Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Fukoovo klatno je ipak dobar roman, uz sve svoje nedostatke (pre svega neumetnicko razmetanje erudicijom).

 

 

Подебљано се прогресивно погоршава. Иначе и ту паралела са Павићем шљака. Предео није лош роман..

 

 

+1 i +1

 

Posle Imena ruže, koje je remek delo, Fukoovo klatno mi je bilo super, prosto mi se svidela njegova sposobnost manipulacije mojim očekivanjima. Razmetanje erudicijom mi nije smetalo. Ali, kod kasnijih romana je to već počelo da smeta. To nekakvo pozivanje na pretpostavljena znanja i iskustva čitalaca, i pametovanje. tu je već počeo da smara. Onaj neki Plamen Loane, to mi je baš bilo dosadno.

Link to comment

+1 i +1

 

Posle Imena ruže, koje je remek delo, Fukoovo klatno mi je bilo super, prosto mi se svidela njegova sposobnost manipulacije mojim očekivanjima. Razmetanje erudicijom mi nije smetalo. Ali, kod kasnijih romana je to već počelo da smeta. To nekakvo pozivanje na pretpostavljena znanja i iskustva čitalaca, i pametovanje. tu je već počeo da smara. Onaj neki Plamen Loane, to mi je baš bilo dosadno.

То је то.

Link to comment

 

Ovo mi ko neka vrsta biblije, malo malo pa je uzmem u ruke da pročitam neki deo.

 

Pricamo o onom straom izdanju s kraja 80tih? Kad je to uopste prevedeno kod nas?

 

Imao sam priliku da citam original pre par godina na letovanju.

Link to comment

ponovo čitam Hadrijanove memoare, i uživam.

 

 

Sjajno i divno. Ja sam  čitao nebrojeno puta. Pre ne znam koliko godina sam bio u fazi citiranja Hadrijana. U skoro svakom razgovoru bih našao povod da krenem sa: Ali, kao što bi to Hadrijan rekao......

 

Ta žena mi je promenila život. Apsolutna Carica i Gospodarica univerzuma

 

Ako već nisi, obavezno pročitaj Crnu menu. Još jedno remek delo. I Završni udarac. Ma.....sve što je napisala   ^_^

Link to comment

Meni je za ovu vojsku nedićeve srbije, najbolja preporuka što sam posle čitanja promenio stav o drazi na gore. Dakle, šta god bojan mislio lično, a tu i tamo mu se otme :), fer i nepristrasno je izložio argumente.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Meni je za ovu vojsku nedićeve srbije, najbolja preporuka što sam posle čitanja promenio stav o drazi na gore. Dakle, šta god bojan mislio lično, a tu i tamo mu se otme :), fer i nepristrasno je izložio argumente.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

?

Link to comment

Pa iznosio je podatke o drazinoj saradnji sa nemcima još 1941 npr.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Добро је да ти није засметало убијање жандара по варошицама, паљење архива и пљачкање од стране комуниста. Или што је написао да су готово ритуална убиства која је по околини Ваљева чинио С. Филиповић. Цела књига показује да суштински нема никакве сарадње са Немцима, већ покушаја да држава и народ преживе.

Link to comment

Aj nećemo čvp ovde. Dobra je knjiga i vredi je pročitati koga tema zanima. Samo sam to hteo da kažem.

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...