Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

ogasten barouz: trčanje s makazamaodlično pogođen naslov, pravi metaforični sažetak piščevog detinjstva i rane mladosti. svi koji su činili njegov svet u periodu o kojem govori, su toliko neverovatno i raskošno ludi da su bili opasni po sebe i druge. nadam se da je bar nešto izmislio i da je obilato hiperbolisao. ali živeo je i preživeo jer za drugo nije znao. ipak, iako na kraju ostavlja mučan utisak zbog nesrećnog detinjstva, izuzetno je čitka i duhovita.jedino sam skoro sigurna da je na nekim mestima prevodilac ili lektor mogao više da se potrudi.

Link to comment

Zašto se muškarci žene kučkama, Šeri Argov. Zapravo, prijatno sam iznenađena. Nisam zbog ove knjige otišla u biblioteku, ali pošto nije bilo nijedne koju sam tražila, završila sam sa ovom i još dva naslova koja je bibliotekarka izabrala.

Link to comment
Moderno, nema šta!Meni više leže ruski klasici:cover-smena8m.jpg
sad si me podsetio na moje zvezdane dane, kada sam dva puta zaredom pobedila u literarnom delu takmicenja sta znas o saobracaju. mi, genijalni pisci (kao da je lako pisati o bezbednom prelazenju ulice, a ne skliznuti u patetiku ili euforiju), uvek smo dobijali aparat smena 8, a ostali bicikle i druge vredne nagrade. to je nekako odredilo moj zivot put, jer sam a) shvatila da se pisanje ne isplati i b) od tada pocela da asociram crno-belu fotografiju sa umetnoscu i saobracajem.na temu, a ne sasvim bez veze: iscitala skoro ceo akunjinov opus sa detektivom fandorinom. sasvim zadovoljna.je li neko mozda procitao ovo?k1i377v4r395_zelja_da_se_bude_beskoristan_delfi_knjizare.jpg planiram da nabavim.
Link to comment
je li neko mozda procitao ovo?k1i377v4r395_zelja_da_se_bude_beskoristan_delfi_knjizare.jpg planiram da nabavim.
"Zbog toga su me svi ti pseudointelektualci osuđivali. Za njih je moj posao bio beskoristan, a izvori na koje sam se pozivao infantilni... Kada se prisetim danas onoga što su pod korisnošću podrazumevali, osećam želju da budem beskoristan."obavezno, kompulzivno citanje! artandfear.jpgah, koliko li se samo puta vracam ovoj knjizici. ponekad pomislim da je ppp's cowboy virilio sa manje filozofske supstance i vise oplakivanja. super je nemarksisticki bashing stelarca i zavodljivi dance macabre eugenicara i modernih kiborga, pitiless and pitiful is all this baby is really about... Edited by palfoot
Link to comment
sad si me podsetio na moje zvezdane dane, kada sam dva puta zaredom pobedila u literarnom delu takmicenja sta znas o saobracaju. mi, genijalni pisci (kao da je lako pisati o bezbednom prelazenju ulice, a ne skliznuti u patetiku ili euforiju), uvek smo dobijali aparat smena 8, a ostali bicikle i druge vredne nagrade. to je nekako odredilo moj zivot put, jer sam a) shvatila da se pisanje ne isplati i b) od tada pocela da asociram crno-belu fotografiju sa umetnoscu i saobracajem.
sad.gifobećaj da ćeš a) čim se obogatiš i b) kada ti isplativost ne bude motiv, da se latiš pera!ozbiljna sam. ti i živana ste mi omiljene savremene spisateljice.
na temu, a ne sasvim bez veze: iscitala skoro ceo akunjinov opus sa detektivom fandorinom. sasvim zadovoljna.
i ja sam svih jedanaest. teško mi je da izdvojim, ali recimo kada bih morala, rekla bih da mi je najbolji deveti deo, ljubavnik smrti.na temu: čitam često pominjanu brajsonovu kod kuće. sviđa mi se. hvala što ste preporučili.
Link to comment
sad.gifobećaj da ćeš a) čim se obogatiš i b) kada ti isplativost ne bude motiv, da se latiš pera!ozbiljna sam. ti i živana ste mi omiljene savremene spisateljice.
:blush:sad se tek osecam malo glupo sto ne umem ni da iskljucim ova zelena slova :D
i ja sam svih jedanaest. teško mi je da izdvojim, ali recimo kada bih morala, rekla bih da mi je najbolji deveti deo, ljubavnik smrti.
i meni, i meni! a uvek mi je zanimljivo kako posle duzeg bavljenja nekim piscem (ili vrlo upecatljivih dela), obavezno odredjeno vreme provedem u potpuno neintencionalnom oponasanju njegovog stila ili fraza u svakodnevnoj komunikaciji.ovog puta sam, recimo, bar nekoliko dana, skoro svaku recenicu strukturisala po tackama, poput fandorina :)uopste, kad bih se ja pitala, u savremenom govoru bi se mnogo vise koristili izrazi karakteristicni za rusiju 19. veka. smatram da bi izgovaranje fraza kao sto je vase visokoblagorodije, bar nekoliko puta dnevno, moglo znacajno da doprinese samodisciplini i vrati zaboravljeno strahopostovanje prema jeziku happy.gif
Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...