Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

tzv zema je sa basketa upravo.ne moram da dezuram ovde?

Па зар ти овде није боље него доли где Звезда чуда чини? :s_c:

 

e moj Bujo, dobri moj čovječe, kako tebi malo za sriću triba, ovo je čvpmetrija, standardna

Уопште није. Само да би се дискутовало мора нешто да се и чита, а не све пребацује на ниво политике.

 

Jel smo mi ovde pričali o voteršipu pre neki dan? I ja se intenzivno razmišljam da ga pročitam ponovo.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ја читао пре неку годину.Прогутао. А мислим да ти можеш да читаш у тандему.

Šta znam, nešto sam to davno čitao ali ne znam zašto sam prekinuo.

Ova je hronološki prva koje imam valjda pa ću tako...

Фокнер је чудо. У оригиналу је савршен...какву музику има реченица...

Link to comment

A meni se čita Umberto Eko. Volim da ga čitam jer ga tad vidim kako se pakosno osmehuje u svojoj nameri da mene, čitaoca, zajebe, ispali, prevari. I ako uspe, onda je baš dobar.

 

Ono Praško groblje, je l' valja?

Link to comment

A meni se čita Umberto Eko. Volim da ga čitam jer ga tad vidim kako se pakosno osmehuje u svojoj nameri da mene, čitaoca, zajebe, ispali, prevari. I ako uspe, onda je baš dobar.

mislim da sam imao 13/14 dina kasam čitao fukoovo klatno - baš sam bio oduševljen

 

kasnije, i ime ruže, pih - žan žak anoov film, je redak primer ostvarenja koje je bolje od predloška po kome je bazirano

Edited by boshoku
Link to comment

oni meni uopshte nisu uporedivi. tj po boji ^_^

 

Zanrovski uporedivi u manjem delu, ali u tim poredjenjima tamni tonovi krlezijanstva bivaju gurnuti na marginu vinaverovskim stilom, vicom i optimizmom.

Link to comment

Peti Smit - Samo deca (Rende)

Iako (knjiga) ima puno praznog hoda i neinspirativnih stranica (bar pola knjige, verovatno i više), vredi je čitati zbog one druge nadahnute i dirljive polovine.

 

čitao sam i odustao sam negde kada su otišli iz chelsea hotela i kada je krenula da visi po istim mestima gde i vorholovci.

tada je knjiga delovala užasno. kako se ošišala pa je privukla pažnju, šta su joj drugi govorili, name dropping... delovalo mi je da nema svrhe da nastavljam.

 

hvala ti na ovome, pa ću probati da preguram do te druge polovine

Edited by Ravanelli
Link to comment

što?

Слично као код Павића, после првог одличног романа маниризам, мањак идеја, плус Еко покушава да буде ангажовани писац. Све некако папирнато, празно, као балон пун топлог ваздуха.

Link to comment

Fukoovo klatno je ipak dobar roman, uz sve svoje nedostatke (pre svega neumetnicko razmetanje erudicijom).

Подебљано се прогресивно погоршава. Иначе и ту паралела са Павићем шљака. Предео није лош роман..

Link to comment

Meni je Scar Tissue od Anthony Kiedisa iznenadjujuče dobar, najviše po tome što autor možda jeste pun sebe, ali je svestan svojih mana i ne veliča ih, već je veoma kritičan.

 

Carska knjiga, uživao sam, sve se nadam da će da napiše još jednu koja će da obuhvati period posle 2004. pa sve do danas. Ili je možda rano još za to  :)

 

 

Majls Dejvis, Kvinsi Trup - Majls: autobiografija (Utopija)

Sjajna knjiga od A do Š i verujem zanimljiva za čitanje i van kruga ljudi koji se zanimaju za džez, ili pop kulturu.

 

 

 

Ovo mi ko neka vrsta biblije, malo malo pa je uzmem u ruke da pročitam neki deo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...