Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ja sam se iznenadio koliko je moderni hrvatski jezik, ona norma koju cujemo sa HRTa u stvari radikalnija i zaguljenija u bijegu od srpskog od krlezinog jezika. mnogo je citkiji i narodskiji od vecine nasih savremenika a likovi su mu uglavnom intelektualci i malogradjani. krleza na HRT jezik lici samo kada se ruga.

to sam i ja primetila. lep techan i precizan jezik.

Link to comment

Da, videh usput :)

PPP mi je bio quick info search jer sam bio u guzvanjcu, pa rekoh dok obavim sta imam, taman ce biti odgovora :)

E sad samo da neko kaze da li valjaju te knjige :)

Link to comment

Izmedju Hitlera i Pavelića, Glez von Horstenau.

 

Zanimljiv ugao posmatranja ii sv rata u jugoslaviji. Mada me ne raduju opisi pokolja koji tek treba da naiđu

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Link to comment

ja sam se iznenadio koliko je moderni hrvatski jezik, ona norma koju cujemo sa HRTa u stvari radikalnija i zaguljenija u bijegu od srpskog od krlezinog jezika.

interesantno, a ja sa imao utisak da je jednostavno pisao na srpskohrvatskom, koga je poznavao iz obe drinske perspektive. ali ti svakako bolje poznajes materiju. zelis li da kazes da je krleza pisao jezikom koji se tada zapravo i pricao u hrvatskoj i koji je danas entsrbizovan?
Link to comment

jel moze neko da preporuci neke dobre knjige o astronomiji?

Колико ти је то омиљена тема и колико добро знаш енглески?

Link to comment

Колико ти је то омиљена тема и колико добро знаш енглески?

 

tek sam sad poceo malo vise da se interesujem za temu. engleski mi nije toliki problem nego da ne bih citao neke e-bookove.

Link to comment

tek sam sad poceo malo vise da se interesujem za temu. engleski mi nije toliki problem nego da ne bih citao neke e-bookove.

Ако и даље будеш загрејан после свега тога, шибни ми пп са адресом па ћу да ти пошаљем књигу коју ја дајемо мојим студентима. 

 

Ako ti je interesovanje za temu skorije prirode onda pročitaj  i "Kroz vasionu i vekove" Milutina Milankovića

Она је мени јако добра. Ја бих прочитао и историју астрономије.

Link to comment

Ako ti je interesovanje za temu skorije prirode onda pročitaj  i "Kroz vasionu i vekove" Milutina Milankovića

 

prvo sam tu izvadio iz biblioteke ali neki moron je isekao otprilike svaku desetu stranicu pa sam je vratio. videcu da je kupim.

 

hvala za sve predloge, procitacu ove koje ste preporucili pa cu onda javiti za jos neke.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...