Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

"Berberin kneza Miloša" - Nićifor Ninković

 

Ovo su odlomci iz memoara ovog čoveka, koji se tiču njegove službe kod kneza Miloša i pokrivaju 20te i 30te godine XIX veka. Čovek je bio pismen i govorio pet jezika, ali kada je tražio službu kao činovnik kod kneza, bio je odbijen ("Jebem mu njega oca, on je jak, može zanat radit. Mi smo dužni službu davati onima koji umedu pisati, a drugo ništa ne znaju raditi".)

 

Nisam imala nikakva patriotska osećanja prema Srbiji, a posle ovoga mi još jasnije zašto. Poražavajuće je saznanje da se i posle 200 godina ama baš ništa nije promenilo kod Srba.

 

Poltronstvo at its best, osvetoljubivost, zavist, negativna selekcija, sedenje na dve stolice, iživljavanje nad slabijima, potkradanje, pa mi nije ni najmanje čudno da nam je na čelu države poremećen čovek. Jednostavno, pročitate ovu knjigu i uvidite da ama baš nikako drugačije ne može biti. 

  • Hvala 1
Link to comment

Verujem. I meni je bilo tako posle arcibalda rajsa (ok znam da je to najizlizanija prica ikada).

 

Samo sada kad citam istoriju Rima ili gledam Trampa, Kinu, Putina... Istorija politike je neverovatno ponavljajuca. 

Pogotovo paralela Rim-SAD. Od dve vladajuce partije podeljene do Kaligule na vlasti. 

Sto kaze Dan Carlin na podcastu - History is a biography of a madman

 

Doduse, stvarno vise boli kada citas istoriju Srbije. Jaca je identifikacija valjda

Link to comment
On 25.1.2020. at 12:01, kud u maglu Simoviću said:

uhhh

debelo. prvo trodona da završim, a još je nisam ni nabavio

 

e

moju borbu

 

Kakav je Trodon? Čini mi se da ima i nastavak

 

Ja završavam prvi tom Saruma i počinjem drugi..

Link to comment
16 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

dobar. bukovski za XXI vek

ima 3 tonatm

 

Hvala...potrudiću se da kupim, mada mi je taj spisak za kupovinu knjiga sve veći...bankrotiraću:D

Link to comment

"Truth, Lies, and O-Rings: Inside the Space Shuttle Challenger Disaster" je fenomenalna storija o tome zašto se desila katastrofa šatla Challenger i kako je jedna telekonferencija dovela do ubistva sedmoro astronauta, i zašto je pritisak menadžmenta prevladao inženjersku struku i sud.

 

Pisac knjige je tadašnji direktor razvoja booster raketa u okviru "Morton Thiokola" koji je kao podizvođač NASA bio zadužen za raketne boostere šatl sistema. Osim same katastrofe, delo prati i vreme nakon, sa komisijom koja je istraživala razloge katastrofe i kako je menadžment NASA i "Morton Thiokola" pokušao pred tom komisijom da sakrije činjenicu da su znali da O-ringovi (gumeni zaptivci) nisu dovoljno verifikovani za temperature koje su bile tog januara na Floridi. 

 

Fenomenalna knjiga zaista, i topla preporuka, ne samo za one koji su zainteresovani za tehniku i astronautiku, nego i svako ko radi u velikim sistemima, gde se uticaji menadžmenta i inženjerije usko preklapaju: Truth lies and O rings - Allan J McDonald

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...