Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

On 4.1.2020. at 9:55, Ras said:

Već neko vreme paralelno egzistira želja da ponovo čitam i da ponovo gledam Mrtve. Nejasno je šta je čemu prethodilo. U nedostatku kvalitetnog izvora gledanje sam za sada odložio, a Dablince sam u par navrata bezuspešno tražio na policama i sluđen odustajao. Ugledah knjigu sinoć, zaklonjenu. Kako su Mrtvi najobimnija priča, rešio sam da krenem od početka, sa Sestrama.

Jedino sa čime bih mogao da uporedim Džojsovo pisanje ovde je neka savršeno izvajana figura od kamena, ili nekog drugog kompaktnog materijala. Možeš da je zagledaš na svetlu i pod raznim uglovima, da proučavaš njenu senku, možeš da joj opipaš pregibe pod prstima, da je premestaš od police do stola i nazad, da je spustiš na pod, legneš pored nje i pogledaš je, pa onda okreneš glavu ka plafonu, zažmuriš i ona je opet tu - možeš samo da joj se diviš i ne možeš da joj naudiš!

Završio. Stvarno zadivljujuće pisanje iako uopšte nisam uživao u čitanju. Priče same po sebi nemaju neku atraktivnu radnju i likove ali zajedno daju jednu realnu i sjajno napisanu razglednicu grada. Mrtvi su malo kompleksniji od ostalih priča pa mi pomalo odskaču iz zbirke. On beše ovo napisao sa 23?!

17 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

73FAC08E-8EF4-4907-9474-5EE653A437AE.thumb.jpeg.fb26102f35e9d7ef45eb12537a1504c9.jpeg

 

 

pa da vidimo jeli hajp opravdan

Daltonista greškom pazario dva nastavka :D Moram ići da zamenim

Link to comment
11 minutes ago, maheem said:

 

Daltonista greškom pazario dva nastavka :D Moram ići da zamenim

:lolol:

 

ja nisam znao da ima dva(tri toma) pa sam pazario drugi i tek kući sam video da mi fali prvi

:isuse:
 

 

e

početak obećava

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

A Prayer for Owen Meany - John Irving

 

posle nekoliko godina, ponovo Irving na redu,  ponovo sam se vezala za likove toliko da sve vreme razmisljam o njima kao da su mi prijatelji

Link to comment
o da, pratim obavijesti izdavača

 

 

probaj ovog vernona trodona, super je

e, to sam kupila za novu, 2 trodona 1 bekim 1 sorentino. samo josh neko da chita dry.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
On 12.1.2020. at 13:20, John Coltrane said:

Sabac su zvali Trodon City 90tih, kad ga je Zorka Pharma valjala :D

 

Hocu Kumse, cim zavrsim Mandica.

na jesen izdaju proleće, leto, jesen, zima

isto od knausgora

Link to comment
17 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

na jesen izdaju proleće, leto, jesen, zima

isto od knausgora

 

Prosle i pretprosle godine, kad me je tresla KUK groznica, htedoh pazariti na engleskom prevodu, tad je valjda tek i "stizalo", al vise sam i zaboravio sto nisam.

 

Link to comment

GRRM - Pesme snova (I tom)

 

Prvi put čitam Martinove rane priče, ovo je jako dobro. SF priče pripadaju istom univerzumu, spominju se neke planete i događaji više puta. 

Uzeo sam i druge dve zbirke. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...