Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

mene je 'strah' spopao negde 1985. / rec i misao; 

mozda u kakvom bezvemenskom sancu blazenopocivse jna.

ne secam se mnogo, ali listajuci novo izdanje (laguna) - 

vidim da je nekompletno - u starom izdanju,

cini mi se negde pred kraj, verbalna naracija bi trebalo na momenat da ustupi mesto

grafickom prikazu predmeta koje bloh vidi u sobi i kroz prozor.

 

..i sad mogu da prizovem odredjen, snazan osecaj prisustva* u knjizi.

 

 

_________

*nesto poput bojenih kadrova kod tarkovskog / andrej rubljov, 1966.

 

nr: s poteskocama se kacim na fiestu hemingveja:

pa to je kriminalno lose napisano!

 

Edited by makaronee
ontpc
Link to comment
James Clear

Atomske navike

 

Budite bolji 1% svaki dan, za godinu dana cete biti bolji 37 puta...kreiranje dugorocnih dobrih navika putem malih koraka.

i? ima li smisla? :hihi:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Ravanelli said:

Zbog Srebrenice il bas  ne valja? 

 

Po meni ne valja. I to je trece njegovo delo koje sam procitao i dizem ruke. Od tih germanskih postmodernista T. Bernhard je po meni bez premca

Link to comment
Quote

 

MOJ RECEPT ZA KOBASICE S PIREOM

 

1. Najpre, pronađite kasapina koji pravi sveže kobasice.

2. Propržite mešavinu crnog luka, slanine i začina.

3. Stavite očišćen krompir da se kuva s malo sirćeta, malo naseckanog crnog luka i soli (začini po ukusu). Ubacite među krompir malo graška. (Ubacite i malo seckane šargarepe, ako to želite.) Tako to treba.

4. Sad možete da birate hoćete li kobaje na žaru, da ih pržite ili pečete. Bacite ih na tihu vatru gde se krčkaju slanina i luk (ili u hladan tiganj, kako što je rekla žena s TV-a, i dodajte malo kasnije slaninu i luk), pa kobaje blago ljuljajte i okrećite ih na svakih nekoliko minuta.

5. Izgnječite skuvan krompir i sve što je s njim bilo u loncu.

6. Iz kobaja je sada izašla mast (u meri u kojoj je to moguće!).

7. Moča po želji.

8. HP sos, pa navali narode.

 

 

Kit Ričards - Život

 

Standradna biografija velike rok-zvijezde. Šablonski ne baš zanimljivih nekoliko desetina stranica o djetinjstvu i ranoj mladosti, a onda kreće vožnja.. U originalu je potpisan i Džejms Foks, koji je vjerovatno sređivao anegdote ispričane kroz višedecenijsku koprenu droge, seksa, droge, rokenrola, alkohola i droge. Izgleda da nije bio lak posao, jer je knjiga baš zbrzana na kraju.

 

Upadljiva je distanca prema ostalim članovima benda, a jedino Džegera provlači kroz pripovijedanje kao glavnog autorskog partnera. Otprilike su im drugarski odnosi trajali samo prvih nekoliko godina, poslije toga je uslijedio raspad i strogo interesna saradnja sa seronjom bez kojeg se ne može. Simpatičan je Ričards kada kaže da je sebe pri nastanku benda vidio kao došljaka iz šljakerskog društvenog sloja, autentičnog mangupa iz čađavog predgrađa, dok su ostali na probe dolazili iz urednih domova i finijih dijelova grada. Najzanimljivije su priče o muzici, nastanku poznatih akorda, aranžmana, stihova, opisi snimanja.. Drago mi je što je Gimme Shelter baš njegova.

 

Čitao sam još autobiografije Springstina, Kleptona, Majlsa Dejvisa, iako sam samo Majlsa slušao tu i tamo. Ričardsova je nenadmašna po sadržaju, a Springstin najbolje napisao.

Link to comment
hmmm springstina moram da čitam jer sam mu bio na 4 koncerata, a ako je ričards bolji, onda moram i ričardsa

Born to Run nije "faktografska" biografija više kako on vidi svoj život...

Jbga ja nisam izdržao pa sam prvo pročitao verziju na engleskom.

Posle ovo Cukićevo i sad nisam realan da ocenim...

A ako hoćeš "klasičnu" biografiju imaš na engleskom onu koju je pisao Peter Ames Carlin

 

 

 

... Shiit has hit the fan...

 

 

 

Link to comment

Edvard Raderfurd- Sarum I tom

 

Ova Raderfurdova knjiga objavljena je davne 1983.godine ali je Laguna tek pre godinu i po, dve otkupila prava za nju. 

 

Odlična je, kao i ostale Raderfurdove knjige. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...