Jump to content
IGNORED

Sta citate?


morgana

Recommended Posts

uredno ga kupila čim je izašao, čak i ispoklanjala za neke rođendane, ali još uvek nisam pročitala. tako ja s knjigama uvek. ažurno. happy.gifmada, mislim da ću se u slučaju praškog groblja opet morati spremati kao za diplomski - kao, krimić i misteri je u pitanju, a onda kroz to isprovlači i le gofe i ariostad i tasad i dantad, pa na kraju pola knjige nisi ukapirao iako sav ponosan misliš da jesi.

Link to comment

znala sam da si ti pouzdana i ažurna. dobro, kad pročitaš daj hint koliko velim zalet da uzmem. za orijentaciju- u foucaultovu klatnu sam uredno preskakala 10-strane teološke digresije, a i tako nije išlo glatko.

Link to comment
jel pročitao netko iz mletačke dijaspore (joshua?) novi ecov roman praško groblje? vidim da su se romanske zemlje raspametile, a još nije izdan na engleskom?
uredno ga kupila čim je izašao, čak i ispoklanjala za neke rođendane, ali još uvek nisam pročitala. tako ja s knjigama uvek. ažurno. happy.gifmada, mislim da ću se u slučaju praškog groblja opet morati spremati kao za diplomski - kao, krimić i misteri je u pitanju, a onda kroz to isprovlači i le gofe i ariostad i tasad i dantad, pa na kraju pola knjige nisi ukapirao iako sav ponosan misliš da jesi.
Kada smo već kod Umberta E, da li si čitala "Vertigine della lista" pošto uskoro izlazi i na srpskom?Btw, od istog izdavača bi uskoro mogli da dobijemo i knjigu "Karta i teritorija" Michela Houellebecqa.
Link to comment
Kada smo već kod Umberta E, da li si čitala "Vertigine della lista" pošto uskoro izlazi i na srpskom? od istog izdavača bi uskoro mogli da dobijemo i knjigu "Karta i teritorija" Michela Houellebecqa.
au, s ovim još gore stojim- nisam ni znala da postoji. blush.gifsad pročačkah da tu priča o kojekakvim klasifikacijama i taksonomijama, pa ne znam baš da li mi se informiše o tome dok sam na raspustu, kad obično volim da se valjam po haosu happy.gif
Link to comment

Misel Onfre - Moc postojanja: Hedonisticki manifestSjajna knjiga, kao i Ateoloska rasprava. Propisno se istovario po idealistima, od Platona do Hegela, a narocito po njima dvojici. Uzgred, knjiga je i neka vrsta sazete istorije filozofije, jako pristupacna. Ali pre svega je odgovor na pitanje zasto i kako ziveti, sto kvalitetnije i bolje i predstavlja celokupan i sveobuhvatan pogled na svet i zivot.

Link to comment

vladan matijevic - vrlo malo svetlosti odlican omnibus roman, tmurne atmosfere no odlicno napisan. psihoticnu opsednutost glavne junakinje prve zgode - feministice i lezbejke - ''plasticnim isusom'' u liku endi vorhola opisao savrseno verodostojno sa svim fugama i nijansama koje prate psihoticare, a i uvezao je sve to logicki smisleno /tipa: odnos sa majkom → lezbejka → feminizam → psihoza; manija/paranoja → muskarci/bogovi → endi vorhol :-)) drugu pricu nisam docitala, no nakon poslednje koja je odlicna, moracu i nju da dovrsim /a u poslednjoj je savrseno opisao snove - sa svim nelogicnostima, neuhvatljivostima i nedoumicama. u njoj se raspusna prevoditeljica zove kao ja, a glavna junakinja je rodjena istog dana - pa sam mozda malo popustljiva :-))sve u svemu, meni pase...

Link to comment

"soldiers of god: with islamic warriors in afghanistan and pakistan" - robert d. kaplancovek je majstor. toliko me je istripovao opis ljudi, plemena i njegovog licnog obadanja po avg planinama, da sam zaboravila da sedim na plazi i pocela da se ogrcem peskirom da se zastitim od ladnoce.

Link to comment

Odustao od Zelene milje Stivena Kinga.Jednostavno mi ne ide.Ta razložnost, ta sistematičnost, ta temeljitost, taj law and order definitivno nije za mene i zapravo sve više naginjem jeftinim i brzim zadovoljstvima, poput poslednjeg Fantea objavljenog na srpskom.Bespotrebno sam knjigu razvukao u više dana, realno čita se za par sati, pa ko hoće da sazna o tome na koje je sve načine trudna Džojs kinjila mlađanog Fantea, neka pročita Punu života.Večeras započinjem (plen iz antikvarnice) Hemingvejev Pokretni praznik.Sad kad je listam, čini se da sam je već čitao.

Link to comment
  • Meazza featured this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...