Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

prošle sedmice sredila biblioteku i našla poprilično netaknutih knjiga nagomilanih poslednjih godinasinoć neoprezno uzela The Indian Clerk od David Leavitt-a9780747596325.jpgdržala me do sitnih satiedit: interview sa autorom

Edited by Lucia
Link to comment
vilijam nikolson - "društvo drugih" (william nicholson - "the society of others")mene potseća na "kosmopolis" dona delila. dobar prevod.
Ovo mislim da sam procitao pre jedno 5 god, al da me ubijes ne mogu da se setim radnje. Secam se nekog kamiona iz koga beze neki likovi, dal su izbeglice, dal vojnici, i neki likovi pucaju na njih, neka Poljska, Ukrajina, Madjarska, Rusija... jblmg.pol_oster_nevidljivi.jpgOvo sam juce procito. Ima svega: mladi pesnik u nestajanju, imaginarni incest, neobjavljeni spisi, politicka trilerstina. U principu, ok, al nista vise od toga.
Link to comment

Мени било занимљиво док сам читао. Мада да ме убијеш не могу да се сетим скоро ничега. Осим неке приче о швајцарској чоколади у излозима у загребу 42.

Link to comment

Prvo, sfinkter mi se steže do ivice bola kada krene da opisuje svoju agramersku gospoštinu... bogumi sam u par navrata pomislio da se čovek dobro zajebava - u tom slučaju bi bio bolji i od Krleže... ali trt - on to ozbiljno.Dalje, rekonstrukcije tih umnih razgovora u šestosobnom izbegličkom kutku, uz earl grey i čokoladni kuglof, gde Kašanin, Konjović, Dušan Popović i ostali oplakuju nesrećnog Nedića i njegovu veličanstvenu žrtvu...Ima još toga puno ali mi se ne da... ipak, čovek je svedok epohe i uz vrlo temeljnu kritiku bi se ponešto i moglo saznati o okupiranom Beogradu.

Link to comment

To je tema koja i mene, amaterski naravno, poprilicno interesuje. Imam kod mame Pozorisni zivot u okupiranom beogradu, ali nikada nisam seo da citam, nego posle nedeljnog rucka ponekad bacim pogled.

Link to comment

Vasilije Marković, Teatri okupirane prestonice? Ok knjiga... Izdao je skoro i Boro Majdanac iz Arhiva Srbije neku knjigu o pozorištu za vreme okupacije, ima oko 800 strana.Biće svašta nešto uskoro na tu temu... Nataša Milićević izdaje knjigu, dnevnik nekog tipa, činovnika koji je zapisivao svaki dan šta se dešavalo u gradu, ludilo stvar. A trebao bi takođe i da se pojave memoari nekog Nedićevog špijuna koji su nađeni u Arhivu BIA, problem je samo što fali 20-tak strana iz teksta.Ako te zanima, pisao sam rad o fudbalu u periodu 1941-1944, poslaću ti link...

Link to comment
Prvo, sfinkter mi se steže do ivice bola kada krene da opisuje svoju agramersku gospoštinu... bogumi sam u par navrata pomislio da se čovek dobro zajebava - u tom slučaju bi bio bolji i od Krleže... ali trt - on to ozbiljno.Dalje, rekonstrukcije tih umnih razgovora u šestosobnom izbegličkom kutku, uz earl grey i čokoladni kuglof, gde Kašanin, Konjović, Dušan Popović i ostali oplakuju nesrećnog Nedića i njegovu veličanstvenu žrtvu...Ima još toga puno ali mi se ne da... ipak, čovek je svedok epohe i uz vrlo temeljnu kritiku bi se ponešto i moglo saznati o okupiranom Beogradu.
Imam poznanika koji je, bez imalo simpatija prema Medakoviću, sa zanimanjem pročitao svih osam tomova njegovih dnevničkih zapisa. Kako reče, čista gnjida od čoveka, ali izuzetno dobro obrazovana gnjida - beše išao u isusovačku gimnaziju u Agramu? Drugo, kada je izdata polovina tih zapisa, na krv se posvađao sa Ljušićem koji mu je štampao te knjige u Zavodu za udžbenike, pa je ostatak na kraju štampan kod Kolundžije u "Prometeju". Valja videti sa kojom strašću Medaković pljucka po savremenicima koji mu nisu po ukusu.
Link to comment

Oliver Saks - Muzikofilijamuzikofilija.jpghttp://www.clio.rs/knjige.php?id=243Moguće je da sam negde naleteo na preporuku za ovu knjigu, pa zaboravio. Tek, privukla me u izlogu knjižare kraj koje svakodnevno prolazim i premišljao se da pazarim.Onda sam otišao na kafu kod drugara, koji je naravno okružen muzikom i knjigama, a i gospodžin posao vezan je za muziku (zanimljivo, gospodža je jednom prilikom, zbog svog rada pomenuta u malom, gotovo neprimetnom pohvalnom postu na pdfu muzika). I dok sam čekao da kafa stigne iz kuhinje, pomalo nepristojno sam zagledao u pravcu police sa knjigama i naravno nađoh Muzikofiliju.Dogovor je pao, najpre da vlasnica završi sa čitanjem, pa da je onda prosledi meni.Šta li sam video u tom naslovu i otkud privlačnost teško je objasniti. Retko uopšte čitam bilo šta što nije beletristika.Ponajmanje sam očekivao da knjigu piše doktor (medicine).I evo me kod prvog poglavlja u kome su opisana dva slučaja iznenadne muzikofilije, i to kod ljudi koji su do juče malo značaja pridavali muzici. Jedan je imao blizak doživljaj smrti, drugi oboleli od epilepsije nakon terapije nekakvim LTG (!?) lekovima.Niti bolujem od epilepsije, niti sam imao blizak doživljaj smrti, tek me ponekad leđa bole, a da li ću izdržati do kraja, ili oliver saks, videće se u narednim danima.Poz vlasnici knjige:http://www.youtube.com/watch?v=Z8-RZ4eWlO4

Edited by Ras
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...