Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ja sam se iznenadio koliko je moderni hrvatski jezik, ona norma koju cujemo sa HRTa u stvari radikalnija i zaguljenija u bijegu od srpskog od krlezinog jezika. mnogo je citkiji i narodskiji od vecine nasih savremenika a likovi su mu uglavnom intelektualci i malogradjani. krleza na HRT jezik lici samo kada se ruga.

Link to comment

Ne znam za to, al' znam da mi je hrvatski prevod Ulisa bolji od našeg™

 

Jbt, kakva je to knjiga, kad bi me neki vanzemaljac pitao kako izgleda biti jako naduvan, rekao bih mu da čita Džojsa

Link to comment

Ili misliš na rečenicu koja je toliko snažna da zatvoriš knjigu i kontempliraš. Ostatak stranice ti ne bude bitan. 

Ima toga, mnogo, kod Margerit Jursenar.

 

Kums rece da ga uporedjuju sa Prustom, pa sam na to mislio.

 

Kad sam prvi put citao Prusta, delovao mi je tako tezak da sam osecao sve jacu nelagodu i jedva cekao da zavrsim; kad sam zavrsio, bilo mi je zao. Ima neceg mazohisticki privlacnog u toj njegovoj sintaksi.

Link to comment

Crveni petao leti prema nebu.

Vau. Pojma nisam imao za ovo remek delo. Valjalo bi film snimiti po ovome, nesto poput Aferima!

 

Sta citati jos od Bulatovica?

Link to comment

 

 


Crveni petao leti prema nebu.
Vau. Pojma nisam imao za ovo remek delo. Valjalo bi film snimiti po ovome, nesto poput Aferima!

Sta citati jos od Bulatovica?



Ljudi sa četiri prsta i Peti prst. Emigranti, sedamdesete, svinjouzgojiteljski priručnik NDH Krešimira Dr Maslovarića, zašto treba da se zatre Mangulica... Edited by fikret selimbašić
Link to comment

160318221052.png

 

Potpuno različito od filmo, genijalno na svoj način. Kakav klimaks:

 

"Izvuci iz mene šta želim - pa ne može biti da želim neko zlo!"

 

Razmišljam da li odmah posle da počnem Solaris.

Edited by Pečorin
Link to comment

Je l' citao neko od Tom Rob Smita, Dete 44 i Agent 6?

Kakvi su utisci i jesu li te 2 knjige iz jednog serijala, postoji li jos neka mozda?
Naleteh u knjizari na to.. tamo nisu znali da mi daju odgovor, ali sam se zainteresovao za ove naslove

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...