Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

Venedikt Jerofejev - Moskva Petuškiludilo
:Hail: Nosim je skoro uvek sa sobom - svuda - već neke dve godine, i kad je čitam, i kad je ne čitam, uvek mogu da prelistam. Poslednja knjiga koju sam tako vukla ko onaj drugar Čarlija Brauna svoje ćebence je bila ''Orlovi rano lete'', sve dok je nisam izgubila na ekskurziji u šestom razredu. I sad mi Jerofejev u torbi, pokisao nekoliko puta. Oooo anđeli, divni anđeli. :) Car, čitaj sve što ti dođe do ruke ako nisi do sada.
Link to comment

Pročitao konačno razgovore s Pratom, Želja da se bude beskoristan.Oteglo se čitanje i moram reći da je razlog za to izvesna dosada. Delom, što mi je biografija od ranije poznata (u skraćenom obliku naravno, Gradac dvobroj 134/5, posvećen Pratu). Pratov život teško da je bio dosadan (reklo bi se čak da je proživeo devet života, poput dragih mu mačaka), ali način na koji je ovde izložen (uglavnom monolog, uz Ptifoova pitanja koja bi se teško nazvala provokativnim, pre su kurtoazna, začinjeno redovnom Pratovom 'duhovitom' opaskom), vodi u monotoniju već nakon prvih pročitanih stranica.Mnogo zanimljiviji je drugi deo knjige, gde su strip table uzete kao izvornik oko kojeg će se graditi priča o nekim ključnim temama koje su Prata kao autora zaokupljale.Bez obzira što mislim da je pomenuti Gradac zanimljiviji, knjiga je hvale vredan izdavački poduhvat.A i generalno me više zanimaju dela od života njihovih tvoraca.

Link to comment
Kad smo vec kod Gradca, kupio sam 7-8 brojeva i sad uzivam citajuci po tekst iz svakog.
Šta si pazario?Neko vreme sam zaboravio na Gradac, dok me zimus nije obradovao onaj broj o Barouzu.
Link to comment
Pročitao konačno razgovore s Pratom, Želja da se bude beskoristan.Oteglo se čitanje i moram reći da je razlog za to izvesna dosada. Delom, što mi je biografija od ranije poznata (u skraćenom obliku naravno, Gradac dvobroj 134/5, posvećen Pratu).
a taman sam otvorila topik u namjeri da pitam koliko se 'zelja da budem beskoristan' preklapa sa materijalom iz gradca :Dda li vrijedi kupiti 'zelju...'?gradac vec imam.edit, mozda je pitanje i malo precerano, s obzirom da si vec dao poredjenje u svom postu Edited by morgana
Link to comment
a taman sam otvorila topik u namjeri da pitam koliko se 'zelja da budem beskoristan' preklapa sa materijalom iz gradca :Dda li vrijedi kupiti 'zelju...'?gradac vec imam.
Gradac praktično ne preuzima niti jedan deo ove knjige u celosti (ako i da, onda sam nešto prevideo).U knjizi je biografija data na nekih 170 strana (uz ilustracije), a u časopisu u najsažetijem mogućem obliku na 7-8 strana. Plus, knjiga ima i drugi deo, što je još oko 100 strana.Deo časopisa naslovljen Razgovori s Pratom, je od autora knjige (D.Ptifo), pa može doći do preklapanja sadržaja, jer se prosto bave istom temom.Dakle, ko je pročitao bilo kakvu Pratovu biografiju znaće da je ovaj dobar deo svog života proveo u Argentini, ali neće saznati, recimo da se ovaj zapijao sa pripadnicima ustaške emigracije. Edited by Ras
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...