Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

30 minutes ago, Caligula said:

 

Sad uzeo Dnevnik Druge Zime, postojji hronologija? Treba da se cita Zimski dnevnik prvo?

 

@kud u maglu Simoviću ma tok misli itd, treba biti skoncenrisan. Ja cu to postici nikad

 

@Ras ce ih potrazim

Pa pošto nemaš Zimski dnevnik onda nema veze :) može nezavisno da se čita ne brigaj

Link to comment

Pukovniku nema tko da piše (sic), ovaj put u nekom hrvatskom prijevodu (uglavnom sam Marqueza i čitao u izdanjima na hrvatskom), to je knjiga koju držim uvijek negdje pri ruci, kad mi zafali jakih slika i kad želim da se divim ekonomici izraza. 

Link to comment

pukovnik na hrvatskom i jeste shtogod, na srpskom sve ostalo, dok su izdavale dechje novine milanovac. sa onom jednom malom knjizicom lila boje, narodna knjiga, pochinje katastrofa.

 

*djavo, demoni, ne mogu da se setim naslova. shock vrste markes propo :hihi:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

ćel veste -"priviđenje '38".

ne znam gotovo ništa o finskoj. davno, početkom mojih dvadestih pročitao sam roman "silja" (originalni naslov je, čini mi se, "umrla je mlada") za koji je silanpaa dobio nobela. znao sam za nurmija i sibeliusa. o istoriji,ništa. 

ovo je roman koji se dešava 1938. uz prisećanje gospođe vik na njenu patnju 1918. potrudiću se da više saznam o 20tom veku u finskoj.

snažna preporuka za knjigu. pozajmljena je u gardskoj biblioteci.

Link to comment

Ne znam, nisam to čitao, čak nisam Markesa uopšte puno čitao, osim Sto godina... i one nesrećne Ljubavi....(tu sam i prestao dalje da se interesujem :) ) još i Pukovnika i Hroniku najavljene smrti. Što se mene tiče, preporuka za ova dva poslednje nabrojana.

Link to comment
Ja nisam citao 'ljubav u doba kolere' ali sam gledao onaj prejadan film, gde je ekranizovano kao herz-roman. Jel to isto ne vredi?  [mention=1278]Ras[/mention]

 

chovek je dobio nobela i rekao idem sad da napishem ljubavni roman i to i uradio. ljubavni roman koji je napisao markes, o zivotu svojih roditelja, kao da su drugi o nechem drugom hihi.gif meni ni bolji ni gori od 100 godina. prochitala mislim sve oduvek, sve volim, a ako moram da biram, moj favorit je hronika najavljene smrti. 

 

 

edip. sad vidim pitash rasa. hajde ti rase biggrin.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

sve volim, a ako moram da biram, moj favorit je hronika najavljene smrti.

 

Isto i kod mene.

 

Kratak razarajuci roman, njegov najjaci. 100 godina me samleo na kraju, ali to je drugacija forma.

Link to comment

Taj mi je odmah ispod Pukovnika. Imadoh neki komplet na hrvatskom, davno to bijaše, 5 knjiga, i nešto sam dugo zaobilazio Kroniku, ali me je oduvala kad sam je čitao, vrhunsko štivo, udžbenik iz umijeća pripovijedanja

 

Markes-komplet-5-knjiga_slika_O_10453678

Link to comment

Da li znate za neki klub citalaca? Ono gde se okupe ljude, dogovore sta ce da citaju pa posle dodju i pricaju o knjizi? Pokusavam da nadjem po netu tako nesto u BGu al sve sta iskopam je ugaseno pre par godina...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...