo legla. Glavni lik je prodavačica u supermarketu, prilično otuđena od "normalnog" sveta. Pitko i zanimljivo. Pronašao sam se u velikom broju situacija i osećanja. Preporuka.

Alejandro Jodorovski - Gde ptica peva najlepše. Preporuka! Polufiktivna priča o porodičnom stablu Alehandra, ispričana u maniru La montana sagrada-e. Doduše prilično pitkije i blaže. Šta još od istog autora da potražim?
Rajko Grlić - Neispričane priče. Preporuka!!! Zabeleške, sećanja i, ko što naslov kaže, neke neispričane priče velikog čoveka i umetnika. Legla ko dobar single malt.
Filip K Dik - Tecite suze moje, reče policajac. Super atmosfera, Blejd Ranerovska, ali rasplet mi je apsurdan i prilično je pokvario opšti utisak na samom kraju.
Natalia Ginzburg - Complete Short Stories. Usudio bih se reći Carverovske priče al ih je Natalia pisala pre Raymonda. Carver je bolji ali i Natalia je dobar materijal.
Raymond Carver - Will You Please Be Quiet Please. Maestralan!
Karen Russell - Orange World and Other Stories. Videh dobru recenziju na netu, pročitao sam prvih 4-5 priča i ipak odustadoh.
i Miroslav Mandić - Ruža lutanja, po nekoliko strana njegovog lutanja tokom svojih lutanja. Interesantna glava je Miroslav, takođe preporuka
e da, probao sam, iako nije my cup of tea, i Ray Bradbury - Something Wicked This Way Comes. Odustao zbog stila i rečnika, tj. taj stil mi je bilo nemoguće čitati zbog nepoznavanja reči. Probao sam da prevodim al sam time kvario njegov prepoznatljiv flow tako da sam odustao posle nekoliko dana.

Sad do povratka domu momu čituckam Poštu Bukovskog.

Edited by maheem
Link to comment
8 hours ago, maheem said:


i Miroslav Mandić - Ruža lutanja, po nekoliko strana njegovog lutanja tokom svojih lutanja. Interesantna glava je Miroslav, takođe preporuka
 

u nekim pricama mog sase ima me podosta, u jednoj sam skroz opisana, a u nekim od ruza lutanja me je i miroslav opisivao.

nije da sam sam bas lu salome, zorz sandova, ili lenka ali nije ni lose za moj mali skromni zivot :D

 

a miroslav je jedno srce veliko, retka pojava.

Link to comment
13 hours ago, Ras said:

Tek tu i tamo pročitam po neku priču, ili pesmu i iskreno ti zavidim na vremenu koje si odvojio za čitanje.

Kapiram. Ja čitam u talasima. Ali ko što vidiš laka štiva uglavnom. Poslednjih mesec dana više nego inače, dojadio internet pa se ubacio u trip.

7 hours ago, nezvanova said:

u nekim pricama mog sase ima me podosta, u jednoj sam skroz opisana, a u nekim od ruza lutanja me je i miroslav opisivao.

nije da sam sam bas lu salome, zorz sandova, ili lenka ali nije ni lose za moj mali skromni zivot :D

 

a miroslav je jedno srce veliko, retka pojava.

Vau! Ja sam završio treću, imam još šestu, moram i ostale nabaviti

Link to comment
22 hours ago, maheem said:

Ryu Murakami - Karaoke strave. Preporuke! Ludo, bizarno, atraktivno i na momente smešno, poput dobre mange. 

 

Sledeći neka bude "u miso supi".

 

22 hours ago, maheem said:

Filip K Dik - Tecite suze moje, reče policajac. Super atmosfera, Blejd Ranerovska, ali rasplet mi je apsurdan i prilično je pokvario opšti utisak na samom kraju.

 

Isti utisak. Bjeld ranera nisam čitao, ali Ubik i Palmer Eldrič su superiornija dela.

Link to comment
On 14.11.2019. at 16:47, maheem said:

Ray Bradbury - Something Wicked This Way Comes. Odustao zbog stila i rečnika, tj. taj stil mi je bilo nemoguće čitati zbog nepoznavanja reči. Probao sam da prevodim al sam time kvario njegov prepoznatljiv flow tako da sam odustao posle nekoliko dana.
 

Ovo je prevedeno na srpski, Nešto zlo nam se privlači, mislim da je lako nabavljivo i u štampanom i u elektronskom obliku. Meni su od Bredberija daleko zanimljivije priče i prava šteta da kod nas nisu objavljivane neke zbirke sa ozbiljnijim izborom već je sve ostalo razbacano po Siriusima, Alefima, Zabavnicima...

Link to comment

Zavrsio od Lua Zivotinje u Africi. Pa blago receno da je cudan roman. Ne bih ga bas preporucio za uvod u Lua.

 

Presao na Kata Nesiba od ivana Jankovica. Dobio na poklon a fino tece pa steta da je ne zavrsim.

Link to comment

juče sam završio sa "ženom na prozoru". jako dobar triler sa agorafobičnom ženom koja sedi uz prozor sa "nikonom" u ruci i dramatičnim završetkom. što reče stiven king: "jedna od onih knjiga koju stvarno nećete moći da ispustite iz ruku"

kako vidim, FOX snima film sa ejmi adams, džulijen mur i gerijem oldmanom. biće to dobro, romanopisac je ko-scenarista.

 

dani su kratki pa sada, na selu, u toku je knut hamsun sa "po zaraslim stazama". zanimljiv prikaz boravka ostarelog pisca u iščekivanju suđenja za kolaboraciju.

 

po završetku, čeka me "pismo nerođenom detetu" orijane falači. trenutno je u gospođinim rukama

Link to comment
On 19.11.2019. at 22:51, djordje geprat said:

dani su kratki pa sada, na selu, u toku je knut hamsun sa "po zaraslim stazama". zanimljiv prikaz boravka ostarelog pisca u iščekivanju suđenja za kolaboraciju.

završih pre neki dan. starinski napisano, prikaz boravka u domu za stare, psihijatriskoj klinici, izlet u oslo. njegov iskaz na sudu, nikakva odbrana, pravdanje. 

 

ne znam puno, zapravo ne znam ništa, o hamsunu u vreme WW2 u norveškoj. sa distance od 70 godina, nekako šta imaš da optužuješ starca za stavove koje je imao. čovek od 80 godina, književnik, nobelovac, od ugleda. no, ugao gledanja ie '45 bio drukčiji.

 

moraću da potražim nešto iz tog perioda u norveškoj. sećam se jedne knjige o partizanskoj porodici tamo. davno sam je čitao.

 

gospođa je završila sa orijanom. sada ću time da se pozbavim.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Tek sam juce videla da je Agora izdala novu zbirku pripovedaka Alis Manro, Ljubav dobre zene. Juhuuu, evo je, jutros sam pocela ponovo da citam u prevozu. Doduse, sad do posla idem znatno krace, ali opet zelim da odrzim tu naviku. 

Edited by halloween
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...